Eføy Skrevet 22. februar 2007 #1 Skrevet 22. februar 2007 Nå ser det endelig ut til at det går i boks. Alle i oppgangen er spurt om det er greit at vi holder hund, og i kveld skal vi på møte i styre for å skrive under på kontrakt, siden vi bor i borettslag. Til mandag blir vi dermed mest sannsynlig eiere av en 5 år gammel strihåra dachs..*glede seg*
Eføy Skrevet 22. februar 2007 Forfatter #2 Skrevet 22. februar 2007 Men jeg må innrømme at jeg tasser rundt og krysser fingrene for at styret ikke har ombestemt seg..Man vet jo aldri..
Gjest niomi Skrevet 22. februar 2007 #3 Skrevet 22. februar 2007 Har også lyst på hund, men hos oss sier styret konsekvent nei.
Eføy Skrevet 22. februar 2007 Forfatter #4 Skrevet 22. februar 2007 Så kjedelig at styret deres ikke vil. Styret her sa at så lenge ingen i oppgangen kom med en skriftlig begrunnelse på at de ikke ville at vi skulle ha hund, så ville vi mest sannsynlig få ja. Det står i borettslagets regler at det ikke er tillatt med hund, men de følger den ikke slavisk lenger. Regner med at det er pga den nye loven ang hundehold.. Men det har vært en lang prosess å få ja her. Har tatt 1,5 mnd siden vi leverte søknaden.. Hva er begrunnelsen fra styret deres for at de sier nei da?
Gjest niomi Skrevet 22. februar 2007 #5 Skrevet 22. februar 2007 At generalforsamling stemte ned forslag om å åpne for hundehold senest i fjor... Vi skjønner også at en vorsteh ville kjede seg ihjel i vår 60 kvm leilighet. Derfor har vi også lyst på Dachs, strihåret sådann. Men da må vi flytte først, så det blir nok noen år til... I dag dere skriver kontrakt? Kjempekult!
Eføy Skrevet 22. februar 2007 Forfatter #6 Skrevet 22. februar 2007 Men har de egentlig lov til det, med tanke på at de ikke kan nekte dyrehold lenger? Er vel uansett ingen vits i å si imot de som har bestemt det kanskje. (har et inntrykk at de er temmelig steile på "nye" ting..) I kveld skrives kontrakten ja. Jeg er selvsagt på jobb , så samboeren må møte styret alene.
Gjest niomi Skrevet 22. februar 2007 #7 Skrevet 22. februar 2007 Vi er forholdsvis nyinnflyttet, så vi gidder ikke rope høyest. Dessuten har vi en plan om å få meg inn i styret etterhvert, og da lønner det seg ihvertfall å ha vært snill pike.
Eføy Skrevet 22. februar 2007 Forfatter #8 Skrevet 22. februar 2007 Ja det har du nok rett i. Samboer og jeg snakket også om dette, at hvis vi fikk avslag, så kom mest sannsynlig til å legge ballen død, for ikke å krangle eller bli uvenner med folk her. Vi flyttet inn i august, så det hadde vært synd om forholdet til styret og eventuelle naboer skulle blitt dårlig allerede nå Kjempebra at du prøver å komme deg inn i styret. Tror det er mange borettslag som trenger litt ungt og friskt blod.
Gjest lolle Skrevet 25. februar 2007 #9 Skrevet 25. februar 2007 jeg har dachs,de er verdens kuleste hunderase med masse personlighet.Bare husk at de kan være ganske vanskelige og sta noen ganger,så da må man bare være litt streng og vise at du bestemmer,men være snill og rettferdig selvfølgelig er også viktig.Men dette visste du sikkert...
Eføy Skrevet 25. februar 2007 Forfatter #10 Skrevet 25. februar 2007 Ja jeg er også veldig sjarmert av dachsene. Har kjent denne hunden hele livet hennes, da det er foreldrene mine som har hatt henne til nå. Er klar over det du forteller meg; sta og med masse personlighet er jeg så veldig enig med deg i at de har. Gleder meg veldig til hun kommer nå..
14062003 Skrevet 26. februar 2007 #11 Skrevet 26. februar 2007 Styret har ikke lenger lov til å nekte dyr på generelt grunnlag. Det eneste som kan hindre dyrehold, er naboer som kan bevise at de får store problemer av dyrene. Dette har Høyesterett slått fast.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå