Gjest vsn Skrevet 18. april 2007 #1 Skrevet 18. april 2007 Jeg har vært med ungen vår (2,5 år) på sykehuset idag. Han fikk narkose og de tok gastroskopi og koloskopi. Tok biopsi som vi får svar på senere. Tarmtottene så helt fine ut. Da skulle det jo egentlig si at han ikke har cøliaki. Har noen av dere opplevd at tarmtottene tilsynelatende ser ok ut, men at biopsien viser noe annet? Synes 1 mnd er lenge å vente på svar.
Gjest Pax Skrevet 19. april 2007 #3 Skrevet 19. april 2007 Hva om du prøver et glutenfritt kosthold og ser om det blir noen bedring?
Gjest Frysepulver Skrevet 19. april 2007 #4 Skrevet 19. april 2007 Hva om du prøver et glutenfritt kosthold og ser om det blir noen bedring? ← Det skal man vel ikke gjøre uten at det er i samråd med legene?
Gjest Silmarill Skrevet 20. april 2007 #5 Skrevet 20. april 2007 Jeg har vært med ungen vår (2,5 år) på sykehuset idag. Han fikk narkose og de tok gastroskopi og koloskopi. Tok biopsi som vi får svar på senere. Tarmtottene så helt fine ut. Da skulle det jo egentlig si at han ikke har cøliaki. Har noen av dere opplevd at tarmtottene tilsynelatende ser ok ut, men at biopsien viser noe annet? Synes 1 mnd er lenge å vente på svar. ← Ja det er lenge å vente. Prøve fra selve tarmen (biopsi) kan gi deg en endelig diagnose om sønnen din har cøliaki. Dette gjøres jo uansett om de andre prøvene er negative, og spes. dersom det fremdeles er sterk mistanke om sykdommen. Det skal man vel ikke gjøre uten at det er i samråd med legene? ← Det har du rett i. Det er viktig at man ikke selv starter med glutenfri diett før diagnosen er stilt! Da risikerer du at tarm-biopsien og blodprøvene blir (tilsynelatende) normale og du får ikke vite med sikkerhet om du har cøliaki eller ikke.
Gjest vsn Skrevet 20. april 2007 #6 Skrevet 20. april 2007 Takk for svar. Vi har ingen planer om å starte opp med glutenfri mat til han før det evt blir påvist at han har det. Han har jo lagt på seg, så veier "hele" 11,3 kg nå. Det går sakte, men det går framover.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå