Gjest mata Skrevet 10. februar 2007 #1 Skrevet 10. februar 2007 Jeg savner mye rart, men jeg tenker på Hege nå. Hele KG var mer rettferdig basert på henne, men jeg forstår at hun ikke vil jobbe her mer, hvis det er sånn, jeg hadde ikke maktet. Så mye rabalder som det har vært på kvinneguiden.no, tatt i betraktning, er jo saken avgjort hvis jeg eide Orkla...men jeg har ikke kjøpt aksjer der engang. Nå er det en stund siden jeg har vært her. Hvem har slettet seg i protest? (Kvinner liker ikke menn rundt et bord som tar beslutninger basert på kyniske vurderinger...)
nissejenta Skrevet 10. februar 2007 #3 Skrevet 10. februar 2007 Dette har jeg ikke fått med meg heller..
Gjest mata Skrevet 10. februar 2007 #4 Skrevet 10. februar 2007 (endret) Fra reglene: Det er ikke tillatt å skrive på krenkende, nedsettende eller injurierende vis. Det er heller ikke tillatt å spre rykter gjennom vårt forum, eller spekulere rundt årsaks-sammenhenger man ikke kjenner, når dette vurderes å være til skade for den omtalte part. Lea (mod) Endret 11. februar 2007 av Lea
Gjest *Tara* Skrevet 10. februar 2007 #5 Skrevet 10. februar 2007 (endret) Ok - nå fikk vi litt info her ... men allikevel så er det litt farlig å blande seg oppi noe man kun har fått vite bruddstykker av ... Endret 10. februar 2007 av *Tara*
aline Skrevet 10. februar 2007 #6 Skrevet 10. februar 2007 for det første, så vet ikke verken TS eller vi andre her brukere her inne hele sannheten! Så å synse sånn eller slik blir spekuleringer som ikke nødvendigvis har noe med realiteten å gjøre. Hege har selv skrevet sin side av saken på ett annet forum, det er hennes side av en sak som som alle andre saker har to sider. Jeg tviler ikke på at det har blitt gjort feil både fra den ene og den andre siden, men dette er verken noe vi eller ledelsen kan inngå en diskusjon om på åpent forum uansett, siden det faktisk er en personalsak + at det faktisk er oppe i retten. Nå som bråket har lagt seg endel, så virker det unødvendig å dra det opp igjen, om man ikke gjør det kun for å skape gørr igjen. og, jeg tviler på at det som gnager Hege er en gjeng mannfolk i Orkla, det er nok ikke DER skoen trykker, men det er MIN synsing bare. Jeg savner også Hege, men hun er jo her, og hun er andre steder. Er helt enig i at jeg synes hun fra mitt synspunkt har vært den beste moderator-lederen, men ting endrer seg og da må man på ett vis bare innfinne seg med at det kanskje ikke for alle alltid er til det beste. Hege har også bedt oss være snille, ikke ødelegge KG. Det er ett sted jeg tror har betydd mye for henne, så selv om ting er som de er, tror jeg faktisk ikke Hege ønsker at vi nok en gang prøver å rive ned KG som sted. La ihvertfall rettsaken gå sin gang før man tar enda en runde, la konsekvensene komme først. For alt vi vet kan det bli bra igjen, men da må VI, brukerne, la det bli bra også, ta vår del av jobben. men, jeg savner som sagt også Hege, veldig, både som bruker og som admin.
Gjest mata Skrevet 10. februar 2007 #7 Skrevet 10. februar 2007 (endret) Aline, du skriver nesten alltid de rette og perfekte svarene. Men du skriver ingenting om hvilken forandring som har skjedd her inne på forumet? Jeg er enig med deg, nesten som vanlig, men jeg kan ikke være så naiv at jeg tror på den brukeren her som hadde en dagbok engang, jeg tror ikke at det var en gjeng fra Blinderen som giddet å bruke tid på det hele, uten å få betaling. Det står markedskrefter bak, og de vet hvordan de skal styre, men jeg synes at de styrer for mye med oss. Uten oss, ville det ikke vært noe KG. Har vi stemmerett? Er det demokrati? Ytringsfrihet? Nei, på mandag skal jeg plage ansatte og prøve brudeklær på vestkanten, selv om jeg ikke har en ring på fingeren. Det er synd at brukere melder seg ut, kanskje de kommer inn igjen under et annet name, men da blir det litt for mye karamell og for lite sjokolade her. Endret 10. februar 2007 av mata
Gjest Reven Skrevet 10. februar 2007 #9 Skrevet 10. februar 2007 Jeg savner mye rart, men jeg tenker på Hege nå. Hele KG var mer rettferdig basert på henne, men jeg forstår at hun ikke vil jobbe her mer, hvis det er sånn, jeg hadde ikke maktet. Så mye rabalder som det har vært på kvinneguiden.no, tatt i betraktning, er jo saken avgjort hvis jeg eide Orkla...men jeg har ikke kjøpt aksjer der engang. Nå er det en stund siden jeg har vært her. Hvem har slettet seg i protest? (Kvinner liker ikke menn rundt et bord som tar beslutninger basert på kyniske vurderinger...) ← Jeg vet ikke hvem og hvor mange som har sletta seg i protest, men KG fikk i alle fall en ny bruker
aline Skrevet 10. februar 2007 #10 Skrevet 10. februar 2007 Aline, du skriver nesten alltid de rette og perfekte svarene. Men du skriver ingenting om hvilken forandring som har skjedd her inne på forumet? Jeg er enig med deg, nesten som vanlig, men jeg kan ikke være så naiv at jeg tror på den brukeren her som hadde en dagbok engang, jeg tror ikke at det var en gjeng fra Blinderen som giddet å bruke tid på det hele, uten å få betaling. Det står markedskrefter bak, og de vet hvordan de skal styre, men jeg synes at de styrer for mye med oss. Uten oss, ville det ikke vært noe KG. Har vi stemmerett? Er det demokrati? Ytringsfrihet? Nei, på mandag skal jeg plage ansatte og prøve brudeklær på vestkanten, selv om jeg ikke har en ring på fingeren. ← jeg skriver at det kan KOMME forandringer, det er første gangen ledelsen har blitt dratt for retten pga ting som er gjort, det KAN komme konsekvenser av slikt, og det kan forbli slik det er. og den personen du snakker om, har vel ganske lite med det som skjer nå? eller har jeg gått glipp av noe, hva vi tror på og ikke tror på er igrunnen lite interessant synes jeg, det er internett, folk kan utgi seg for å være hva og hvem de vil, både privatpersoner, studenter og ledelse. JEG synes ikke noe skal endres slik at den muligheten forsvinner. og nei, vi har ikke stemmerett, vi har ikke demokrati, men det er nok ytringsfrihet her ja, på lik linje med resten av samfunnet. Det er tross alt en forumside, med regler som er satt opp før vi kom inn å sa ja til å være her og følge de reglene. At vi ikke er med å lager de reglene, er vel slik det er i virkeligheten også. Forskjellen er at irl er det vi som stemmer som bestemmer hvilke partier som skal være med å bestemme, slik er det ikke her. Sånn sett er det som en arbeidsplass, en klubb eller ett treningssenter, de som eier stedet har satt opp regler, det er de som bestemmer og vi som er her har blitt informert om regler før vi sa at vi ønsket å være her og følge reglene andre har bestemt for oss. brukerne er med å påvirker i stor grad slik jeg ser det, og det er jo faktisk også brukere som sitter som moderatorer og som admin, og reglene de følger er fra Grys eiertid, ikke satt opp av mannfolk i dress i Orkla. Det er brukere som har fått gjester utsteng fra forumet, det er brukerne som har bedt om div forum som vi har savner, vi har påvirket mye opp igjennom, men det er kanskje lett å glemme?
Gjest mata Skrevet 10. februar 2007 #11 Skrevet 10. februar 2007 Jada. Aline da. Men vi får poste som gjester under samliv og helse. Og der har den verste møkka vært postet av gjester. Jeg er enig mht reglene om ny-nazi, grov porno osv. Men det er et men. Etter at Orkla overtok ledelsen og sitter i sine slips tvangstrøyer, er det blitt endring her. Du ser det ikke? Nei. Men jeg vet om flere som har meldt seg ut, OG DET ER TRIST. Kg var et forum for alle før, nå er det ikke det lenger.
aline Skrevet 10. februar 2007 #12 Skrevet 10. februar 2007 nei, jeg ser ikke endringen som har skjedd pga slipskledde mannfolk i Orkla. det er folk som har sluttet, det var folk som sluttet lenge før orkla kom inn i bildet også, fordi kg forandret seg helt på egenhånd. i starten var det en hel gjeng mennesker her, mange er ikke her lenger, mange som var "viktige" da, valgte å slutte fordi det ble annerledes stemning her. Ikke bare pga ledelsen (som sagt, det var lenge før Orkla kom inn i bildet), men pga at mengden brukere endret seg, brukerne selv endret seg etc etc. jeg er ikke enig med deg at slipskledde menn i orkla styrer kg, har mine sterke tvil om hvor stor del av arbeidsdagen sin de gidder å bruke her inne for å være ærlig, tror nok det er helt andre som bestemmer hvordan det er her inne. og, som sagt, tviler sterkt på at det var mannfolka i Orkla som var et største problemet i Hege-saken, veldig sterkt tviler jeg på det.
Gjest Frøken Titt Skrevet 10. februar 2007 #13 Skrevet 10. februar 2007 *sinnsykt lei av Hege/Gry/Mette eller hvem det nå enn er-diskusjonen* Blahhh!!!
Brunhilde Skrevet 10. februar 2007 #14 Skrevet 10. februar 2007 *sinnsykt lei av Hege/Gry/Mette eller hvem det nå enn er-diskusjonen* Blahhh!!! ← Så kan du vel bare la være å lese? Det er jo ikke verre en det, vet du.
Gjest Frøken Titt Skrevet 10. februar 2007 #15 Skrevet 10. februar 2007 Så kan du vel bare la være å lese? Det er jo ikke verre en det, vet du. ← Så klart, men jeg visste jo ikke at debatten inneholdt dette temaet da jeg klikket meg inn (jrf: overskriften). *tusler med glede ut igjen*
Brunhilde Skrevet 10. februar 2007 #16 Skrevet 10. februar 2007 Så klart, men jeg visste jo ikke at debatten inneholdt dette temaet da jeg klikket meg inn (jrf: overskriften). *tusler med glede ut igjen* ← Nei, det er sant. Det er ikke lett å se av overskriften. Og ellers er jeg enig med deg, jeg skygger unna den debatten, for min del er den ferdig.
Gjest Silmarill Skrevet 10. februar 2007 #17 Skrevet 10. februar 2007 Aline, du skriver nesten alltid de rette og perfekte svarene. Men du skriver ingenting om hvilken forandring som har skjedd her inne på forumet? Jeg er enig med deg, nesten som vanlig, men jeg kan ikke være så naiv at jeg tror på den brukeren her som hadde en dagbok engang, jeg tror ikke at det var en gjeng fra Blinderen som giddet å bruke tid på det hele, uten å få betaling. Det står markedskrefter bak, og de vet hvordan de skal styre, men jeg synes at de styrer for mye med oss. Uten oss, ville det ikke vært noe KG. Har vi stemmerett? Er det demokrati? Ytringsfrihet? Nei, på mandag skal jeg plage ansatte og prøve brudeklær på vestkanten, selv om jeg ikke har en ring på fingeren. Det er synd at brukere melder seg ut, kanskje de kommer inn igjen under et annet name, men da blir det litt for mye karamell og for lite sjokolade her. ← Tror du gjør lurt i å ikke spekulere så mye og vurdere så mye i denne saken! Du har din oppfatning, men ikke tro du er så smart når du skriver det du gjør her inne! Lurt å holde disse meningene for seg selv! Du dummer deg mer ut enn du tror at du gjør! Bare et tips!
Gjest mata Skrevet 11. februar 2007 #18 Skrevet 11. februar 2007 Jadda, Simarill. Jeg dummer meg kanskje ut, men det er lov å dumme seg litt ut og kanskje litt mer ut på et forum enn ellers? Jeg synes bare at Kg er blitt forandret og jeg kjenner ikke igjen brukere her inne lenger, fordi de har forandret nick eller funnet seg et annet forum. Det er dumt å være naiv også. Jeg tror ikke slipskledde menn i styret i Orkla har peil på internett i det hele tatt, de bruker sekretærene sine til å svare på f.eks. mail som de selv har lest inn på en diktafon. Jeg angriper ikke Orkla spesielt, men det er et børsnotert selskap som styres etter visse prinsipper. Og de ser ikke at vi som faktisk er brukere av kg, er hele kg. Jeg er usikker, men jeg antar at moderatorene ikke får lønn for strevet med å holde en viss orden her? De fikk det ikke før, men når pengesterke Orkla er eier av Kg, da kan vel ikke de mennene i slips forvente at moderatorene her skal gjøre jobben gratis?
Gjest Gjesta Skrevet 11. februar 2007 #19 Skrevet 11. februar 2007 Det er brukere som har fått gjester utsteng fra forumet← Og det kaller du demokrati... Jeg vil kalle det er brukerstyrt diktatur.
aline Skrevet 11. februar 2007 #20 Skrevet 11. februar 2007 vel, jeg har vært her i mange år, og jeg kjenner igjen flere av brukerne, både de som er kun her og de som etterhvert både er her og i andre forum. Noen har forsvunnet opp igjennom tidene ja, og om det er enklest å tro at det er pga Orkla, så tro det, men mange av dem forsvant altså også før Orklas tid. Mange har skiftet nick, er DET også pga Orklastyret og mannfolk i slips mener du? Har liksom de slipskledde fælingene gått inn, via sekretærene sine selvsagt, og bedt brukere bytte nick? forumet er helt endret fra slik det var i starten ja! Er det fordi Orkla tok over som eier? nope! i mine øyne er det mengden mennesker som har gjort at KG endret seg, og med større mengde mennesker, endret ledelsen (tenker da IKKE orkla eller mannfolk i slips) også den intime, vennskapelige holdningen til brukerne. Logisk nok synes jeg, da det er enkelt å være venn med en gjeng faste som ikke er så mange, mens når det er snakk om ett helt uvær mennesker, i alle forskjellige aldere og typer, så sier det seg selv at det ikke lenger bare blir de som kjenner hverandre. Og når dette forsvinner, begynner andre ting å bety noe, antall brukere f.eks, aktivitet, tall, statistikker. DET har nok vært med på å endre ting, men dette skjedde altså også før Orkla, for Orkla hadde aldri i verden vært interessert i KG slik det VAR, for da var det for lite til å ha noen som helst verdi for Orkla. Jeg er helt enig i at jeg synes det er synd at det har blitt så annerledes, men det har det altså, og det kan aldri gå tilbake til der det var fordi noen av de som "skapte" den gamle gode stemningen er borte (igjen, lenge før orklas tid) slik jeg ser det, så da får man velge å ta det slik det er idag, eller la være.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå