gaja Skrevet 1. mai 2007 #1 Skrevet 1. mai 2007 Har en enorm jobb å gjøre i hagen, og skulle gjerne brukt fridagen i dag til å komme igang. Men jeg vil jo ikke plage naboene alt for mye - hva blir regnet som god kotume; skal man bare sose rundt på 1. mai, eller kan man luke? Hva med å bruke motorsag eller boremaskin - blir det brudd på helligdagsfreden? Hva gjør dere på 1. mai?
Gjest Jytte Skrevet 1. mai 2007 #2 Skrevet 1. mai 2007 Jeg gjør akkurat som jeg vil ... men av hensyn til folk som ønsker fred og ro så venter jeg til litt utpå ettermiddag før jeg starter motoklipperen min.
Kayli Skrevet 2. mai 2007 #3 Skrevet 2. mai 2007 Kommer litt sent dette, men... Min samboer er bonde, og har absolutt ikke noe forhold til 1. mai. Selv om denne dagen er midt i våronna, tar han hensyn til dem som feirer dagen. Han velger å arbeide med noe stillferdig, som å gjøre unna papirarbeid eller klippe morelltrær. Altså ikke noe traktorkjøring eller annet arbeid som bråker. Tror nok ikke jeg ville startet plenklipperen akkurat, men litt luking og beskjæring synes jeg må være helt greit.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå