Gå til innhold

Kan noen anbefale en god hvitvin til


Anbefalte innlegg

Gjest Fjellsippa
Skrevet

I går spiste jeg reker, og lagde aioli. Det er faktisk noe av det beste jeg vet. Jeg hadde kjøpt en billig hvitvin som ikke var så god til.

Kan noen anbefale en god tørr hvitvin som passer til skalldyr og aioli? Den må takle hvitløken i aiolien. Prisen bør være mellom 100 og 150 kroner. Ikke dyrere.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kanskje jeg ikke en gang burde forsøke å svare siden jeg ikke er noen stor hvitvinselsker?

Hvis jeg en sjelden gang drikker hvitvin så er det gjerne Green Label eller Gatao.

Jeg syns begge passer godt til skalldyr og aioli.

Skrevet (endret)

Den absolutt beste vinen jeg får til fisk og skalldyr, er Bourgeois Sancerre Grande Réserve. Den koster imidlertid 164 kr for en flaske - men det er den absolutt verd. :)

Ellers er Laroche Chablis også god (polnr. 6680), den ligger vel på 150 kr.

Endret av piaf
Skrevet

Kan forresten også anbefale hvitvinen vi har kjøpt inn til morgendagens middag - Trimbach Riesling. Det er en Riesling, men likevel tørr, og den går bra til både skalldyr og til kraftigere fiskeslag som feks laks og kveite. Vi skal forøvrig prøve den til kylling i morgen.

Skrevet

Hei.

Du kan prøve varenr. 20900 01 Itzas Mendi fra Spania. Den er helt perfekt til krabbe :) Koster 135 kr.

Pazo de Villarei fra Spania er også en super vin som du kan prøve til krabbe og reker.

Ellers så er jo en litt fyldig soave (Italia) også nydelig. Du kan prøve Tamellini kr 110,- eller San Vincenzo kr. 130,-.

Ellers så må jeg også få si at Bolla sin soave også er knall. Koster 110,-

Håper du finner noe du liker :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...