Leyla77 Skrevet 18. januar 2007 #1 Skrevet 18. januar 2007 Hvor lang tid kan vi regne med å bruke på selve vielsen i kirken? Vi skal ha 2 solonummer i tillegg til 2 salmer. Noen som aner?
Susan Sto Helit Skrevet 19. januar 2007 #2 Skrevet 19. januar 2007 Ca en time er det greit å regne. De fleste vielser tar mellom tre kvarter og en time. Litt avhengig av antall innslag. Men det er vanlig å regne en time.
Antoinette Skrevet 19. januar 2007 #3 Skrevet 19. januar 2007 Det er vanlig å beregne 1 time men i løpet av den timen skal gjestene inn i kirken, programmene skal deles ut, selve seremonien skal gjennomføres og deretter skal brudepar og gjester ut. Selve vielsen tar mellom 20-30 minutter med soloinnslag.
Susan Sto Helit Skrevet 19. januar 2007 #4 Skrevet 19. januar 2007 Det er vanlig å beregne 1 time men i løpet av den timen skal gjestene inn i kirken, programmene skal deles ut, selve seremonien skal gjennomføres og deretter skal brudepar og gjester ut. Selve vielsen tar mellom 20-30 minutter med soloinnslag. ← OK, vi hadde ingen soloinnslag, men det tok mer enn 30 minutter fra jeg ankom kirken til vi var ute igjen. Resten av timen ble vel brukt på kirketrappa, til fotografering og å takke alle som kom.
Augustbrud02 Skrevet 23. januar 2007 #5 Skrevet 23. januar 2007 Hos oss tok det 40 min uten soloinnslag.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå