Eve Luna Skrevet 30. april 2007 #1 Skrevet 30. april 2007 Jeg lurer på hvor mye og hva kan jeg trene som prøver? Jeg har hatt par måneder hvor jeg har trent veldig lite og har begynt med jogging nå. Sikkert utrolig dumme spørsmål, men jeg har lært at det finnes ikke dumme spørsmål. Lurer på hvordan det påvirker det befruktede egget hvis jeg jogger? Blir det sånt at da har den vanskelig for å feste seg til livmoren? Rister jeg den vekk på noe måte? Og når jeg blir gravid, kan jeg fortsette med jogging de første måneder? Hva slags trening bør jeg ikke drive med når jeg prøver, eller de første måneder av graviditeten?
Trampe Skrevet 30. april 2007 #2 Skrevet 30. april 2007 Prøv å søk litt, det finnes flere andre tråder om dette her inne. Du kan også snakke med ¤Ronja¤, hun trente aktivt gjennom graviditeten. Jeg husker at hun hadde en del tråder om dette, både her og på graviditetsforumet.
pippen Skrevet 30. april 2007 #3 Skrevet 30. april 2007 Nei, det er ikke farlig å trene! Bare bra det :-)
Impala Skrevet 30. april 2007 #4 Skrevet 30. april 2007 Det er bare å trene i vei Det eneste du ikke skal gjøre når du blir gravid er å ta deg helt ut, samt ikke ha for tunge vekter hvis man driver med styrketrening (man bør ikke holde pusten eller øke buktrykket for mye). Men bortsett fra det kan man bare trene som før man ble gravid.
Rembo Skrevet 1. mai 2007 #5 Skrevet 1. mai 2007 Lett/moderat trening gjør det bare lettere å bli gravid, så tren i vei og lykke til med
Kylling Skrevet 1. mai 2007 #6 Skrevet 1. mai 2007 Da jeg mistet i uke 6, så hadde jeg vært ute på joggetur to dager før. Var overbevist om at jeg hadde ristet løs spiren, men legen sa at det ikke er mulig.
angelou Skrevet 1. mai 2007 #7 Skrevet 1. mai 2007 Den måneden jeg ble gravid så trente jeg mer enn jeg hadde gjort på et halvt år, med 4-5 treningsøkter med aerobic, step, innebandy i uka. Og jeg har også hørt at trening er bare bra for fruktbarheten Har også store planer om å trene igjen nå framover, når bare energien kommer tilbake. Kommer til å trene som før, med noe lavere intensitet, og kutte ut innebandyen. Det er bare sunt å trene så lenge man orker, da tror jeg man får et lettere svangerskap, og det blir lettere å komme seg igjen etterpå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå