Gjest LoisLane Skrevet 27. februar 2003 #1 Skrevet 27. februar 2003 Vi har snakket lenge om å gifte oss, og har nå endelig blitt enige om august i år. Vi står mellom to lokaler, og når vi får sett på dem og bestemt oss, finner vi også datoen (de er ledige hver sin helg...) Fikk litt hetta da jeg så en tråd over alt augustbrudene hadde ordnet. Alt jeg har er brudgom og forlover... Det burde vel ikke være noe problem å rekke alle forberedelsene? :o
Pip Skrevet 27. februar 2003 #2 Skrevet 27. februar 2003 Neida - det går så fint så!!! Bare at en del her inne liker veeeldig godt å planlegge bryllupet sitt, tror jeg... (Nå er jo jeg også tidlig ute i forhold til deg, da... Men vi skal ha masse eksamener i mai og utover i juni begge to, så vi må gjøre unna en del nå...) Jeg blir iallefall litt 'svett' av og til, når jeg ser hvordan man har detaljplanlagt det meste nærmere et år i forveien... Tror det handler om å slappe av, jeg... Det gjør iallefall jeg :D Selvfølgelig må man få ting gjordt, men man trenger ikke tenke på bryllupet 24 timer i døgnet for det! Vil anbefale deg å reservere kirke og finne kjole ganske fort - det er dumt hvis kirken er opptatt den dagen dere vil ha, og hvis drømmekjolen din plutselig ikke kan skaffes på så kort varsel... Lurt å følge med her inne - masse gode råd å få, men ikke la deg stresse... :D Lykke til!
Tusenfryd Skrevet 28. februar 2003 #3 Skrevet 28. februar 2003 Slapp av, det går fint. Gratulerer forresten. Det viktigste er at du bestiller kirke og festlokale, og også en fotograf. Resten kommer etterhvert. Du må begynne å kikke på kjole, snakket i går med en venninne som selger brudekjoler, ting tar tid. Bordkort og blomster er ikke noe problem på noen måneder, samme med mat og drikke. Klær til ham er nok heller ikke noe stress. Vi hadde bare 6 måneder vi, og det gikk ikke i hundre i de seks månedene. Nå giftet vi oss rimelig utenom sesong, men likevel, få booket det viktigste med en gang, for ting kan være bortbestilt allerede, resten fikser du fint. Personlig hadde jeg ikke orket å vente i årevis, da vi første bestemte oss, ville vi jo gjøre det, ikke knø i årevis på dette. Og jeg har også sett en voldsom detaljstyring halvannet år før, det er ikke nødvendig, og var slett ikke meg i hvert fall.
havsulen Skrevet 28. februar 2003 #4 Skrevet 28. februar 2003 Gratulerer! Dette kommer dere til å rekke helt fint, hvis dere vil! Vi bestemte oss i januar, og skal gifte oss i august. Fra vi hadde bestemt oss, gikk det bare noen uker før vi hadde det aller meste i boks! Detaljene har jeg ikke begynt å tenke på en gang, og jeg er IKKE stresset. Det første vi gjorde var å: - reservere kirke - reservere festlokale - spørre forloverne Det viktigste er jo at dere vil gifte dere!Så er det helt opp til dere hvor mye tid dere vil bruke på å planlegge/lage ting selv etc. For meg er planleggingen bare koselig! Jeg tenker at det blir fint uansett, og at alle valgene er valg mellom fine alternativer. Håper du også kommer til å kose deg med planene! Lykke til.
Augustbrud02 Skrevet 28. februar 2003 #5 Skrevet 28. februar 2003 Ja, dette rekker dere garantert i god tid. Men jeg vil råde dere til å få på plass fotograf, lokaler, kirke og bryllupssuite ganske fort, for dette kan være de tingene som fortest blir fullbooket. Selv forlovet vi oss i desember i fjor og giftet oss i august. 8 mnd med planlegging var mer enn nok, og vi hadde kjempegod tid. Det viktigste er altså å prioritere de rette tingene først. Jeg ønsker dere riktig lykke til med forlovelsestiden, med planleggingen og med bryllupet!
NYA Skrevet 28. februar 2003 #6 Skrevet 28. februar 2003 Klart dere rekker det ....... Men et godt råd .... og det gjelder kjole ... finn den snarest. Jeg fant min med en gang, MEN det tok 20 uker å få den i riktig størrelse til brudesalongen. Lykke til
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå