naley Skrevet 17. mars 2007 #1 Skrevet 17. mars 2007 noen erfaringer? Jeg og mannen vurdere å bruke det. Hørt at det er lett og bruke og stikk motsatt.
naley Skrevet 23. mars 2007 Forfatter #2 Skrevet 23. mars 2007 Ingen? Kan man få det hos gynekolog? eller bare legekontor?
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2007 #3 Skrevet 23. mars 2007 Det får du tilmålt hos gynekolog (vær klar over at enkelte ikke gidder eller har kompetanse). Spør, og vær tydelig på hvorfor du bestilller time. Og så tillater jeg meg å ta en latmansløsning og klippe-lime fra en annen tråd jeg svarte i: (spør om noe er uklart ) Du kan få tak i pessar her i landet, men det kan kreve litt innsats. Apoteket kan (og jeg om de ikke egentlig er pliktig til å ta det inn om legen har gitt deg en resept/tilmålning) ta det inn, men letteste vil være å bestille fra et utenlandsk apotek etter du har fått det tilmålt. Den vanligste sæddrepende kremen er som flere her sier tatt av markedet. Hovedårsaken til dette er at nonoxynol-9 øker smittefaren for HIV og enkelte andre sykdommer, noe som sjelden er et problem for kvinner som vurderer pessar. Da de fleste i den kategorien er i faste forhold, og det står mellom hormoner, spiral eller pessar. Et annet spørsmål som er grunnen til at jeg selv unngår det er at det er snakk om at det kan ha en hormonforstyrrende effekt på lik linje med ftalater. Dette er noe usikkert ennå, men jeg liker ikke å ta slike sjanser. Har fortsatt vurdert pessar, men vi har såpass få “røde” dager at kondom eller hoppe av i svingen er like greit frem til vi begynner prøvingen. Etter at et eventuelt barn er født så vil jeg vurdere det på nytt, men da med sæddrepende middel som er basert på melkesyre eller sitrus. Sikkerheten er ikke like godt undersøkt på de, men det er pr dags dato ingen rapporter som gir grunn til å mistenke annen fare enn midlertidig lokal irritasjon. For de som er interessert: http://www.famplan.de/shop.htm jeg har ikke handlet der selv, men de selger både pessar, og ulike former for sæddrepende middel.
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2007 #4 Skrevet 23. mars 2007 Og når det gjelder bruk har jeg for øvrig inntrykk av at det er lett, men det vil nok variere alt etter hvor fingerferdig du er. Et tips jeg har bitt meg merke i er å kun ta sæddrepende middel på innsiden, og så bruke en sprøyte (følger med tuben, og har ikke spiss ) for å få middelet på utsiden.
naley Skrevet 23. mars 2007 Forfatter #5 Skrevet 23. mars 2007 Da får jeg leite etter en kvinnelig gynekolog som kan med det der. bør vel finnes en i stavanger...
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2007 #6 Skrevet 23. mars 2007 Ta deg en ringerunde. Byen er vel såpass stor at det bør gå greit å finne noen. Eller om du skal på ferie til en annen by så kan du kanskje bestille time hos en der?
Gjest gjest2 Skrevet 23. mars 2007 #7 Skrevet 23. mars 2007 Min erfaring er at et samleie med pessar gjør litt vondt. Pessaret kan lett irritere mot den følsomme huden under et samleie.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå