CherryBlossom Skrevet 21. mars 2007 #1 Skrevet 21. mars 2007 Kan være jeg spurte om dette i fjord, men jeg prøver igjen... Bor i ett hus fra 1800-tallet, med jordkjeller. Edderkopper i alle størrelser og varianter synes dette er alpha og omega, og i fjord var det så ille at jeg kun brukte utemøblene med en viss uvilje... Finnes det noe jeg kan sprøyte rundt omkring for å forhindre edderkoppene i å slå seg ned? Ev. fordrive dem? Har kun bodd her ett år, og det kan hende at det var ekstra ille i fjord pga det gunstige været (var unaturlig mye veps rundt huset også), men hvis det viser seg at det blir like ille i år, forsvinner mye av gleden med et nydelig hus, og en fantastisk utsikt... Det verste er de store brune edderkoppene, jeg trodde ikke det fantes så store i Norge. Tidligere var jeg redd for "de store svarte", men det er jo ingenting lenger... I fjord hadde tre store brune forvillet seg inn på badet (som ikke var helt ferdig og som enda ikke hadde fått ordentlig tak), og havnet rundt toalettet. Det var så ekkelt at jeg var helt angstferdig hver gang jeg skulle inn dit i ettertid. Hvis noen har noen gode råd til meg, hadde jeg satt så umåtelig stor pris på å høre dem!
Hobgoblin Skrevet 21. mars 2007 #2 Skrevet 21. mars 2007 Tror at det finnes noe slags insektspray som også fungerer på edderkopper, en en slektning har prøvd, med stor suksess! Men dessverre vet jeg ikke hva sprayen heter.. Edderkopper er: :hår:
Velvet Skrevet 21. mars 2007 #3 Skrevet 21. mars 2007 Her finner du kanskje noe: http://forum.kvinneguiden.no/index.php?sho...157&mode=linear
Gjest Allinara Skrevet 21. mars 2007 #4 Skrevet 21. mars 2007 Dra på felleskjøpet, de har det meste av sånt der. Funker garantert. Vi var plaget av fluer og bodde på gård og spraya hele huset. Funka som gull!
orakel Skrevet 21. mars 2007 #5 Skrevet 21. mars 2007 I fjor = forrige året. Fjord = en fjord, altså vann/sjø.
CherryBlossom Skrevet 21. mars 2007 Forfatter #6 Skrevet 21. mars 2007 Tuuuusen takk for svar alle sammen, nå har jeg bestilt Masta Kill, og setter all min lit til den i sommer :-D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå