tuji Skrevet 23. mars 2007 #1 Skrevet 23. mars 2007 Jeg har en kjempefin kjole som jeg har kjøpt på UFF, men den lukter litt gammelt og støvete. Har prøvd å henge den til lufting, men jeg synes det lukter litt fremdeles. Har noen gode tips om hvordan jeg kan få bort lukten? Det er ikke noe renseri her, så det er ikke et alternativ.
Leo Skrevet 23. mars 2007 #2 Skrevet 23. mars 2007 Hvis den kan vaskes kan du gjøre nettopp det, gjerne for hånd, og bruke litt eddikk i skyllevannet. Kan den ikke vaskes kan du forsøke å henge den inn i dusjkabinettet og sette inn en skål med konsentrert eddikk. Da vil den jo selvfølgelig lukte eddikk, men det pleier å gå greit å lufte ut. Sitronsyre er enda bedre enn eddikk når det gjelder å fjerne lukt, men det er litt vanskeligere å få tak i. Jeg har pleid å få det av en bekjent, men jeg tror du får kjøpt det på apoteket. Må brukes med forsiktighet. Det er ikke så mye som skal til.
tuji Skrevet 23. mars 2007 Forfatter #3 Skrevet 23. mars 2007 Skjørtet har plisseringer, og jeg er redd for at de skal forsvinne hvis jeg vasker kjolen. Prøver meg på eddik/sitronsyre i stedet. Takk for tipset!
Leo Skrevet 23. mars 2007 #4 Skrevet 23. mars 2007 Skjørtet har plisseringer, og jeg er redd for at de skal forsvinne hvis jeg vasker kjolen. Prøver meg på eddik/sitronsyre i stedet. Takk for tipset! ← Nei, plisseringer er det ikke særlig lurt å vaske! Jeg har for øvrig brukt "eddikktrikset" bl.a. på en gammel pels som selvfølgelig heller ikke kunne vaskes og det fungerte på den i hvert fall. Uansett er det bedre med ett snev av eddikklukt enn slik "gammel" lukt som jeg synes er forferdelig kvalmende .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå