Gjest Frk. Grønn Skrevet 5. januar 2007 #1 Skrevet 5. januar 2007 Jeg har bestemt meg for å gå til innkjøp av en laserskriver da min fargeskriver fra Lexmark sluker blekk, men vet lite om hvilke merker/modeller som er gode. Jeg skal hovedsakelig skrive ut tekstdokumenter, så farge er ikke et kriterie. Da kan jeg heller skrive ut i svart/hvitt eller låne printer hos noen andre for slike ting. Prisen bør ikke overstige 2000,- men har sett for meg at jeg helst vil legge 1000,-/1500,- i det. Noen som kan hjelpe meg? :klø:
Gjest Maxagaze Skrevet 5. januar 2007 #2 Skrevet 5. januar 2007 Jeg har bestemt meg for å gå til innkjøp av en laserskriver da min fargeskriver fra Lexmark sluker blekk, men vet lite om hvilke merker/modeller som er gode. Jeg skal hovedsakelig skrive ut tekstdokumenter, så farge er ikke et kriterie. Da kan jeg heller skrive ut i svart/hvitt eller låne printer hos noen andre for slike ting. Prisen bør ikke overstige 2000,- men har sett for meg at jeg helst vil legge 1000,-/1500,- i det. Noen som kan hjelpe meg? :klø: ← Tja.. du har jo noen på Prisguiden da. Velger du å gå for HP (det er jo ett velrenomert merke), så hold deg unna 1020 og 1022 (det er noe "rart" med driverne der). LaserJet 1010 burde være grei.. Samsung er sikkert også greie, f.eks ML-1610.. ?
Gjest Frk. Grønn Skrevet 6. januar 2007 #3 Skrevet 6. januar 2007 Takk for svar, skal se på de når jeg har tid. En jeg kjenner har HP 1020 og den fungerer som en drøm, og har aldri hørt noe om problemer med driveren :klø:
Gjest Maxagaze Skrevet 6. januar 2007 #5 Skrevet 6. januar 2007 Takk for svar, skal se på de når jeg har tid. En jeg kjenner har HP 1020 og den fungerer som en drøm, og har aldri hørt noe om problemer med driveren :klø: ← Det er visst ett problem på andre operativsystemer enn Windows, det er en sånn "Winprinter". De sparer penger på å lage en elendig hardware på selve printeren, og "lapper" på det ved å lage en tung og avansert driver (som ofte ikke fins for annet enn windows). Det er en uting ! Samsung har visst en bedre tradisjon der..
Gjest Frk. Grønn Skrevet 6. januar 2007 #6 Skrevet 6. januar 2007 Det er visst ett problem på andre operativsystemer enn Windows, det er en sånn "Winprinter". De sparer penger på å lage en elendig hardware på selve printeren, og "lapper" på det ved å lage en tung og avansert driver (som ofte ikke fins for annet enn windows). Det er en uting ! Samsung har visst en bedre tradisjon der.. ← Ok, da er det oppklart Men jeg kommer nok aldri til å ha noe annet enn Windows, så den passer kanskje for meg allikevel?
Gjest Maxagaze Skrevet 6. januar 2007 #7 Skrevet 6. januar 2007 Ok, da er det oppklart Men jeg kommer nok aldri til å ha noe annet enn Windows, så den passer kanskje for meg allikevel? ← Ikke kjøpe MAC engang.. ? (Nei, jeg er ingen maccer, hvis noen lurer på det ! )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå