Ottine Skrevet 19. januar 2007 #1 Skrevet 19. januar 2007 Bukser med høyt liv kommer tilbake! Både i jeans og andre bukser. Husker godt de buksene fra 80-tallet... Kommer du til å kjøpe deg den type bukser? Litt spennende å se om det blir en ny "farsott". Har ikke heeelt bestemt meg ennå..
Colargol Skrevet 19. januar 2007 #2 Skrevet 19. januar 2007 Jeg synes det ser helt forferdelig ut, så nei! Så en eller annen "undersøkelse" også der de hadde spurt menn i 20-30års alderen om de syntes sånne bukser var pene på kvinner. De fleste sa noe sånnt som "de minner meg om noe bestemor kunne gått med", -jeg lo og tenkte bare at det er akkurat hva jeg synes også!
Tekla Skrevet 19. januar 2007 #3 Skrevet 19. januar 2007 Jeg syns også at bukser med høyt liv ser totalt malplassert ut.
Gjest Kitten Skrevet 19. januar 2007 #4 Skrevet 19. januar 2007 Jeg kommer til å kjøpe meg bukser med litt høyere liv enn de jeg har fra før av. Men høye liv som går helt opp til BHen har jeg absolutt INGEN planer om... Den perfekte høyden på bukselivet mitt er like ved navlen. Jeg pleier alltid bruke lange trøyer utenpå,så den eneste forskjellen man ser er at det ikke tyter noe ut på sidene..
Imax Skrevet 19. januar 2007 #5 Skrevet 19. januar 2007 Heeeeelt uaktuelt! Kan ikke fordra å ha stramme ting rundt livet, og det var en lettelse da low waist kom på markedet. Aldri mer!
Ottine Skrevet 19. januar 2007 Forfatter #6 Skrevet 19. januar 2007 Men var det ikke her på KG de hadde en oversikt over hvilke klær man kan putte bakerst i skapet og hvilke klær man kunne beholde? :klø: Da mener jeg bestemt at buksene med lavt liv og bootcut var bare å legge bort... Tror KANSKJE det kan bli slik at når vi blir vant med disse nye buksene så kjøper vi oss et par alle som en etterhvert...
Gjest Ylva Virvla Skrevet 19. januar 2007 #7 Skrevet 19. januar 2007 Ja, kanskje. Helst sorte, og med rette ben, altså ikke helt stramme nede. Synes det er tøft. Minner om 50-tallet. Tror KANSKJE det kan bli slik at når vi blir vant med disse nye buksene så kjøper vi oss et par alle som en etterhvert... ← Jepp, bare vent. Husker mange var så forferdet da de fikk vite at slengen på buksene kom til å forsvinne. Det meste kan se bra ut med rett tilbehør. Dessuten er det gjerne en ny twist på klær som har vært mote tidligere. Det er neppe bestemorbuksene som kommer tilbake.
Tekla Skrevet 19. januar 2007 #8 Skrevet 19. januar 2007 (endret) Men var det ikke her på KG de hadde en oversikt over hvilke klær man kan putte bakerst i skapet og hvilke klær man kunne beholde? :klø: Da mener jeg bestemt at buksene med lavt liv og bootcut var bare å legge bort... Tror KANSKJE det kan bli slik at når vi blir vant med disse nye buksene så kjøper vi oss et par alle som en etterhvert... ← Nå er vel ikke bukser med høyt liv en ny oppfinnelse akkurat, så man har jo hatt god tid til å gjøre seg opp en mening om disse buksene litt før de eventuelt kommer på moten. Det skal jeg love deg at aldri havner i mitt skap, men så er jeg heller ikke opptatt av hva "alle andre" går med. Endret 19. januar 2007 av Tekla
Pauline Skrevet 19. januar 2007 #9 Skrevet 19. januar 2007 Ja, kanskje. Helst sorte, og med rette ben, altså ikke helt stramme nede. Synes det er tøft. Minner om 50-tallet. Jepp, bare vent. Husker mange var så forferdet da de fikk vite at slengen på buksene kom til å forsvinne. Det meste kan se bra ut med rett tilbehør. Dessuten er det gjerne en ny twist på klær som har vært mote tidligere. Det er neppe bestemorbuksene som kommer tilbake. ← Jada, husker på vi ALDRI skulle gå med "innover bukser" da slengen forsvant på 80-tallet. Så var det strkk bukser ingen kom til å gå i. Skulle aldri ha slengbukse heller da dette kom for noen år siden. Husker jeg kjøpte "hoftebukse" tidlig da det kom en vår for en del år siden. Det skulle aldri veninnene mine ha, for det var fjortis. Joda, en av dem sa nå at hun ikke ville ha slik "bestemorbukse". Never say never....... Buksene er allerede blitt høyere enn de var for et par sesonger siden. Har allerede både bukser og topper som henger i skapet og jeg føler er for lave og for korte. Nei, jenter, dette kommer de aller fleste av oss til å gå i om ei lita stund.
Gjest Deception Skrevet 19. januar 2007 #10 Skrevet 19. januar 2007 Nå er ikke akkurat bukser som er høye i livet så veldig revolusjonerende lenger; tror det har vært med et par sesonger allerede. Selv har jeg kjøpt en sånn bukse, dvs en som er moderat høy, og jeg angrer bittert. Heldigvis er det en "billig" jeans (Dr. Denim) så jeg i hvertfall ikke har kastet bort for mye penger. Jeg trives definitivt bedre i bukser med lavt liv, og aller helst drainpipe eller rette bein. Mote eller ikke mote; jeg var aldri en bootcut-jente, heller. Det så bare snålt ut på meg.
Pauline Skrevet 19. januar 2007 #11 Skrevet 19. januar 2007 Har også en, men har ikke vent meg til den. Ellers har jeg et par sqin fra hm. De er jo mye høyere i livet enn de vi gikk med for et par år siden. De synes jeg er helt ok.
Colargol Skrevet 19. januar 2007 #12 Skrevet 19. januar 2007 (endret) Tror KANSKJE det kan bli slik at når vi blir vant med disse nye buksene så kjøper vi oss et par alle som en etterhvert... ← Vel, et kanskje hos deg er et bombesikkert nei hos meg. Det ser tragisk ut, de er vonde å gå med. Og ja, det er nok mange der ute som følger motebildet uansett hva som kommer, men for meg (-og tydeligvis flere...) så er det viktigere hva man selv synes ser og føles bra ut! Og bare for å ha sagt det, jeg kommer heller ikke til å bruke skulderputer, søte bluser med blonder og rosa katter på, strekkbukser eller mokkasiner med hvite tennissokker inni selv om det noen gang skulle komme på moten igjen! Edit: Og hvorfor i alle dager skal man kjøpe klær man ikke liker for så å tvinge seg selv til å bli vant til dem? Endret 19. januar 2007 av Collargol
Søtpotita Skrevet 19. januar 2007 #14 Skrevet 19. januar 2007 Sa sjølv når dei åletrange buksene kom at slike skulle eg ALDRI ha, fordi det var så urstygt Eg har ei slik no, og diggar den Når det gjeld desse buksene, så syns eg dei er ganske stilige, men ein må kanskje ha ein litt smal kroppsfigur for at det skal vera fint?
Gjest Fruktfat Skrevet 19. januar 2007 #15 Skrevet 19. januar 2007 (endret) dobbelt Endret 19. januar 2007 av Fruktfat
Gjest Fruktfat Skrevet 19. januar 2007 #16 Skrevet 19. januar 2007 nei, nei, nei, nei, det skal jeg ikke gjøre. jeg synes de er helt forferdelige, og det er ikke mange som er fine i dem... sier bare en ting; kjerringræv.
FantasDick Skrevet 20. januar 2007 #17 Skrevet 20. januar 2007 Jeg skal nok anskaffe meg et par svarte, klassiske med pent snitt, ja. Synes det er stilig! Snittet er veldig viktig på slike bukser, og de må passe. Hvis ikke risikerer man å få "kjærring-rumpe" som fortsetter langt oppover ryggen..
Samantha Skrevet 20. januar 2007 #18 Skrevet 20. januar 2007 Eg trur eg hadde sett totalt amøbe ut i ei sånn bukse, så det er HEILT uaktuelt. Om du er 1.80m og 60 kg kan det nok vere fint. Men på mine former? Oh no!!
Gjest Pax Skrevet 20. januar 2007 #19 Skrevet 20. januar 2007 For min del er jeg drittlei bukser med så lavt liv at rørleggersprekken kommer til syne når man setter seg. Lei av å lete butikker rundt etter en bukse som passer, og lei av å se rørleggersprekk på andre. Og lei av å holde kommentarer inni meg på f.eks cafe: "Unnskyld, men kan du dra opp buska di litt? Å se på rompesprekken din midt i lønsjen er ikke så veldig kult." Så ja, jeg kommer til å kjøpe bukser med høyt liv. Så lenge buksa ser bra ut, seff. Det blir ingen bestemorsbukser her i gården.
Gjest Fresh Skrevet 20. januar 2007 #20 Skrevet 20. januar 2007 Jeg tviler sterkt. Jeg har veldig lange ben og med sånne bukser får jeg plutselig 1 meter rumpe. Og det vil jeg ikke ha
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå