Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

En del av hagen vår ligger i enden av en skråning, og her er det temlig fuktig. I dag er det mer eller mindre naturtomt der, men vi kunne tenke oss å lage kjøkkenhage og/eller bygge et drivhus der. (Det var kjøkkenhage der da huset ble bygd på 50-tallet).

Men hvordan drenerer vi jorden der? Hvordan får vi det tørrere så eventuelle planter ikke råtner på rot og det ikke surkler rundt føttene våre når vi tråkker rundt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dere kan jo rett og slett plante en bjørk, den drikker utrolig mye. ;)

Skrevet
Dere kan jo rett og slett plante en bjørk, den drikker utrolig mye.  ;)

Tja... Det står 10 bærbusker og et dusin små grantrær der i øyeblikket. Tror du bjørka drikker mer enn de til sammen?

Skrevet
Tja... Det står 10 bærbusker og et dusin små grantrær der i øyeblikket. Tror du bjørka drikker mer enn de til sammen?

Det gjør den sikkert ikke, nei. Vi hadde et sånt vått område i hagen som vi plantet bjørk på og det hjalp veldig, men hvis det er masse trær der fra før skulle man jo tro de drakk mye uten hjelp fra bjørk? Jeg vet bare at de drikker voldsomt mye.

Kanskje du kan spørre på Hagegal, der vet de mye. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...