Miracl3 Skrevet 28. desember 2006 #1 Skrevet 28. desember 2006 Når er det best å reise? Hvor på Sicilia annbefaler du? Del dine erfaringer med meg
Gjest Tweetypie Skrevet 1. januar 2007 #3 Skrevet 1. januar 2007 Vi var på Sicilia i 2002. Nydelig var det. Vi bodde i Taormina og det er en fantastisk liten landsby oppe i høyden. Nydelig utsikt. Ganske dyrt og det er kjent for å være ferieparadis for jetset. Vi tok også turen til Etna og vandret oppe ved kraterne - anbefales. Ellers er det de flotte Lido strendene og vi tok taubane fra Taormina og ned. En opplevelse i seg selv Jeg vil dra dit igjen - drømmer om det ja.
Miracl3 Skrevet 1. januar 2007 Forfatter #4 Skrevet 1. januar 2007 Vi var på Sicilia i 2002. Nydelig var det. Vi bodde i Taormina og det er en fantastisk liten landsby oppe i høyden. Nydelig utsikt. Ganske dyrt og det er kjent for å være ferieparadis for jetset. Vi tok også turen til Etna og vandret oppe ved kraterne - anbefales. Ellers er det de flotte Lido strendene og vi tok taubane fra Taormina og ned. En opplevelse i seg selv Jeg vil dra dit igjen - drømmer om det ja. ← Oi høres spennende ut. Hva mener du med dyrt? Samme som her, eller annet nivå`?
Gjest Gjesta Skrevet 3. januar 2007 #5 Skrevet 3. januar 2007 Vi var der i 2000. Bodde på et lite vandrerhjem i en bitteliten landsby litt utenfor allfærsvei. Veldig koselig og sjarmerende. Nå levde vi på sparebluss på turen, så lagde mest mat selv. Var på turer ut til de vulkanske øyene utenfor Sicilia. Men er vel mer spesielt med varme kilder når det er kaldere enn midt i juni Lønner seg ikke å bruke sitt beste badetøy i kildene. Vi stinket svovel etterpå...
Gjest Gjest Skrevet 12. mai 2008 #6 Skrevet 12. mai 2008 Jeg har vært på Sicilia flere ganger, men mest rundt Catania. Desverre ikke fått sett nord. Apollo selger rimelige reiser til Palermo og Startour til Catania. De ligger ca 2,5 t fra hverandre med tog. Guideturer til Etna kan man finne overalt. Om du velger å leie bil, så kan du kjøre opp dit selv. Da jeg var det i oktober i fjor var det utbrudd noen dager etter jeg var der oppe. Vakkert. Det er mye klipper, men fine strender kan finnes. I turistbyene så er det turister overalt under sesongen. De talienske badeturistene kommer i august. Resen av året er turiststedene stille. Alt er dyrt i Taormina og i de andre områdene som lever av turisme. Langt billigere på de lokale stedene (også mye hyggeligere og med bedre mat) De følger sjeldent trafikkregler, og vil ikke anbefale leiebil om du ikke har kjørt i Italia før. Om du har og velger dette transportmiddelet så har du endelige muligheter. Mange fantastiske småbyer, utsikt og ikke minst mennesjker. De er sjenerøse fra hjertet og ekstremt gjestfrie. Har opplevd at en gategutt prøvde å stjele kofferten en gang i Catania. Men har aldri hørt om noe sånt i de mindre byene. Folk er veldig helpsomme og imøtekommende. Markedene er noe som bør oppleves. Kjøtt, fisk, frukt og grønnsaker over alt. Til frokost spiser de ofte en 'is laget på mandler' med forskjellig smak og en hvetebolle plasert på toppen. Til middag er det pasta først, så kjøtt og frukt og småkaker til dessert. Om du bestiller kjøtt e. på restaurant så får du ikke tilbehør. Mandellikøren er berøt og god. Denne får man ofte servert etter middagen og skal vistnok hjelpe på fordøyelsen. Håper du fikk noe ut av dette. Ønsker dere god tur Jeg reiser ned igjen den 27. mai. Foreldrene mine møttes i Taormina for første gang, ca.35 år siden. Jeg møtte kjæresten min der for c.a 1 år siden. Ønsker dere en god tur:)
gustav Skrevet 12. mai 2008 #7 Skrevet 12. mai 2008 nei dæven 35 år siden det var morsomt! Dette var jo tida lenge før nordboere hadde funnet middelhavet, noen få kanskje mallorca men ærlig talt - sicilia må ha vært særs eksotisk i 1973! Vet det er litt utafor topic- kanskje ikke romantisk sett- så fortell!! Romantisk øy fortjener romantiske historier! Forøvrig synes jeg ikke Sicilia er ille å kjøre på -i forhold- til store deler av fastlandet. Men veldig lurt å ha kjørt seg endel opp på italiensk kjøremønster først. De mest elementære kjøreregler ses på som i beste fall forslag, eller kanskje heller uønsket inngripen i privatlivet. Høyreregel er stort sett greit. Utover det er den sterkestes (les:størstes) rett som gjelder;) Moro.
Gjest Gjest_Lune_* Skrevet 23. mai 2008 #8 Skrevet 23. mai 2008 Jeg var der i fjor sommer, er helt ok. Vi hadde leiebil er helt kurant å kjøre der. Bodde 20 min fra Taormina.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå