Susannah Skrevet 25. februar 2007 #1 Skrevet 25. februar 2007 Fine og velpleide negler setter liksom en ekstra spiss på utseendet. Selvfølgelig er det mange som på grunn av jobb e.l. ikke kan ha veldig lange negler, men rene og pene kan de jo være for det! Hva gjør du for å ta vare på dine negler? Hvordan er de? Flisete, sterke, falske, runde, firkantede? Hva er dine aller beste tips for fine negler?
Gjest Lanyah Skrevet 25. februar 2007 #2 Skrevet 25. februar 2007 Uansett hva jeg gjør med neglene blir de ikke pene! Mine er tynne, flisete og deler seg. Det beste jeg gjør for å få et pent utseende er å bruke løsnegler...!
Sjokoladebiten Skrevet 25. februar 2007 #3 Skrevet 25. februar 2007 er egentlig godt fornøyd med neglene mine. Gjør ikke noe spesielt med dem, bare klipper dem jo, også bruker jeg håndkrem fra Body Shop, Vitamin E Hand&Nail treatment. Lukter nam også(:
Arkana Skrevet 25. februar 2007 #4 Skrevet 25. februar 2007 Jeg gjør egentlig ikke noe spesielt med neglene mine og er heldigvis velsignet med sterke, pene negler. Jeg klipper og filer dem til passe lengde når det trengs og bruker en god håndkrem når jeg trenger det. Bruker ikke neglelakk så ofte, men når jeg gjør det blir det fransk manikyr eller noe annet diskret, liker ikke sterke farger på neglene, spesielt ikke rødt eller knallrosa.
Susannah Skrevet 25. februar 2007 Forfatter #5 Skrevet 25. februar 2007 Uansett hva jeg gjør med neglene blir de ikke pene! Mine er tynne, flisete og deler seg. Det beste jeg gjør for å få et pent utseende er å bruke løsnegler...! ← Det kan jo være du mangler noen vitaminer? Mine har blitt mye sterkere etter at jeg økte kalsiuminntaket mitt, men også vitaminene A,B, C og D er viktig, samt jern, sink og fettsyrer.
Gjest nimbus Skrevet 25. februar 2007 #6 Skrevet 25. februar 2007 Jeg har heldigvis sterke pene negler, bruker neglebåndsolje fordi neglebåndene har en tendens til å bli såre hvis ikke (pga jobben min). Neglene er nok strengt tatt litt lenger enn de burde være i min jobb, og har rund/oval tupp. Litt kjedelig at de vokse så fort, må file hele tiden. Men det er kanskje et luksus problem? Prøver å være flink å bruke håndkrem, men liker ikke følelsen av krem på hendene. Bruker aldri neglelakk...
Arkana Skrevet 25. februar 2007 #7 Skrevet 25. februar 2007 Litt kjedelig at de vokse så fort, må file hele tiden. ← Ja, samme "problem" har jeg. Synes jeg må klippe og file hele tiden, ellers blir de bare altfor lange.
Susannah Skrevet 25. februar 2007 Forfatter #8 Skrevet 25. februar 2007 har rund/oval tupp. Litt kjedelig at de vokse så fort, må file hele tiden. Men det er kanskje et luksus problem? ← Jeg er så dårlig til å file dem, de ender bare opp med å bli firkantet og rare, ovale og fine blir de i allefall ikke. Hva gjør du? Er det bare et naturtalent?
ehv61 Skrevet 25. februar 2007 #9 Skrevet 25. februar 2007 Er negledesigner,så jeg vet da alt om negle,og håndpleie. Bare spør hva slags og om dere vil ha tips :rosasmil:
Susannah Skrevet 25. februar 2007 Forfatter #10 Skrevet 25. februar 2007 Er negledesigner,så jeg vet da alt om negle,og håndpleie. Bare spør hva slags og om dere vil ha tips :rosasmil: ← Ok, kjempebra! Har etterhvert fått sterkere negler som jeg nevnte tidligere, tror det er på grunn av endring i kosthold. Uansett, jeg synes allikevel det er vanskelig å få dem pene. Synes det er nesten umulig å få filt dem runde, kanskje de bare er firkantede fra naturen sin side? Har hatt akrylnegler tidligere og det gir jo mye oppmerksomhet og jeg følte meg skikkelig... sexy med dem Men nå som mine egne negler begynner å bli finere har jeg lyst til å gjøre dem så pene som mulig selv. Finnes det noen gode produkter som kan gi "fransk manikyr"-look hjemme? Neglebåndsolje og andre slike produkter, er det å anbefale?
ehv61 Skrevet 25. februar 2007 #11 Skrevet 25. februar 2007 Du får kjøpt fransk manikyr sett i parfymeriet.Settene inneholder to små lakker. Gjerne i lys rosa og hvit.vet at Lancome har det. Du kan godt ha firkanta negler fra natures side.Synes du er heldig da.
ehv61 Skrevet 25. februar 2007 #12 Skrevet 25. februar 2007 Neglebånds oje eller krem er absolutt å anbefale. Det holder neglebåndene myke og de slipper å bli tørre og flisete.
Salt Skrevet 25. februar 2007 #13 Skrevet 25. februar 2007 Er negledesigner,så jeg vet da alt om negle,og håndpleie. Bare spør hva slags og om dere vil ha tips :rosasmil: ← Hadde vært supert om du kunne gi meg et par råd om fjerning av neglebånd. Har aldri gjort noe spesielt med dem tidligere, men fikk beskjed av en parfymeriansatt at de burde fjernes. Så jeg kjøpte en gelè fra ArtDeco som skulle mykgjøre dem først, og en orangepinne. I bruksanvisningen står det at etter at de er dyttet ned, skal de fjernes. Men hvordan gjør man det på en skånsom måte? Kan vel ikke bare klippe heller.
~Mrs.Valentine~ Skrevet 25. februar 2007 #14 Skrevet 25. februar 2007 Pga. jobben min kan jeg ikke ha så lange negler eller farget negelakk, men jeg prøver jo å ta vare på neglene mine allikevel. Skrubber, filer og skyver neglbåndene tilbake noen ganger i uken. I tillegg bruker jeg neglolje minst èn gang om dagen. Vanligvis har jeg også på en klar styrkende/makeup lakk.
Gjest Frk. Grønn Skrevet 25. februar 2007 #15 Skrevet 25. februar 2007 (endret) Jeg har hørt at det ikke finnes noen grunn til at man skal fjerne neglebåndene ved å klippe dem bort, men vet ikke hvorvidt det ene eller andre stemmer. Man kan bløte opp neglebåndene ved å ha fingrene/tærne i vann en stund, og så kan man smøre på glyserol (? husker ikke helt navnet, men det ligner på glyserol ihvertfall) og dytte de ned/fjerne de ved hjelp av et sånt redskap som ligner på det tannlegen bruker når han pirker i tennene. Selv har jeg fått sterkere negler de siste 2 årene (uten at jeg vet helt hvorfor), og det vokser ganske fort, men kan i perioder (nå jeg er i praksis) ikke ha lange negler. Klipper og filer de jevnlig, og bruker gjerne en blank neglelakk, eller en helt lys. Litt sprekere farger på tåneglene Endret 25. februar 2007 av StineMa
Gjest Deception Skrevet 25. februar 2007 #16 Skrevet 25. februar 2007 Jeg har sterke negler som vokser som gress, og de blir raskt lengre enn jeg liker. Jeg takler ikke lyden av negler mot tastaturet. Det eneste jeg gjør, er å file med en hvilken som helst fil hvis jeg får et hakk, eller de blir for lange. Jeg liker ikke å kjenne på skarpe kanter.
kitekatt Skrevet 25. februar 2007 #17 Skrevet 25. februar 2007 (endret) Ja, samme "problem" har jeg. Synes jeg må klippe og file hele tiden, ellers blir de bare altfor lange. ← jepp, samme her. Også bøyer de seg endel når de blir lange. Ser ut som klør. Huff...så holder de 3-4 mm korte. neglelakk kun til fest. brukte det mye til daglig før, men med barn i huset blir det bare mas (hendene mye i vann). Bruke rmye håndkrem, og passer på å smøre neglebåndene med den og når jeg har på. men burde kanskje kjøpe en neglebåndolje som nevnt over her, da de kan flise seg litt. Neglene mine er penest hvis de er ovale. prøvde mer firkantet, men pga bøyen på neglen som jeg nevnte over, blir det bare litt rart. Neglene mine vokser liksom også utover i bredden, så jeg må egentlig bare file på sidene av de og jevne litt inn for å få de pene. Klarer helel rikke hakk. Har aldri vært neglebiter, men får jeg hakk i neglen, gnager jeg den rett av også blir det bare værre. Blir helt gal av det. da filer jeg på hva som helst, fyrstikkesker inkludert Endret 25. februar 2007 av kitekatt
Gjest nimbus Skrevet 25. februar 2007 #18 Skrevet 25. februar 2007 Jeg er så dårlig til å file dem, de ender bare opp med å bli firkantet og rare, ovale og fine blir de i allefall ikke. Hva gjør du? Er det bare et naturtalent? ← Tja, bruker fin fil, aldri grov, og runder liksom innover fra kantene... Kanskje det bare har med den naturlige formen å gjøre, tror ikke jeg hadde fått til firkantet... Eller så er jeg bare et naturtalent
ehv61 Skrevet 26. februar 2007 #19 Skrevet 26. februar 2007 Man skal ikke fjerne neglebåndene i den forstand,Det ville jo være fryktelig vondt. Har du veldig tynne neglebånd,som lisom har fliser,må du ta en ørliten skarp saks og klippe disse forsiktig av.ikke riv eller bit.Det finnes også spesialverktøy til å klippe disse flisene.Tror kanskje du får kjøpt det i parfymeri,eller så har de garantert en slik i en neglesalong.
Catzy Skrevet 26. februar 2007 #20 Skrevet 26. februar 2007 Pleier å holde mine negler på 3-5 mm. De er ganske sterke, bortsett fra i kulda. Da hender det at de brekker ca 3 mm nedenfor det hvite, så innpå selve neglen. Veldig fint. Da er det bare å klippe den neglen når splitten kommer ut i friluft. Pleier å file neglene så lenge de ikke brekker. Blir litt avrundede firkantform. Har funnet ut at trikset er å file ned hjørnene av neglen etter å ha formet de. Pleier å file kun utenfra og inn mot midten, men hjørnene blir filt begge veier.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå