Bladlusa Skrevet 20. januar 2007 #1 Skrevet 20. januar 2007 (endret) Min kjære (midt i 30-åra) har temmelig uren hud. Er det noen som har gode forslag til produkter? Han har både kviser og relativt tørr hud, så det er fullt mulig huden hans er sensitiv. Han bruker lite eller ingenting av hudprodukter nå, annet enn Gillette barberskum og aftershave (CK One). Skal jeg få ham til å bruke noe i det hele tatt (og ikke minst: fortsette med det) tror jeg produktene må oppfylle følgende krav: 1) Enkelt å bruke, dvs. helst én flaske rens som kan tas med i dusjen, og én krukke/tube krem. 2) Må ikke lukte "jente". 3) Må være lett å få tak i, dvs. ikke for obskure merker... 4) Prisen bør helst ikke være for høy. Han stusser ikke over at jeg bruker produkter til flere hundre kroner flaska, men tviler på at jeg får ham til å bruke så mye på sin egen hud. "Ekte mannfolk" gjør jo ikke det... Noen gode forslag? Glemte å si: Han har også ganske store porer, spesielt rundt nesa. Endret 20. januar 2007 av Bladlusa
Gjest Deception Skrevet 20. januar 2007 #2 Skrevet 20. januar 2007 Du kan jo først gi ham produkter i gave, uten å fortelle prisen? Ellers finnes det haugevis av herreserier; Shiseido, Biotherm, Clarins, Lancome, for å nevne noen. Min kjære har tørr hud, og det har ikke herreseriene tenkt på, tydeligvis, så jeg har pushet på ham Hydra Floral fuktighetskrem fra Decleor, og i tillegg en peeling fra Clarins. Rens får jeg ham ikke til å bruke, og orker ikke å mase. Selv synes jeg herreproduktene fra Zirh ser fristende ut.
GoldenGlow Skrevet 20. januar 2007 #3 Skrevet 20. januar 2007 Finnes mange bra serier for menn! Som absolutt ikke lukter jentete, og heller ikke ser feminint ut, men faktisk veldig maskulint og kult ut Boss har startet en ny hudpleie serie nå, som skal være veldig god. Samboeren min bruker vanligvis Clarins sin serie, og han har fått flott hud av den! Han har også faktisk hatt dagkremen til Nivea for men også, og den er visstnok veldig ok den også! Loreal har jo også fått en serie for menn, men vet ikke stort om den.. Men det er like viktig for guttene å ta vare på huden. De kan jo heller ikke sminke vekk urenheter og trøtt sliten hud uten glød som vil heldigvis kan.. hihi Håper dere finner ut noe da
Antoinette Skrevet 20. januar 2007 #4 Skrevet 20. januar 2007 (endret) Det finnes så mange herreserier nå så problemet er heller hva men skal velge. Min kjære bruker Decleor for menn og noen spesialprodukter fra Dermalogica som han kjøper på Lookfantastic.com. Og Redken for Men til håret. Vaskegele, peeling og en krem er vanligvis nok for en mann. Ekte menn er menn som har baller nok til å skjønne at det ikke er "homo" og ta vare på hud & hår. Den bilmekkende-svettstinkende-spenolsmørende-homohatende-smårasistiske-FrP mannen er heldigvis på vei ut. Endret 20. januar 2007 av Antoinette
Hu i Svingen Skrevet 20. januar 2007 #5 Skrevet 20. januar 2007 3-i-1 rensen til Vichy er helt OK og ser nøytral ut. Ikke så dyr heller og fås på apotek. Smør på og skyll av i dusjen. Krem har jeg ingen konkrete forslag til.
Hardrock Skrevet 21. januar 2007 #6 Skrevet 21. januar 2007 Jeg er veldig fornøyd med produktene fra Zirh. De er svært drøye i bruk, og fungerer som de skal!
Bladlusa Skrevet 21. januar 2007 Forfatter #7 Skrevet 21. januar 2007 Tusen takk for hjelpen! Burde være mulig å finne noe ut fra dette. Hvor selges forresten Zirh? Kan ikke huske å ha sett den serien noe sted. Den bilmekkende-svettstinkende-spenolsmørende-homohatende-smårasistiske-FrP mannen er heldigvis på vei ut. Heldigvis, ja! Hos meg har de nå heller aldri vært inne.
LadyInRed Skrevet 21. januar 2007 #8 Skrevet 21. januar 2007 Hvor selges forresten Zirh? Kan ikke huske å ha sett den serien noe sted. ← du får tak i på strawberrynet. her hjemme finner du det på parfymeri
~Mrs.Valentine~ Skrevet 21. januar 2007 #9 Skrevet 21. januar 2007 Mannen min er fornøyd med Shiseido- merket. Nøytralt utseende/lukt, gode ingredienser og forskjellige produkter til ulike hudtyper.
Gjest Fruktfat Skrevet 21. januar 2007 #10 Skrevet 21. januar 2007 min bruker fra biotherm og decleor, decleor er favoritten. han bruker skrubb/rens i dusjen, og barberkrem etterpå. mer enn det gidder han ikke å bruke.
~Mrs.Valentine~ Skrevet 21. januar 2007 #11 Skrevet 21. januar 2007 min bruker fra biotherm og decleor, decleor er favoritten. han bruker skrubb/rens i dusjen, og barberkrem etterpå. mer enn det gidder han ikke å bruke. ← Bruker han Decleors barberkrem? Har hørt mye bra om den, men den er så dyr.
Gjest Fruktfat Skrevet 21. januar 2007 #12 Skrevet 21. januar 2007 Bruker han Decleors barberkrem? Har hørt mye bra om den, men den er så dyr. ← ikke på strawberrynet! eller; det spørs jo selvfølgelig hva man mener som dyr da. den er veldig mye billigere der enn hos hudpleier her, tror jeg vi sier rundt 170,-, tror jeg. og ja, den er visst veldig bra. han fikk fra decleor, biotherm og dermalogica til jul i fjor, og decleor ble klart favoritten. det er menthol i den som åpner og kjøler, og den er superdrøy! dermalogica tetter igjen høvelen, ellers var den også god.
~Mrs.Valentine~ Skrevet 21. januar 2007 #13 Skrevet 21. januar 2007 Hmmm...hvorfor har jeg fått det for meg at den var dyrere?! Skal teste ut!
Gjest Fruktfat Skrevet 21. januar 2007 #14 Skrevet 21. januar 2007 jeg mener den koster over det dobblete i norge, om jeg ikke husker heelt feil.
Rexina Skrevet 26. januar 2007 #15 Skrevet 26. januar 2007 Jeg ville kjøpt en Face Wash fra Body Shop og en Moisturising Balm fra L'oreal. Broren min har begge deler og han har fantastisk hud. Han hadde tørr hud med urenheter og nå har han perfekt hud
Hardrock Skrevet 30. januar 2007 #16 Skrevet 30. januar 2007 Skal jeg få ham til å bruke noe i det hele tatt (og ikke minst: fortsette med det) tror jeg produktene må oppfylle følgende krav: 1) Enkelt å bruke, dvs. helst én flaske rens som kan tas med i dusjen, og én krukke/tube krem. 2) Må ikke lukte "jente". 3) Må være lett å få tak i, dvs. ikke for obskure merker... 4) Prisen bør helst ikke være for høy. Han stusser ikke over at jeg bruker produkter til flere hundre kroner flaska, men tviler på at jeg får ham til å bruke så mye på sin egen hud. "Ekte mannfolk" gjør jo ikke det... Noen gode forslag? ← Til barbering ville jeg anbefalt Ultra Shave! Jeg har brukt den i vel to måneder nå og er veldig fornøyd. Den er barberkrem og ansiktskrem i ett, enkel å bruke og lukter ikke "jente". Koster vel 180 kr eller noe tror jeg, men den holder veldig lenge! Har ennå ikke brukt halvparten av min.
~Mrs.Valentine~ Skrevet 31. januar 2007 #17 Skrevet 31. januar 2007 Min kjære (midt i 30-åra) har temmelig uren hud. Er det noen som har gode forslag til produkter? Han har både kviser og relativt tørr hud, så det er fullt mulig huden hans er sensitiv. Han bruker lite eller ingenting av hudprodukter nå, annet enn Gillette barberskum og aftershave (CK One). MD Formulations produkter kan hjelpe. De ser nøytralte ut også, og de har mange som fungerer veldig bra på uren hud. Både rens og tilleggsprodukter kan man få med beroligende effekt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå