Gjest Gjest 1 Skrevet 11. februar 2007 #1 Skrevet 11. februar 2007 (endret) På TV2 ble det sendt filmopptak/dokumentar om to unge norske menn som hadde som mål å haike fra Norge til Kina uten penger. Dere som så det, hva syntes dere? Jeg ville ikke ha gjort det på samme måte selv (!) men det var da modig gjort av dem å gjennomføre det? Endret 11. februar 2007 av Gjest 1
JallaJalla Skrevet 11. februar 2007 #2 Skrevet 11. februar 2007 Jeg fikk ikke sett hele programmet men ideen deres er kul. Tøft gjort og det er klart de får opplevelser og erfaringer de kan ta med seg resten av livet. Er ergelig på meg selv for at jeg ikke gjorde mer slike ting rett etter videregående.
Drua Skrevet 11. februar 2007 #3 Skrevet 11. februar 2007 Jeg så programmet. Kule typer, men de virket egentlig litt dårlig forbredt og var ganske naive. De hadde mye flaks innimellom, mer enn man kan regne med på forhånd.
Gjest Gjest 1 Skrevet 12. februar 2007 #4 Skrevet 12. februar 2007 De hadde vel mye flaks ja... Han ene er visst 23-24 år og den andre 32. Det må ha vært kjedelig å sitte på med så mange trailere...og det så veldig kjipt ut i Øst-Europa: folk var sure og ingen kunne engelsk.
Gjest Maksprell Skrevet 12. februar 2007 #5 Skrevet 12. februar 2007 Jeg og ei venninne så det programmet og vi fikk veldig lyst til å gjøre noe slikt selv! Vi har snakket litt om å "gjøre" en slik tur til Nederland ( venninnen har slekt der) men med litt penger i tilfellet noe skulle skjære seg. En smule skummelt?Tja..men kjipt å angre om man har lyst tenker jeg Er nok enig i at disse fyrene hadde litt flaks men er nok sikker på at det var ganske mye som skjedde på den turen som vi ikke fikk se også.
Gjest -eline- Skrevet 13. februar 2007 #6 Skrevet 13. februar 2007 Jeg likte programmet, synes ideen var morsom, men jeg kunne ikke tenkt meg å gjøre det samme. Dessuten er det jo helt klart enklere (og tryggere...) for gutter å gjøre noe slikt enn for jenter...
timtam Skrevet 13. februar 2007 #7 Skrevet 13. februar 2007 Nå så ikke jeg programmet, så jeg bør vel egentlig ikke uttale meg... Men på generelt grunnlag synes jeg at når man kommer fra et av verdens rikeste land er det en del land i verden man ikke bør dra til uten å støtte lokalbefolkningen ved å legge igjen penger på middager/drosjer/overnatting etc.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå