misshelene Skrevet 14. februar 2007 #1 Skrevet 14. februar 2007 jeg trener ca 13-15 t i uka over ca 9-10 økter... har aldri slitt med kviser/uren hud, men det begynte i høst da treningen tok mer av.. (trente ca 4-6 t i uken før, fra to - tre år siden og inntil i høst da antallet ble endel mer). men nå har dette problemet kommet.. noen som har noen tips? jeg vil liksom ikke bare tette igjen enda mer med foundation. det er det jeg gjør nå
gizmoo Skrevet 15. februar 2007 #3 Skrevet 15. februar 2007 Husk å rense huden etter trening! Blir mye urenheter i porene av gammel sminke og svette. Bruk gjerne en peeling rensekrem som er så mild at du kan bruke den hver dag. Hvis ikke kan bør du bruke peeling minst en til to ganger i uken. Det renser porene!
Antoinette Skrevet 15. februar 2007 #4 Skrevet 15. februar 2007 Det er viktig og rense huden godt etter trening så ikke talg, skitt og gammel makeup blir liggende. Du bør heller ikke bruke makeup under trening, ta på litt mascara og lipgloss hvis du føler deg blek, det holder.
gizmoo Skrevet 15. februar 2007 #5 Skrevet 15. februar 2007 Det er viktig og rense huden godt etter trening så ikke talg, skitt og gammel makeup blir liggende. Du bør heller ikke bruke makeup under trening, ta på litt mascara og lipgloss hvis du føler deg blek, det holder. ← Helt enig.... Burde kanskje ta vekk sminke før du trener. Jeg føler meg selv veldig blek om vinteren, men når jeg trener blir jeg jo helt rød i ansiktet uansett
misshelene Skrevet 17. februar 2007 Forfatter #6 Skrevet 17. februar 2007 Takk for tips... men jeg tror jeg må bruke sminke på trening... eller, mindre enn vanlig men jeg er instruktør og sitter midt i spotlighten når jeg har spinningtimer, og da må jeg se våken og opplagt ut selv om kl er 0700 mandag morgen :S og da må jeg jukse litt:P men burde kanskje bli flinkere til å rense huden etter treninga, pleier alltid å dra hjem å dusje, men kan jo kanskje fikse meg på treningssenteret... hmmm...
Chistine72 Skrevet 18. februar 2007 #7 Skrevet 18. februar 2007 Jeg får ofte kviser av krydret mat, og dette blir verre hvis jeg trener. Mulig at det er pga at stoffene jeg evt ikke tåler kommer ut i huden i større grad da(?).
glamorous Skrevet 20. februar 2007 #8 Skrevet 20. februar 2007 Syntes dette er veldig rart. De periodene jeg trener veldig masse, så har jeg ingen urenheter i det hele tatt! Det kommer når jeg ikke er fullt så aktiv. Men jeg bruker sjelden sminke når jeg trener, pleier å fjerne den før.
kvinne_ Skrevet 21. februar 2007 #9 Skrevet 21. februar 2007 Takk for tips... men jeg tror jeg må bruke sminke på trening... eller, mindre enn vanlig men jeg er instruktør og sitter midt i spotlighten når jeg har spinningtimer, og da må jeg se våken og opplagt ut selv om kl er 0700 mandag morgen :S og da må jeg jukse litt:P men burde kanskje bli flinkere til å rense huden etter treninga, pleier alltid å dra hjem å dusje, men kan jo kanskje fikse meg på treningssenteret... hmmm... ← Hvis du er instruktør synes jeg det er enda større grunn til å ikke bruke sminke på treninga. Jeg synes i alt for stor grad disse treningene er preget av mote- og kroppshysteri, og de ansatte setter jo mye av standarder. Og hvis det er slik at instruktørene ikke kan trene uten sminke er dette ikke rart det er slik på senterne. Sorry hvis jeg er brutal nå, men dette er nå min mening. Trening skal være gøy, man skal ikke trene for å ta seg bra ut eller vise seg fram. Vi er alle mennesker, og det er ikke rart hvis instruktøren har en urenhet på huden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå