Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hjelp - jeg begynner å føle tendenser til halsbrann :o Har noen noe gode råd å komme med ? Kan jeg bruke vanlige midler eller kan det være skadelig :roll:

Takknemelig for svar

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg brugte link halsbrands tabbeletter og spiste kiks i bane vis det hjalp masse :D

Skrevet

Det som har hjulpet meg er faktisk å drikke masse vann hver dag. Det hender at jeg får halsbrann enda, men ikke i så stor grad som før, og så må man jo tenke litt etter da, om det er enkelte matvarer feks man får extra halsbrann av.....Jeg må feks holde meg unna sjokolade :(

Nå har jeg en sånn koselig magekatarr i tillegg, så når det bare blir extra ille, må jeg ty til legemidler, men prøver å unngå det i det lengste....

Gjest tobarns mor ikke innlogg
Skrevet

Melk er det aller beste faktisk.Det er en utrolig medisin mot halsbrann.

Jeg bruker Nyco som man kjøper i dagligvarebutikken.Det er utrolig bra også.Det er pulver man putter i vann.Den bruser noe vanvittig.

Skrevet

Jeg har ikke hatt halsbrann men har etterhvert fått med meg mange gode tips.

Et skiller seg ut fra de andre: Lovehearts. Utrolig mange gravide damer ser ut til å sverge til disse. Verdt et forsøk!

Skrevet

Er det kun i slutten av svangerskapet man har disse plagene'; pga press oppover??

Skrevet

Takk for alle tipsene :P Jeg får bare jobbe med gjennom dem til jeg finner noe som virker :wink:

Gjest *Perser*
Skrevet

Prøv agurk, og mandler hjelper hos noen! Gaviscon hjelper også....

Men beste av alt er jo melk da...

Gjest Anonymous
Skrevet

Gaviscon hjelper - med en gang og over tid!! Denne er dessuten flytende, og du skal bare ta en skje... Har prøvd Link, men synes smaken blir så kvalmende... (Prøv dette hvis ikke mye væske/melk hjelper! )

Du vet sikkert også: Spise lite og heller oftere, krydder og fet mat gjør ting verre og hvis du er plaget kan det lønne seg å sove med hodet høyt! Lykke til!

Skrevet

Jeg har også vært plaget av halsbrann. Men da jeg sluttet å spise appelsiner og citron, ble det også slutt på halsbrannen. Mulig det var for syrlig. Så du burde tenke over hva du spiser. :Nikke:

Hei lillen.

Nei,, det er ikke bare i slutten av svangerskapet at du får halsbrann, jeg er i startfasen 7+3, og var veldig plaget i ukene 5 - 6.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...