Gwenny Skrevet 26. januar 2007 #1 Skrevet 26. januar 2007 Jeg skal etterhvert gifte meg, og tenker mye på dette med de som er kjær for meg som er døde ikke kan være her. Spesielt går tankene mot mamma. Jeg føler at det blir et stort savn å ha et bryllup uten henne.....Enda hun er borte så vil jeg så gjerne inkludere henne i bryllupet (vet det høres dumt ut), men vet ikke hvordan... Noen som vet?
Mrs B Skrevet 26. januar 2007 #2 Skrevet 26. januar 2007 Uff det var trist.. Syns det er en veldig fin tanke at du vil inkludere moren din i bryllupet selv om hun ikke er her lenger. Mange legger brudebuketten på grava, hvis du holder tale kan man jo også nevne henne med at du tenker på henne denne dagen? Eller hva som passer for dere og det forholdet dere hadde. Skal faren din være med? Kanskje han vil si noe?
Gwenny Skrevet 26. januar 2007 Forfatter #3 Skrevet 26. januar 2007 Faren min skal være med, men de ble skilt før moren min døde så han "har ikke noe han skulle sagt om det" synes jeg, det blir litt feil.
Mrs B Skrevet 26. januar 2007 #4 Skrevet 26. januar 2007 Skjønner det da.. Men du kan vel si noen ord, både til din mann og om/til din mor? Eller kanskje ha en sang dedikert til henne, som hun likte eller som minner deg om henne? Du kunne jo ha sagt noen ord før sangen?
ashera Skrevet 26. januar 2007 #5 Skrevet 26. januar 2007 (endret) Kunsten er å ikke gjøre for mye ut av det, men inkludere det på en verdig måte. Syns det er greit å la dette komme helt i starten, ikke midt uti, når stemningen er på topp. Du kan for eksempel si et par ord når du ønsker velkommen - nevne henne og tenne et fint lys som symboliserer hennes minne - et lys som er plassert ved deres kuverter og som dere lar brenne hele festen (husk å kjøpe det langt nok). Endret 27. januar 2007 av hera
Gjest Ballerina Skrevet 26. januar 2007 #6 Skrevet 26. januar 2007 Jeg henger meg på det som hera sier! Det hørtes veldig fint ut
Missbumblebee Skrevet 26. januar 2007 #7 Skrevet 26. januar 2007 Jeg har det litt på samme måte, har alltid sagt at dersom jeg ikke får gifte meg i kirken der pappa er gravlagt kan det være det samme. (litt satt på spissen selvsagt, men for meg vil en bryllupsfeiring et annet sted mangle noe viktig, nemli pappa). Jeg kommer også til å legge buketten min på graven hans etter festen. Ellers er det med lys en fin måte å gjøre det på syns jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå