Gjest Eminia Skrevet 20. januar 2007 #1 Skrevet 20. januar 2007 Når man er hos fastlegen og tar celleprøve av livmorhalsen - hvor lang tid tar det før man evt. får vite om det hvis de finner noe på prøven?
Gjest Huldali Skrevet 20. januar 2007 #2 Skrevet 20. januar 2007 Tror det tar ca to uker. Men det hender at man ikke får noe svar, hvis alt er normalt, men da pleier legen å si i fra om dette. Hvis du ikke får noe svar, så ta kontakt med legen din.
Arkana Skrevet 20. januar 2007 #3 Skrevet 20. januar 2007 Sist sa vel legen min at hvis jeg ikke hadde hørt noe innen tre uker kunne jeg regne med at alt var i orden, de sender bare brev/ringer hvis de finner noe.
Gjest Gjest Skrevet 20. januar 2007 #4 Skrevet 20. januar 2007 Sist sa vel legen min at hvis jeg ikke hadde hørt noe innen tre uker kunne jeg regne med at alt var i orden, de sender bare brev/ringer hvis de finner noe. ← OK, da regner jeg med det jeg også da. De sender vel prøven inn for analyse, så det tar sikkert noen uker ja... Og jeg tror ikke jeg heller får vite om det hvis de ikke finner noe, mener det var det som ble sagt.
Amanlis Skrevet 20. januar 2007 #5 Skrevet 20. januar 2007 Sist sa vel legen min at hvis jeg ikke hadde hørt noe innen tre uker kunne jeg regne med at alt var i orden, de sender bare brev/ringer hvis de finner noe. ← Det tror jeg varierer fra lege til lege. Fastlegen min spør om jeg vil ha svar uansett, og de gangene jeg har vært hos gynekolog har jeg fått prøvesvarene pr tekstmelding.
Gjest Gjest Skrevet 20. januar 2007 #6 Skrevet 20. januar 2007 Det tror jeg varierer fra lege til lege. Fastlegen min spør om jeg vil ha svar uansett, og de gangene jeg har vært hos gynekolog har jeg fått prøvesvarene pr tekstmelding. ← ...legen min spurte ikke om noenting i grunnen... Men jeg regner da med å få beskjed om de finner noe galt?! Skal ellers til gynekolog om en stund, av andre grunner, men han vet vel ingenting om dette...eller får han resultatene mine?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå