Gjest Jarle Skrevet 19. mars 2007 #1 Skrevet 19. mars 2007 Hun spiser sjokolade bokstaveldig talt hver dag. Hun drikker ca en 1,5l lightbrus hver dag. Er dette normal? Jeg liker det ikke, av to årsaker. Jeg ser jo at hun legger på seg av det. Det ville vært helt uakseptabelt at våre fremtidige barn drakk brus og spiste sjokolade utenom i helgene. Denne filosofien vil jo ryke hvis moren gjør det.
Amalie_85 Skrevet 19. mars 2007 #2 Skrevet 19. mars 2007 Jeg drakk brus og spiste for mye snop i uka. Ikke så mye som henne. Men nå har jeg slutta med det, for det er en dårlig vane. Men om det er normalt? :klø: Er man bevisst på hva man gjør er vel ikke dette så normalt vil jeg tro. Sunt er det hvertfall ikke
knudz3n Skrevet 19. mars 2007 #3 Skrevet 19. mars 2007 Ojoj, dette gjorde jeg å når jeg fikk min første kjæreste.. Det resulterte i +20kg.. Dårlig uvane!!
brumma* Skrevet 19. mars 2007 #4 Skrevet 19. mars 2007 Vet om mange som gjør det ja. Noen legger på seg, andre ikke. Men det er definitivt en uvane!
Gjest TS Skrevet 19. mars 2007 #5 Skrevet 19. mars 2007 Det er et veldig touchy tema, hun har drevet det sånn i årevis, og hun er godt utdannet, i 30 årene og litt overvektig. Jeg ønsker selvfølgelig ikke å såre henne, hun betyr veldig mye for meg, men jeg vil henne vel. Hvis jeg ikke har sjokolade eller brus i hus når hun kommer på besøk blir hun lei seg og "skuffa over meg". Håper noen har gode tips her.
Gjest Gjest Skrevet 19. mars 2007 #6 Skrevet 19. mars 2007 Hmmm. Å ta det direkte opp med henne er garantert ikke bra... Men hva med å hinte forsiktig... "glemme" å handle inn brus og sjokolade... Ha juce, saft ol i kjøleskapet. Frukt... Og oppmuntre henne til å gå turer sammen med deg eller noe??
Gjest Gjest 1 Skrevet 19. mars 2007 #7 Skrevet 19. mars 2007 Det er et veldig touchy tema, hun har drevet det sånn i årevis, og hun er godt utdannet, i 30 årene og litt overvektig. Jeg ønsker selvfølgelig ikke å såre henne, hun betyr veldig mye for meg, men jeg vil henne vel. Hvis jeg ikke har sjokolade eller brus i hus når hun kommer på besøk blir hun lei seg og "skuffa over meg". Håper noen har gode tips her. ← Kanskje du kan si det direkte på en pen måte at du ikke synes det er spesielt sjarmerende med all sjokoladespisingen og så mye brus hver dag og foreslå et hun begrenser seg til en dag i uken? Hun kan jo bli litt fornærmet men det avhenger av måten du sier det på. Det er vel ikke noe galt i at du viser at du liker slanke damer som mosjonerer litt og ikke spiser sukker hver dag? Hva er "litt overvektig", str. 38?
Gjest Gjest Skrevet 19. mars 2007 #8 Skrevet 19. mars 2007 Kanskje du kan si det direkte på en pen måte at du ikke synes det er spesielt sjarmerende med all sjokoladespisingen og så mye brus hver dag og foreslå et hun begrenser seg til en dag i uken? Hun kan jo bli litt fornærmet men det avhenger av måten du sier det på. Det er vel ikke noe galt i at du viser at du liker slanke damer som mosjonerer litt og ikke spiser sukker hver dag? Hva er "litt overvektig", str. 38? ← slapp av.hun er normalt i vestlig målestokk. bare se hvordan folk dytter i seg sukker og eser ut. du vil få deg en frodig godklump. og frodighet er noe som bejubles her, i allefall av damer som er frodige sjæl!
Gjest DyneTryne Skrevet 19. mars 2007 #9 Skrevet 19. mars 2007 Ikke av dama di og fedme, men av tanken på å tylle i seg all denne jævelskapen!
Gjest TS Skrevet 20. mars 2007 #10 Skrevet 20. mars 2007 Jeg har klart å få henne til å trene litt. Det er i hvert fall en start... Sommeren kommer fort, hun må da ønske å se vakker ut i badetøy hun også? Trodde alle damer ville det jeg?
Amalie_85 Skrevet 20. mars 2007 #11 Skrevet 20. mars 2007 Jeg har klart å få henne til å trene litt. Det er i hvert fall en start... Sommeren kommer fort, hun må da ønske å se vakker ut i badetøy hun også? Trodde alle damer ville det jeg? ← Det hjelper ikke å begynne å trene nå visst man vil bli "tynn og vakker" til sommeren. Da må det virkelig hard trening til Det må man nok begynne med før.
Gjest Gjest Skrevet 20. mars 2007 #12 Skrevet 20. mars 2007 Folk spiser gjerne snop som en belønning til seg selv, akkurat som røykere får en "reward-følelse" av å ta en røyk. Ikke så rart kanskje siden mange "koser" seg med god mat og snop o.l i helgene og når noe skal feires. I tillegg blir man jo fort avhengig av sukker og helserisikoen er nok større enn det mange tror. Ikke lag en hyggelig setting rundt dette når det skjer hjemme hos deg, men gi heller litt inntrykk av at dette er noe som skjer siden det ikke er noe hyggelig å finne på. Når du ikke har snop kan du heller prøve å få henne til å kose seg og få spenning på annen måte, kanskje romantikk og smiger? De fleste vil foretrekke ekte kos og opplevelser fremfor snop, men ofte lever hjernen sitt eget liv før den trenes opp til å skjønne hva som er "rewards" og det kan være tungt å komme ut av et innlært mønster.
Gjest Madam Felle Skrevet 20. mars 2007 #13 Skrevet 20. mars 2007 Det hjelper ikke å begynne å trene nå visst man vil bli "tynn og vakker" til sommeren. Da må det virkelig hard trening til Det må man nok begynne med før. ← Selvfølgelig kan man bli tynnere til sommere, for det er da tross alt tre måneder til. Jeg gikk ned 10 kg på tre måneder, så alt er mulig bare man vil. Men det er ikke mulig om man veier 30 kg for mye, noe jeg tviler på at damen til ts gjør. Til ts: Hva hun spiser og drikker er hennes sak, men hun kan ikke forvente at du skal kjøpe inn dette til henne. Vil hun ha de tingene, får hun vel kjøpe det selv.
Gjest Silje Vanilje Skrevet 20. mars 2007 #14 Skrevet 20. mars 2007 Syns jeg ser meg selv sammen med en mann som skal være med på å bestemme når jegskal spise sjokolade
Gjest beekeeper Skrevet 20. mars 2007 #15 Skrevet 20. mars 2007 Uff, hun kan bli veldig syk å få diabetes av dette Har selv vært der... Men å skifte totalt om på et kosthold er utrolig vanskelig! Jeg ville ha pratet med henne om det. Du kommer ikke langt med hint og å "glemme" å kjøpe brus til henne.
Gjest Gjest Skrevet 20. mars 2007 #16 Skrevet 20. mars 2007 Syns jeg ser meg selv sammen med en mann som skal være med på å bestemme når jegskal spise sjokolade ← Syns jeg ser meg selv sammen med en kvinne som skal være med på å bestemme når jeg skal/vil kjederøyke, misbruke alkohol og andre stoff, eller ødelgger helsa mi på andre vis. som feks å stappe i meg 6 burgere hver dag + 3 liter brus. fysj!
Gjest Eir Skrevet 20. mars 2007 #17 Skrevet 20. mars 2007 Det er vel ikke akkurat unormalt, jeg gjør det selv også, i perioder. Og det ville jeg selvfølgelig ikke gjort dersom jeg hadde barn, og hadde jeg begynt å feks legge på meg av det ville jeg kuttet ned. Men noe av tingen er at hva hun velger å gjøre med sin kropp, er uansett hennes sak. Det eneste man kan gjøre som kjæreste er å begrense sin deltagelse, ved å feks ikke kjøpe med noe snop hver gang du skal møte den andre. Å ta initiativ til turer og trene sammen er også ok, men å begynne å kreve at den andre skal gjøre det synes jeg blir galt.
Gjest Silje Vanilje Skrevet 20. mars 2007 #18 Skrevet 20. mars 2007 dust å spise sjokolade til alle døgnets tider er en av de få gleder kvinner har i livet.
Gjest Silje Vanilje Skrevet 20. mars 2007 #19 Skrevet 20. mars 2007 -der var du akkurat før meg, Eir, mitt svar var til han over deg
Hobgoblin Skrevet 20. mars 2007 #20 Skrevet 20. mars 2007 Jeg ønsker selvfølgelig ikke å såre henne, hun betyr veldig mye for meg, men jeg vil henne vel. Hvis jeg ikke har sjokolade eller brus i hus når hun kommer på besøk blir hun lei seg og "skuffa over meg". ← Da sier du bare rett ut at det ikke er aktuelt for deg å ha brus og godis tilgjengelig hele tiden. Du er redd for å legge på deg, og ønsker ikke å ha fristelser i huset. Også kan du be henne om å ikke kjøpe slikt når hun er hos deg, fordi du ønsker å leve mest mulig sunt. Kanskje en slik hvit løgn fungerer bedre enn sannheten?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå