Gjest g25 Skrevet 26. februar 2007 #1 Skrevet 26. februar 2007 Ah, det virket som en god ide, men nå er jeg tvilende igjen. Barberte meg på lørdag, ble fint og glatt. Men nå, så tror jeg at jeg snart dør av kløe. Er det noe jeg kan gjøre for å lindre kløen????
Gjest baby-E Skrevet 26. februar 2007 #2 Skrevet 26. februar 2007 Ah, det virket som en god ide, men nå er jeg tvilende igjen. Barberte meg på lørdag, ble fint og glatt. Men nå, så tror jeg at jeg snart dør av kløe. Er det noe jeg kan gjøre for å lindre kløen???? ← De første gangen klør det, men etterhvert som du har gjort det noen ganger klør det ikke lengre. Kanskje det hjelper å smøre med en fuktighetskrem?
Susannah Skrevet 26. februar 2007 #3 Skrevet 26. februar 2007 Det kan hjelpe å smøre på enten babyolje eller talkum rett etter barberingen. Et annet tips er Antibac, sånn bakteriedrepende gele som du har med på ferie (Evt. dildorens, som faktisk er det samme)
Celiclya Skrevet 26. februar 2007 #4 Skrevet 26. februar 2007 Et annet tips er å alltid barbere MED hårene, aldri mot - da blir det nupper og det klør.
Gjest Gjest Skrevet 27. februar 2007 #6 Skrevet 27. februar 2007 Det er fint å smøre på med glidekrem for å unngå nupper
Flower Skrevet 27. februar 2007 #7 Skrevet 27. februar 2007 Sinksalve rett etterpå, evt. kan man bruke Brulidine salve for overfladiske hudinfeksjoner
Gjest Gjest Skrevet 27. februar 2007 #8 Skrevet 27. februar 2007 Et annet tips er å alltid barbere MED hårene, aldri mot - da blir det nupper og det klør. ← Jo men da blir det ikke HELT glatt. Må barbere begge veier. OG salve hvis nupper, men blir bedre når du har herdet huden noen ganger
Gjest DyneTryne Skrevet 27. februar 2007 #9 Skrevet 27. februar 2007 Barber først med dem og så mot dem. Selv foretrekker jeg å vokse, men det er ganske vondt. "Venusberget" i dag, leppene i morra. Og alle hjerter gleder seg.
karma sutra Skrevet 28. februar 2007 #10 Skrevet 28. februar 2007 Til alle kvinner... Når dere skal barbere dere nedentil så må hårene få tid til å myknes opp før høvelen skal brukes... Så det beste tipset for at barberingen skal bli skikkelig bra er å sette seg i badekaret en 15 min tid før barberingen, da er hårene myknet opp, og høvlingen blir lettere, og dere vil da ikke bli såre etterpå... Dette er det samme med menn, skal man få en fin barbering og ikke bli såre, så skal man dusje lenge før barberingen... Og det viktigeste av alt er å gjøre dette like før sengetid, for huden bygger seg best opp igjen når man sover... Det er jo noe alle vet.
Gjest Gjest Skrevet 1. mars 2007 #11 Skrevet 1. mars 2007 Ah, det virket som en god ide, men nå er jeg tvilende igjen. Barberte meg på lørdag, ble fint og glatt. Men nå, så tror jeg at jeg snart dør av kløe. Er det noe jeg kan gjøre for å lindre kløen???? ← Det klør mindre og mindre med hver gang du barbere deg. Det er ikke så mye å gjør med det dessverre, jeg synes å smøre inn med diverse krem gjør det verre.
Beez-Weez Skrevet 1. mars 2007 #12 Skrevet 1. mars 2007 Tåler da vel litt kløe gutt. Går over med tiden.
Gjest Gjest_Meg_* Skrevet 2. mars 2007 #13 Skrevet 2. mars 2007 Barber ofte, hver 3-4 dag, da klør det ikke. Meg.....
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå