Sagitarius 78 Skrevet 20. februar 2007 #1 Skrevet 20. februar 2007 jeg lurer på hva dere andre gjør om ettermiddagene? går dere tur? leker dere med barnet deres? isåfall hva? gjør dere rent? isåfall hva? Mitt barn er blitt så glad i å male, så nå er det det går i hos oss. Ellers er puslespill kjærkomment. Er sjelden ute egegntlig, er jo mørkt, dessuten er det nå ganske glatt. Men det er kanskje sløvt av oss å ikke gå ut en tur. Barnetv er populært noen ganger men det er ikke alt sopm er gøy å se på. Ellers bader vi flere ganger i uka også, i badekaret vårt. Innspill?
tuji Skrevet 20. februar 2007 #2 Skrevet 20. februar 2007 Hvis barnet går i barnehage, er han jo mye ute der. Jeg synes ettermiddagen går så fort. Jenta vår er i barnehagen til tre-fire. Så lager og spiser vi middag, og da er klokken minst fem. Da er det ikke lenge til barne-tv, og etter det er det sengetid. Den tiden som er innimellom, leser vi eller leker med lego/puslespill/lotto osv.
Gjest Mayamor Skrevet 20. februar 2007 #3 Skrevet 20. februar 2007 Det varierer veldig på sessong og dagsform, men ting vi har gjort mer enn en gang (i ukedager etter endt arbeidsdag og barnehage): * Puzzle, male, modelèrkitt, tegne * Leke med klosser, biler, leker generelt * se en dvd, disney playhouse, barnetv (max 1 time) * delta i matlagingen * lese i bok * bade i badekaret * følgesvenn på fotball/andre aktiviteter på eldre søsken * hagearbeid (men ikke akkurat nå...) Helger og ferier er vi mye flinkere: * svømmehall * kino, teater * fjelltur * aketur, skitur (ikke så lang tur, mest bevegelse på ski) * sykkeltur (henger bakpå) * bare være hjemme og kose oss * baking Siden vi har 4 eldre barn også, må minstemann ofte være med om han vil eller ikke. Men det pleier å gå veldig bra.
Gjest |H| Skrevet 20. februar 2007 #4 Skrevet 20. februar 2007 Nå er min unge i barnehage 4 dager i uken, og kan være ganske sliten enkelte ettermiddager, så hun vil helst ta det med ro, da kan vi lese bok, legge puslespill, synge sanger fra sangkortene hennes..(www.singsang.com , anbefales, kjempemorro!). Eller besøker vi besteforeldre, bade i badekar, barne TV/DVD, plastelina. Men hun er også kjempeflink å leke selv med bamser eller andre figurer. I helgene blir d noe annet. Turer ute, bassenget ...mye kommer an på været, årstid osv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå