ehv61 Skrevet 9. mars 2007 #1 Skrevet 9. mars 2007 Får en dugelig kvise av og til og jeg lurer på om det er noe jeg kan smøre på lokalt slik at den tørker fortere ut.De kommer alltid så ubeleilig. Kom igjen,gi meg gode råd nå
Gjest Deception Skrevet 9. mars 2007 #2 Skrevet 9. mars 2007 Et produkt med salisylsyre er ofte effektivt. På apoteket finner du for eksempel Aco salisylgele i en liten tube til 60-70 kroner.
Gjest Silmarill Skrevet 9. mars 2007 #4 Skrevet 9. mars 2007 (endret) Æsj, kjenner igjen problemet fra tidligere (da jeg var yngre) nå er jeg så gammal(?) som 36 år Vet du at det viktigeste i forbindelse med kviseutbrudd er fuktighet! Det er viktig å smøre inn huden med en god fuktighetskrem! Når huden blir tørr sier "overhuden" ifra til underhuden at "nå må dere produsere mere fett" Da blir det kviser vet du! Fuktighetskrem er viktig, spes. dersom du har tørr hud, ellers så får du kviser! Endret 9. mars 2007 av Silmarill
Metis Skrevet 9. mars 2007 #6 Skrevet 9. mars 2007 Er det ikke best å ha en blanding av fukt OG fett? All hud trenger vel fett også? Men er man plaget med kviser, skal det vel bare være pittelitt fett i kremene? Tar jeg helt feil? Tenker som så at hvis huden ikke får tilført fett, men bare fukt, vil den starte å overprodusere fett.
Gjest Silmarill Skrevet 9. mars 2007 #7 Skrevet 9. mars 2007 Metis, jeg mener å vite at det ikke stemmer faktisk! Fukt er greit, men ikke fett!!! Her kan man lese litt im kvise"faen" http://www.nettdoktor.no/sykdommer/fakta/kviser.php
Thale Skrevet 10. mars 2007 #8 Skrevet 10. mars 2007 Jeg sverger til queen julep masken! Fungerer spesielt bra hvis jeg blander den med en tablett aspirin. Har den på i en halvtime om gangen. Bruker denne masken 2 ganger i uken å ser store forskjeller.
Gjest Ulva35 Skrevet 10. mars 2007 #9 Skrevet 10. mars 2007 Jeg er over den alderen at jeg får masse kviser, men jeg har en hudsykdom som gjør at jeg i perioder får masse kviser/byller på kroppen. Heldigvis ikke ansikt og andre synlige plasser. Men så leste jeg et kjerringråd om at tannkrem skulle man ha på kviser. Vel hvorfor ikke prøve tenkte jeg. Jeg bruker i tilegg en tannkrem med Alovere en gang om dagen, og det burde jo være best. Neste gang det dukket opp en kvise, som jeg garantert viste kom til å være en byll dagen etter, så smurte jeg godt inn med tannkrem. Under over alle under, morgenen etter var den neste tørket ut Har prøvd dette med stor suksess i flere måneder nå, og det funker kjempebra hver gang
snooops Skrevet 10. mars 2007 #10 Skrevet 10. mars 2007 Produkter med salisylsyre, sulfur og tea tree olje funker bra.
ehv61 Skrevet 10. mars 2007 Forfatter #11 Skrevet 10. mars 2007 Får prøve litt av dette da.Jeg pleier å klore hull på dem,men får noen små arr av og til.Bruker overhodet ikke kremer med fett eller oljer.Har hørt om trikset med tannkrem,men trodde ikke noe på det.Skal smøre dugelig på til natta for å se om det hjelper.
snooops Skrevet 10. mars 2007 #12 Skrevet 10. mars 2007 Hvis du skal bruke tannkrem, er det viktig at du bruker pasta, ikke gel. Og kloring er ! Det kan gi fæle betennelser, og det tar laaang tid før de går bort.
Kylling Skrevet 10. mars 2007 #13 Skrevet 10. mars 2007 Brevoxyl! Den tok knekken på kvisene mine i fjor. Nå har de dukket opp igjen, og apoteket var tom. Da kjøpte jeg Basiron istedet, men den funket ikke særlig for meg. Må lete etter Brevoxyl igjen.
Rexina Skrevet 11. mars 2007 #14 Skrevet 11. mars 2007 Liker Garnier SOS Anti spot jeg. Har hatt den i mange år, for den er så utrolig drøy og effektiv på kvisene mine. Kosta vel ca 40 kr da jeg kjøpte den.
Smørblomsten Skrevet 11. mars 2007 #15 Skrevet 11. mars 2007 Liker Garnier SOS Anti spot jeg. Har hatt den i mange år, for den er så utrolig drøy og effektiv på kvisene mine. Kosta vel ca 40 kr da jeg kjøpte den. ← Har hørt at denne skal være bra, men funker IKKE på meg og mine håpløse kviser Skal tas på helt rengjort hud, men kanskje UNDER dag/nattkrem, eller ok om den tas på over? Tannkrem funker heller ikke. UFF!
Rexina Skrevet 12. mars 2007 #16 Skrevet 12. mars 2007 Pleier å ta den på før jeg legger meg og sove med den. har egentlig ikke noe å si på meg om jeg tar den over eller under krem. Men den funker på meg om jeg har den på i mange timer!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå