Gå til innhold

Hvit kjøkkeninnredning


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal male veggene på kjøkkenet mitt og har to fargevalg. Det ene er eggehvit og det andre er en lys toscanaaktig farge jeg ikke husker navnet på, men som er som toscanaen men en anelse lysere...... Blir eggehvit for kaldt kanskje? Vurderer også å ha eik eller valnøtt på gulv, har dette noe å si?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Eggehvit er sansynligvis veldig lik den fargen du har på skapene. Kan du ikke prøvemale og se? Man ser fort om det blir for lyst eller ikke.

Skrevet (endret)

..

Endret av Asti
Skrevet

Tror jeg hadde gått for den varmeste fargen :) Blir fort veldig sterilt når alt er hvitt, hvis du ikke har veldig mye på veggene da ( der det ikke er overskap).

Skrevet

Eggehvit blir veldig gul i forhold til "vanlig" hvit, jeg hadde valgt en annen farge.

Gjest KATTAstrofe
Skrevet

Våre skapdører er fabrikkmalt egghvit selv om de ser helt hvite ut. Vi skal ha vegger i egghvit. Jeg er kjempelei beige farger, syns det ser så skittent ut.

Skrevet

Jeg har hvit kjøkkeninnredning, og vegger i "Hvit narciss" (0005y20r), som er gulere enn eggehvit. Jeg var spent på hvordan det ville bli, men valgte å prøve siden rommet ved siden av har den fargen, og jeg ønsket en helhet.

Det ble veldig bra.

Skrevet

Jeg har helt hvit innredning med fargen lys antikk på veggen. I tillegg har jeg helt hvite fliser over benken. Var litt nervøs for å få det for hvitt jeg og, men det ble veldig fint! (synes jeg selv). Jeg har et lite kjøkken, mørk skifer benkeplate og skiferfliser på gulvet. Vil tro det har en del å si at man brekker opp litt med en annen farge.

Skrevet

Da har jeg malt kjøkkenet i caffe latte... Syntes kanskje den ble litt mørk? Men ble renere enn den jeg hadde før, den syntes jeg var for gul/rød, slik at den virket litt skitten i forhold til kjøkkeninredningen. Den virker mørkere enn på soverommet/gangen, men der har jeg tre spotter i taket. Kan dette ha noe å si, mon tro... Skal skifte ut den gamle kjøkkenlampen. Tenkte å ta en som lyser "oppover" dvs glasskupler som er åpne oppe, men burde kanskje ta soptter som kan gi mer lys... Noen med kunnskap om lyssetting....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...