Trampe Skrevet 16. mars 2007 #1 Skrevet 16. mars 2007 Jeg skal på 80tallsfest neste helg med jobben. Jeg gikk i bleier på 80tallet jeg, så jeg aner ikke hva jeg skal ha på meg eller hvordan jeg skal sminke meg!! Jeg har fått lånt meg ei krepptang, men det er det eneste. Tips, anyone? Kanskje bilder eller linker?
Gjest Vampyra Skrevet 16. mars 2007 #2 Skrevet 16. mars 2007 Lakksko, ballgenser, kreppa og tuppert hår med grorudpalme, rosa leppestift, blå eyeliner og gjerne blå mascara, syrevasket olabukse med høyt liv og vidde i liv/rumpe området, og tennissokker. nice.... Her var det noe.
Gjest Blanca Skrevet 16. mars 2007 #3 Skrevet 16. mars 2007 Øyenskygge i pastellfarger. Blå kajal og gjerne blå maskara også. Markert rouge, gjerne i en stripe under kinnbeinet. Frostrosa leppestift/gloss, gjerne med blåskjær (tror neppe Charlie nr. 20 er å oppdrive, men det er selveste 80-talls-klassikeren...). Jepp, jeg var ung på 80-tallet
Trampe Skrevet 16. mars 2007 Forfatter #4 Skrevet 16. mars 2007 Åh hjelp Jeg har en stor genser som er gyselig. Den er knæsj lilla, med mange store sorte prikker på... jeg fikk den av mormor for å bruke på denne festen. Er det greit eller? Olabukser med høyt liv har jeg ikke, men jeg kan jo ta ei gammel hullete ei og lage en diger levis-lapp og stifte på baklomma
Gjest Blanca Skrevet 16. mars 2007 #5 Skrevet 16. mars 2007 Olabukser med høyt liv har jeg ikke, men jeg kan jo ta ei gammel hullete ei og lage en diger levis-lapp og stifte på baklomma ← Hullete jeans er veldig bra . Høyt liv eller ikke. Husker jeg brukte mine hullete Levi's 501 helt til de gikk i oppløsning. En gråmelert genser med Flashdance-inspirert skjæring (klipp av halsen og la den henge nedover den ene skulderen) er også 80-talls, og de finner du jo i butikkene nå også.
Trampe Skrevet 16. mars 2007 Forfatter #6 Skrevet 16. mars 2007 Takk for tips Ringte mamma, hun har faktisk en blå mascara liggende. Det er noe av det eneste jeg husker fra 80tallet, mammas lyseblå mascara..den var helt grusom.
kitekatt Skrevet 17. mars 2007 #7 Skrevet 17. mars 2007 Husk å ha litt høyvann på buksene da. Brett de innover og fest med BINDERS nede. helst rosa. Basketsko, seilersko, mokkasiner. Store collegegensere (høres bra ut den du har) Tuppert kreppa hår hvor luggen er sprayet HØYT (type høysåtelugg og dratt til side) evt. grorudpalme med sånn hårstrikk med silkestoff rundt Store plastøredobber, helst lilla eller rosa (ringer, trekanter e.l.) masse tynne metallarmbånd eller skinnremser rundt håndledd (tenk tidlig madonna) Hårbånd, helst i chiffon med knytt sløyfe på toppen alt som er lilla, rosa og mintgrønt MÅ ha hvite tennissokker Lys rosa leppestift, blå, lilla øyesminke eller du kan kjøre trangt miniskjørtvarianten med leggings du ruller opp til midt på leggen under med stor collegegenser til TYNNE selvlysende elelr rosa belter, godt snurpet i livet Huff, jeg brukte ALT dette på 80 tallet...og jeg var såvidt blitt tenåring på slutten.......de kalte meg mini-madonna......... Ble faktisk dratt opp av lillesøsteren til en venninne i utdrikningslaget mitt Ha det gøy
gladidag Skrevet 17. mars 2007 #8 Skrevet 17. mars 2007 haremsbukser=) brukte det endel .... og thigts var jo topp på 80tallet..husker eg hadde sort og hvitstripete thights til midt på leggen, med lilla lang collegegenser med bredt brot nederst.. og hvite "sykkelsko" eller pumps. Eb hadde og et kongeantrekk kjøpt i England i 87... lime og sitrongulstripete lang dressjakke!!! , miniskjørt i boblestrech...endel rødvinhar gjort noe m stavinga mi...og hvite pumps, håret var selvsagt halvlangt med permanent, striper og clynol og ladyfix.. Charlie20 var leppestiften over alle( selv om tennene så gule ut) og Young yellow var og kult. Date og Alexandra deospray..aiaiai...den som hadde vært fjortis i 85 igjen. God fornøyelse og god natt!
Trampe Skrevet 17. mars 2007 Forfatter #9 Skrevet 17. mars 2007 Tusen takk for tips! Begynner virkelig å glede meg nå, ikke minst til bussturen jeg må igjennom for å komme meg til festlokalet men...hva er haremsbukser? Ser for meg sånne rosa og blå baggybukser med gullrysjer og kanter som haremsdamene til Ali Baba har på seg jeg
Catzy Skrevet 18. mars 2007 #10 Skrevet 18. mars 2007 Sjekk dette bildet av MC Hammer, så ser du hva haremsbukser var på 80-tallet: http://www.bubbygram.com/performers/mchammercpl.jpg (Det er faktisk en MC Hammer-imitator, ikke the real thing. Men buksene er riktige.) Du burde gjøre bildesøk på Google etter Bananarama, Bangles, Kim Wilde, Mel & Kim (2 tvillingsøstre, ikke Kim Wilde og Mel Smith) og Belinda Carlisle, i tillegg til Samantha Fox, Kylie Minouge og Madonna. Det vil gi deg noen ideer om ... stil.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå