LadyInRed Skrevet 24. januar 2007 #1 Skrevet 24. januar 2007 CONCEALER: jeg tenkte jeg skulle kjøpe meg concealer fra id, men aner virkelig ikke hvilken concealer jeg skal velge. jeg skal kjøpe på nett, så det er litt vanskelig å se akkuratt hvilken som paasser meg best. derfor lurer jeg på om andre som bruker 2.3 i ID foundation, kan hjelpe meg med hvilken concealer dere bruker fra ID. Er det en av disse: - bisque multi-taskin concealer - summer multi-taskin concealer - honey multi-taskin concealer evnt. andre? på nettet finner jeg mange concealers fra ID, men hos hudpleieren min selges kun to stk, så jeg regner med at utvalget er større på nettet. SOLPUDDER jeg skal også kjøpe solpudder. finnes det bare ett solpudder, eller flere? mener å huske at hudpleieren min har kalt solpudderet for warmt. Er det da "warmt all over face color" hun har brukt på meg?
Karamba Skrevet 24. januar 2007 #2 Skrevet 24. januar 2007 Henger meg på denne, lurer på det samme...
Gjest piropa Skrevet 24. januar 2007 #3 Skrevet 24. januar 2007 Bruker selv medium tan fra i.d, som er én nyanse mörkere enn 2.3 tror jeg. Vil tippe du bör ha den fargen som ligger midt paa skalaen av de 3. Warmth er det solpudderet/all over face color som er mest solgt, og som passer de fleste (om du ikke har veldig blek hud). Ellers er faux tan ogsaa et veldig bra solpudder, dersom du er noe mörkere i huden.
Chic' Wilma Skrevet 24. januar 2007 #4 Skrevet 24. januar 2007 (endret) Jeg svarte vel på dette i ColorfulSprinkles tråden men jeg kan ta kort versjonen her. Hvis du bruker 2,3 kan du bruke både Original Bisque og Summer Bisque eller Summer om sommeren og original til vanlig. Summer Bisque er litt gulere og mørkere og original har en rosa undertone men skal i utgangspunktet passe de fleste. Standard solpudderet, det som er i de fleste sett og det de ALLTID prøver å prakke på deg hos hudpleier er Warmth. Warmth er for mørk og orange for de fleste og må brukes med stor forsiktighet. Jeg vil likevel anbefale å prøve da det kan jo hende det passer for deg. i.d har ellers et svimlende nummer med forskjellige face colors men hvis det er solpudder effekten du er på jakt etter kan du også prøve Warm Radiance og Faux Tan. Endret 24. januar 2007 av Chic' Wilma
LadyInRed Skrevet 25. januar 2007 Forfatter #5 Skrevet 25. januar 2007 Hvis du bruker 2,3 kan du bruke både Original Bisque og Summer Bisque eller Summer om sommeren og original til vanlig. Summer Bisque er litt gulere og mørkere og original har en rosa undertone men skal i utgangspunktet passe de fleste. Standard solpudderet, det som er i de fleste sett og det de ALLTID prøver å prakke på deg hos hudpleier er Warmth. Warmth er for mørk og orange for de fleste og må brukes med stor forsiktighet. Jeg vil likevel anbefale å prøve da det kan jo hende det passer for deg. i.d har ellers et svimlende nummer med forskjellige face colors men hvis det er solpudder effekten du er på jakt etter kan du også prøve Warm Radiance og Faux Tan. ← Tusen takk for gode svar Chic`Wilma !! nå har jeg bestilt noen prøver. jeg bestilte både original og summer bisque, samt well rested og emphasize it (den grønne; grønt skal jo motvirke rødhet). så får jeg se hvilken jeg liker best. av solpudder bestile jeg warmth og bare radiance. det var nesten bare disse to pluss faux tan som var i bruntone og siden faux tan er for dem som er for mørke for warmth droppa jeg den (er ikke særlig brun!). jeg kan ikke ha noe som går i rosatone, da blir jeg rød som ei tomat. synes det var litt vanskelig å se utifra bildene hvordan fargen egentlig er. min 2.3 (medium beige) foundation ligner f.eks ikke på bildet her. men derfor er det greit med prøver, så får vi skikkelig testa ut. trist at dama gir seg da, for det er veldig greit å kunne bestille prøver. det er SÅ lett å velge feil farge, og da er det kjipt å ha brukte flere hundre kroner forgjeves. tenkte jeg skulle bestille meg foundation fra KMM istedenfor ID når den jeg har nå er tom. jeg liker ikke glansen til BE, så skal prøve KMM istedet. men ellers synes jeg ID`s produkter er bra (jeg har dog bare prøvd øyenskyggene).
Chic' Wilma Skrevet 25. januar 2007 #6 Skrevet 25. januar 2007 Jeg er litt spent på Emphasize It for den har jeg aldri prøvd. Du får poste en rapport etterhvert Det blir ikke så lett å få tak i prøver etter dette. Det er ikke akkurat den typen ting man lar en ebay selger ta seg av, har hørt mye rart om de som har kjøpt prøver på ebay, vet aldri helt hva man får. KMM sin foundation anbefaler jeg på det sterkeste, ihvertfall ikke noe i.d neonglans, men det er det med å finne riktig farge da. Jeg krysser fingrene for deg. Tror nok det er mange som kommer til å skifte over til mindre Mineralmerker nå som Corina forsvinner. Hos merker som PureLux og KMM får man ihvertfall enda kjøpt prøver og storkapitalen har ennå ikke tatt over (er litt bitter på hele det Corina styre da hun har vært min faste langer i mange år, derfor sleivsparker jeg til store, grådige firma så ofte jeg kan )
Rosenrød Skrevet 25. januar 2007 #7 Skrevet 25. januar 2007 Har hun stengt ned siden nå, frem til 1. februar?
Nemesis Skrevet 25. januar 2007 #8 Skrevet 25. januar 2007 Har hun stengt ned siden nå, frem til 1. februar? ← Jepp
Gjest Gjest_Bergen_* Skrevet 28. juni 2007 #9 Skrevet 28. juni 2007 Jeg lurer også på om jeg ska bestille concealer fra ID, i så fall Summer Bisque fra nettet. Liker at den har solfaktor 20 Men dilemmaet mitt er: Skal jeg bestille ID-concealer eller skal jeg kjøpe YSL sin Touche Eclat? Alle skryter jo av sistnevnte, og den er verdens beste, osv. Jeg har ikke prøvd noen av delene før. Kanskje jeg skal holde meg til kun mineraler denne gangen? Jeg klarer ikke helt å bestemme meg. Dekker summer bisque bra? Jeg trenger den mest rundt øynene, evt rundt nesen. Håper jeg ikke ødelegger tråden med å nevne YSL
taliee Skrevet 29. juni 2007 #10 Skrevet 29. juni 2007 Jeg lurer også på om jeg ska bestille concealer fra ID, i så fall Summer Bisque fra nettet. Liker at den har solfaktor 20 Men dilemmaet mitt er: Skal jeg bestille ID-concealer eller skal jeg kjøpe YSL sin Touche Eclat? Alle skryter jo av sistnevnte, og den er verdens beste, osv. Jeg har ikke prøvd noen av delene før. Kanskje jeg skal holde meg til kun mineraler denne gangen? Jeg klarer ikke helt å bestemme meg. Dekker summer bisque bra? Jeg trenger den mest rundt øynene, evt rundt nesen. Håper jeg ikke ødelegger tråden med å nevne YSL Jeg har YSL sin, den dekker ikke bra under øynene... bruker den mer som highlighter på øyebrynsbein og kinnbein... Hudpleieren jeg snakket med at at summer bisque dekket bra, sånn som foundationen, til mer du legger på, til mer dekker den liksom.. Har akkurat bestilt fra ebay, så venter i spenning! (ellers er Helena Rubinstein magic concealer genial på kviser og mørkhet under øyener.) Litt off topic, men håper det går bra:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå