Knøttet Skrevet 9. april 2007 #1 Skrevet 9. april 2007 Vi har et relativt lite soverom, kanskje 10kvm stort. I tillegg er det skråtak, så den ene veggen er bare ca 1m høy før skråtaket begynner oppover, dette gjør jo at vi ikke har så altfor mye plass. Vi har en "stor" kommode som er ca 90cm høy,med 10 skuffer, i tillegg har vi en liten kommode, som er ca 55cm høy med 4skuffer og et skap som går inn i skråveggen på ene siden, og som er veldig lavt, kanskje 130 cm høy, og har fire netting"skuffer" og oppheng til klær på andre siden av skapet. Dette er litt for lite for oss, spesielt meg... Noen smarte tips til hvordan vi kan utnytte plassen bedre, om det er noe smart vi kan kjøpe til oppbevaring? Vi har ikke plass til flere kommoder, men har vurdert å kjøpe en stang til å henge klær på under den lave delen av taket, men dette blir litt upraktisk da klærne henger helt ubeskyttet.
Antoinette Skrevet 9. april 2007 #2 Skrevet 9. april 2007 Hva med å få en snekker til å bygge et skap under skråtaket?
Knøttet Skrevet 9. april 2007 Forfatter #3 Skrevet 9. april 2007 Hva med å få en snekker til å bygge et skap under skråtaket? ← Nei, det har vi allerede pluss at vi leier og da er det ikke så smart
Gjest Bøllefrøet Skrevet 9. april 2007 #4 Skrevet 9. april 2007 Hva slags seng har dere? Kan dere legge noe under der? I så fall har hvertfall IKEA en del smarte løsninger på det
Knøttet Skrevet 9. april 2007 Forfatter #5 Skrevet 9. april 2007 Hva slags seng har dere? Kan dere legge noe under der? I så fall har hvertfall IKEA en del smarte løsninger på det ← Kan legge noe under der, ja. Mener du slike "kasser" med hjul? Er det noe å oppbevare klær i da ?
Gjest Bøllefrøet Skrevet 9. april 2007 #6 Skrevet 9. april 2007 Kan legge noe under der, ja. Mener du slike "kasser" med hjul? Er det noe å oppbevare klær i da ? ← Jepp, sånne jeg mener. Ja, går bra det, ellers kan dere jo f.eks. legge sengetøy og håndklær etc. der hvis det bruker opp plassen i skuffene? Jeg brukte det hvertfall til sengetøy den gang jeg hadde seng som jeg kunne skyve noe under.
Gjest Pax Skrevet 9. april 2007 #7 Skrevet 9. april 2007 Er det noe å oppbevare klær i da ? ← Det går helt fint. Det gjorde jeg da jeg bodde på hybel med liten plass.
Knøttet Skrevet 9. april 2007 Forfatter #8 Skrevet 9. april 2007 Jepp, sånne jeg mener. Ja, går bra det, ellers kan dere jo f.eks. legge sengetøy og håndklær etc. der hvis det bruker opp plassen i skuffene? Jeg brukte det hvertfall til sengetøy den gang jeg hadde seng som jeg kunne skyve noe under. ← Det går helt fint. Det gjorde jeg da jeg bodde på hybel med liten plass. ← Ok! Takker og bukker :-D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå