Gjest Anonymous Skrevet 28. februar 2003 #1 Skrevet 28. februar 2003 Var hos frisøren for å farge øyenvippene her om dagen, og etter 5 minutter måtte jeg be hun om å skylle det vekk (skulle egentlig være på i 20 min) for det svidde sånn - så tåkete i en halvtime etterpå, og det gjorde vondt i øynene - og det var dessuten forgjeves fordi det var for kort til at de tok noe særlig farge. Noen som har et sted å anbefale (i Oslo) hvor de er flinke til å gjøre dette uten å få det inn i øynene? Er det bedre å gå til en hudpleier kanskje? Gjør de slikt?
starie Skrevet 1. mars 2003 #2 Skrevet 1. mars 2003 Gå til en hudpleier! Frisører er flinke med hår, men farging av vipper og bryn burde de overlate til profesjonelle.
Midnattsol Skrevet 4. juni 2003 #3 Skrevet 4. juni 2003 Fikk farga vippene mine her om dagen hos hudpleier. Gjøre det selv eller gjøre det hos frisør gjør jeg ikke. Forøvrig knallfornøyd! :D Svei litt, men ikke mye. Kommer nok til å gjøre det flere ganger.
starie Skrevet 4. juni 2003 #4 Skrevet 4. juni 2003 Grunnene til at det svir så fælt er enten at man bruker feil blanding slik at den blir for tynn og siver inn mellom øyelokkene eller at fargeblandingen er for sterk. Det kan også være at man rykker litt i øyelokkene, men da kan man be om å få en fuktig bomullpads over øynene. Jeg har til dags dato kun opplevd en eneste gang at kunden har fått fargen på øynene, og da åpnet hun øynene mens fargen lå på. Får man farge på øynene SKAL de skylles med saltvann.
RoadQueen Skrevet 4. juni 2003 #5 Skrevet 4. juni 2003 Jeg farget vippene mine i anledning bryllupet - gjorde det hos frisøren min og ble kjempefornøyd. Hun testet at jeg ikke fikk allergiske reaksjoner på fargestoffet et par dager før vi farget. Fikk ingenting i øynene - ingen ubehag. Dette skal jeg gjøre flere ganger.
Midnattsol Skrevet 4. juni 2003 #6 Skrevet 4. juni 2003 Det var vel fordi fargen ble lagt så langt inn som mulig for å dekke fra rot til spiss. Uansett, svei ikke så mye at det gjorde noe. Trodde det skulle svi mer, men det var jo ingenting.
starie Skrevet 4. juni 2003 #7 Skrevet 4. juni 2003 Man skal kunne legge fargen helt inn uten at det skal svi da
Midnattsol Skrevet 4. juni 2003 #8 Skrevet 4. juni 2003 hehe, ja sikkert. Og det var så lite at det er ingenting å snakke om egentlig. Skal def. gjøre det flere ganger.
starie Skrevet 4. juni 2003 #9 Skrevet 4. juni 2003 Det kan jo krible litt, men det skal ikke gjøre vondt i hvertfall Er det ikke deilig å våkne opp og se ut som om man har mascara på seg? :D
Midnattsol Skrevet 4. juni 2003 #10 Skrevet 4. juni 2003 Vondt var det ikke. Litt kjedelig når man ligger der og ikke kan åpne øynene. Hørte det skjedde ting rundt meg og folk gikk inn og ut, men jeg kunne ikke se noen ting. Var kjempedeilig når hun fjerna det. Utrolig deilig å våkne opp og at det ser ut som at mascaraen allerede er på. :D Skulle gjort dette for leeeenge siden. Fikk nappa øyenbrynene også, så når jeg var ferdig så jeg helt jævlig ut. Så ut som jeg hadde grått hele dagen og at noen hadde slått meg. 30 min senere var jeg så fin atte.
starie Skrevet 4. juni 2003 #11 Skrevet 4. juni 2003 Heheh Man er ikke akkurat på sitt peneste med en gang etterpå :D
Midnattsol Skrevet 4. juni 2003 #12 Skrevet 4. juni 2003 Uff nei. Men man må vel lide litt. Heldigvis bor jeg nært der jeg var, så jeg slapp vise meg offentlig rett etterpå.
*Lillian* Skrevet 4. juni 2003 #13 Skrevet 4. juni 2003 Jeg gikk til frisøren og tok permanent farge på øyenvippene mine en gang. Jeg var kjempemisfornøyd. Trodde jeg skulle slippe å bruke mascara, fordi det ville se ut som om jeg hadde mascara på meg hele tiden. Men det gjorde det ikke! For alle mascara-typer jeg bruker virker forlengende på mine øyenvipper... Derfor så det ikke ut som om jeg var sminka i det hele tatt.. Så jeg fortsatte å bruke mascara, jeg... , Noen som har opplevd det samme, eller er alle andre fornøyde?? Lillian
starie Skrevet 4. juni 2003 #14 Skrevet 4. juni 2003 Jeg har litt "pjuskete" vipper, men de er så lyse at det er skikkelig forskjell når de er farget. De er lange, men lyse ytterst, så når jeg farger virker de lengre uansett.
Lemoni* Skrevet 4. juni 2003 #15 Skrevet 4. juni 2003 jeg gjør det selv jeg. har rengjort en gammel mascara-børste som jeg dypper i blandingen og så tar på øyevippene. da slipper man å måtte sitte i ro uten å se noe har aldri fått noe i øynene og det fungerer veldig bra. jeg er enig med Lillian i at man ikke ser sminka ut. bruker mascara allikevel, men man ser i det minste bedre ut om man skulle droppe sminken en dag, og på morgenen.
Midnattsol Skrevet 4. juni 2003 #16 Skrevet 4. juni 2003 Jeg har litt "pjuskete" vipper, men de er så lyse at det er skikkelig forskjell når de er farget. De er lange, men lyse ytterst, så når jeg farger virker de lengre uansett. Mine også er lyse, så de virker lengre uansett. Bruker litt mascara også, men kan droppe det om jeg ikke orker/ikke har tid. Vipper dem litt opp, så ser de bra ut. Jeg ser mer "våken" ut nå selv om jeg ikke har mascara på meg.
Midnattsol Skrevet 5. juni 2003 #18 Skrevet 5. juni 2003 Betalte 150 kr for farging av vipper og napping av bryn. Var der i 40 min, ca.
Gjest Samara Skrevet 5. juni 2003 #19 Skrevet 5. juni 2003 Jeg har gjort det hos frisør et par ganger og har vært fornøyd. Har ikke svidd noen av gangene. Når jeg har farget vippene dropper jeg mascaraen til hverdags. Har veldig lyse vipper så fargingen merkes godt. Bruker likevel mascara når jeg skal ut på byen, får jo bedre volum da! Noen som kunne nevne priser her eller? Koster rundt hundrelappen hos en frisør - aner ikke når det gjelder hudpleiere.
CecilieB Skrevet 5. juni 2003 #20 Skrevet 5. juni 2003 Takk for svar. Det var vel ikke en avskrekkende pris. Kanskje jeg skulle tatt meg en tur jeg og
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå