Maiken Skrevet 24. januar 2007 #1 Skrevet 24. januar 2007 Hei! Samboeren min er langtidssykemeldt i vente på en operasjon, og vil om kort tid gå over til rehabiliteringspenger etter at det har gått et år. Utbetalingene vil nå bli kraftig reduserte, og vi som har lån mm vil få det veldig trangt økonomisk. Er det noen som vet om det er forskjellige regler for samboere/gifte i en slik situasjon?? På forhånd takk for svar
Montezuma Skrevet 24. januar 2007 #2 Skrevet 24. januar 2007 Så vidt jeg vet har ikke det noe å si. Rehab er 66% av inntekten enten man er gift eller ei.
Kaffegjesten Skrevet 24. januar 2007 #3 Skrevet 24. januar 2007 Forskjellen for de fleste på sykepenger og rehabiliteringspenger er nettopp som Montezuma sa - hele 36 %. Med rehabiliteringspenger får man kun 66% av opprinnelig inntekt, mens sykepenger er (som regel) 100%. Eneste du kan gjøre er å be om nytt skattekort for skatteprosenten han synker - og da får dere litt mer penger til å betale lån med. Slik jeg kjenner regler har det ingen betydning om man er gift eller ei, men har dere barn får du et forsørgertillegg hvis barn(a) er under 18 år.
momo Skrevet 25. januar 2007 #4 Skrevet 25. januar 2007 Har ingenting og si om man er gift eller samboere. Og barnetillegget man får er veldig lavt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå