Gjest Cleopatra Skrevet 18. mars 2007 #1 Skrevet 18. mars 2007 Hei! Jeg har bestilt en Gentle Cream Exfoliant fra SN. Den ble stoppet i tollen og jeg må betale mva på 54 kr. Jeg fikk et utleveringsbilag fra posten hvor de krever 90 kr for å fortolle varen, altså totalt 144 kr. Jeg har forstått det slik at jeg kan selv bestemme om posten skal fortolle varen for meg eller om jeg skal gjøre det selv via toll.no. Er det noen som vet noe om dette? Har jo ikke lyst til å betale via toll.no for så alikevel måtte betale på posten... Jeg bestilte noen varer for en del år tilbake og da ordnet jeg det selv, men jeg husker ikke helt hvordan det gikk for seg.
Gjest Cleopatra Skrevet 18. mars 2007 #2 Skrevet 18. mars 2007 Jeg vet SN tilbakebetaler mva. Gjør det også det med tollbehandlingen som posten krever 90 kr for?
Gjest Deception Skrevet 18. mars 2007 #3 Skrevet 18. mars 2007 Før i tida kunne man tjene på å fortolle selv via internett, men etter det har posten kuttet ned på gebyret slik at du like gjerne kan la dem gjøre det for deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå