Gå til innhold

Videregående i Alicante


Mettem

Anbefalte innlegg

http://www.costablancaskole.com/

Dette fikk jeg utrolig lyst til ! Koster ca 20 000 for selve skolen i et år, og ca 50 000 for å bo på internatet.

Er det noen som kjenner noen eller som selv har gått der?

Og er det noen som vet hvordan man gjør det med fly og sånn? Må man reise helt alene, eller er det noen form for organisasjon som styrer det hele?

Vet dere flere plasser man kan gå norsk skole i utlandet med NORSK undervisning (dvs ikke EF og de der organisasjonene)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Finnes også en norsk skole på Gran Canaria (www.colegio.no). Der er det en del som reiser alene og det er boplikt på internatet til man er 18 (var 20 år før). Hvis man ikke reiser med familien så anbefaler man vel at man bor på internatet, det er et sikkerhetsnett og veldig sosialt.

Jeg har ikke gått der selv, siden de la ned allmennfaglig påbygginglinja det året det var aktuelt for meg (og tilbydde det som nettstudium hos Sonans for 5-10000 per fag i tillegg til skolepengene og internatkostnadene).. Men jeg kjenner ei som har gått der, og hun hadde tre supre år i alle fall :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet om ei som har gått på skole i Alfas del Pi. Hun gikk på spansk skole, mens søsteren hennes gikk på norsk skole. Alfas del Pi ligger ikke langt fra Alicante, se her.

Også er det den norske skolen i Rojales, ikke langt unna Torrevieja.

Du må nok reise alene, men det klarer du fint.

Ta en telefon eller send en e-post til skolen, og spør om alt du lurer på. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...