Gjest Deception Skrevet 19. desember 2006 #1 Skrevet 19. desember 2006 Har noen her prøvd den nye foundationen til YSL, den med kost framme? Den frister meg, spesielt siden beskrivelsene sier at den skal være naturlig og ikke så veldig dekkende...
Annabell Skrevet 19. desember 2006 #2 Skrevet 19. desember 2006 Hotspot - hotspot.webblogg.se - har anmeldt den i bloggen sin. Hun ga den 4 av 5 mulige poeng.
Shoegal Skrevet 19. desember 2006 #3 Skrevet 19. desember 2006 Den er min nye favoritt! Du trykker ut litt produkt, blander med kosten på håndbaken, og bruker kosten til å føre på, og jeg bruker fingrene til å jevne ut. Fin på farge (jeg har nr. 4 tror jeg), gir et veldig naturlig resultat, samt at den ikke tørker ut huden. Noe for deg vil jeg tro (preget av siste ukers bjeffing, skrev jeg først hunden i stedet for huden..)
Rexina Skrevet 19. desember 2006 #4 Skrevet 19. desember 2006 Den virker helt fantastisk. Prøvde den i et parfymeri her om dagen. Gav meg silkemyk hud Denne skal jeg i alle fall kjøpe neste gang.
Gjest Deception Skrevet 19. desember 2006 #5 Skrevet 19. desember 2006 (endret) Jeg fikk med meg en prøve på nr. 4, men tror den er litt for lys for meg; kanskje nr 5 eller 6 hadde vært bedre. Nr 7 (tror jeg det var) var for gråaktig, og alle over det var for mørke. Tror jeg skal se etter den på tax free over jul, eventuelt. Hvis jeg klarer å vente så lenge @Shoegal: Husker du prisen? Endret 19. desember 2006 av Deception
Shoegal Skrevet 19. desember 2006 #6 Skrevet 19. desember 2006 Jeg fikk med meg en prøve på nr. 4, men tror den er litt for lys for meg; kanskje nr 5 eller 6 hadde vært bedre. Nr 7 (tror jeg det var) var for gråaktig, og alle over det var for mørke. Tror jeg skal se etter den på tax free over jul, eventuelt. Hvis jeg klarer å vente så lenge @Shoegal: Husker du prisen? ← Jeg har jo lysere farger enn deg, så du må sikkert ha en mørkere enn nr. 4. Tror prisen var 375 kr.
Gjest Deception Skrevet 19. desember 2006 #7 Skrevet 19. desember 2006 Jeg vil tippe uten å vite at nr 6 nok er "min" farge; får se om jeg kommer innom et parfymeri som har flere farger. Men samtidig vil jeg jo ikke at den skal være for mørk eller oransje, heller. Jeg bomkjøpte nemlig en foundation for en måneds tid siden som er altfor mørk og oransje, i hvertfall på denne årstiden. Takk for svarene! Det virker helt klart som en foundation for meg. Ikke matt, og ikke veldig dekkende, og heller ikke klissete
Shoegal Skrevet 19. desember 2006 #8 Skrevet 19. desember 2006 Det virker helt klart som en foundation for meg. Ikke matt, og ikke veldig dekkende, og heller ikke klissete ← Nemlig
Gulphild Skrevet 19. desember 2006 #9 Skrevet 19. desember 2006 (endret) Har hørt at denne foundationen er for (over)moden hud. Endret 19. desember 2006 av Gulphild
Shoegal Skrevet 19. desember 2006 #10 Skrevet 19. desember 2006 (endret) Har hørt at denne foundationen er for (over)moden hud. ← Nå vet jeg ikke helt hva du mener med det , men det kan nok godt hende at den kan være beregnet til "voksen" hud, da huden vår blir tørrere med årene. Men for oss som fremdeles er unge, men likevel har tørr hud, er den veldig bra. Endret 19. desember 2006 av Shoegal
Gjest Deception Skrevet 19. desember 2006 #11 Skrevet 19. desember 2006 Har hørt at denne foundationen er for (over)moden hud. ← Det står ingenting om det i beskrivelser jeg har lest, i hvertfall. YSL har en foundation for moden hud, men det er ikke denne. Mulig du tenker på den som heter Line Smoothing Foundation?
Gulphild Skrevet 19. desember 2006 #12 Skrevet 19. desember 2006 Ja. Shoegal, har tørr hud selv. Er den for tørr hud?
Gjest Deception Skrevet 19. desember 2006 #13 Skrevet 19. desember 2006 Den skal vel ikke være for tørr hud, men for alle hudtyper. Men min favoritt Color Clone fra Rubinstein skal også være for alle hudtyper, og den funker bedre på min hud enn mange foundationer for tørr hud, som ofte enten blir klissete eller for dekkende for min smak. Jeg får enda mer lyst til å teste prøven min nå.
Gulphild Skrevet 19. desember 2006 #14 Skrevet 19. desember 2006 De som er klissete er jo best da, men så har jeg gaanske tørr hud. sukk.
Gjest Deception Skrevet 19. desember 2006 #15 Skrevet 19. desember 2006 De som er klissete er jo best da, men så har jeg gaanske tørr hud. sukk. ← Da får du prøve Chanel Vitalumiere eller Lancome Teint Renergie Lift. Jeg fikk også helt uoppfordret en prøve på den foundationen fra La Prarie som har concealer i lokket, men til 1200 kroner orker jeg aldri i livet å kjøpe den, hvis den da ikke gjør livet mitt lettere på alle måter. Men jeg synes underlaget er viktigere for tørr hud; akkurat nå bruker jeg Pure Perfection fra Ole Henriksen både som dagkrem og nattkrem, i tillegg til at jeg bruker mandelolje under dette igjen. Det hjelper tørr vinterhud til å holde seg myk, og de tørre flakene er bortimot borte.
Shoegal Skrevet 19. desember 2006 #16 Skrevet 19. desember 2006 Ser forresten at den får gode kritikker på MUA
Gulphild Skrevet 20. desember 2006 #17 Skrevet 20. desember 2006 Da får du prøve Chanel Vitalumiere eller Lancome Teint Renergie Lift. Jeg fikk også helt uoppfordret en prøve på den foundationen fra La Prarie som har concealer i lokket, men til 1200 kroner orker jeg aldri i livet å kjøpe den, hvis den da ikke gjør livet mitt lettere på alle måter. Men jeg synes underlaget er viktigere for tørr hud; akkurat nå bruker jeg Pure Perfection fra Ole Henriksen både som dagkrem og nattkrem, i tillegg til at jeg bruker mandelolje under dette igjen. Det hjelper tørr vinterhud til å holde seg myk, og de tørre flakene er bortimot borte. ← Ja, jeg har Vitalumiere Cream Makeup og den flytende foundationen. Jeg elsker de! Begge er bra. Men jeg er en product junkie. Alltid ute etter å teste nye produkter. Jeg har også den fra La Prairie, den er muligens litt oppskrytt, men tror det er fordi fargen jeg kjøpte egentlig ikke var så fin til meg, den gir grå og gusten hud rett og slett. En venninne har prøvd den og, og hun så også gusten ut med den. Har lest at Charlize Theron visstnok elsker Ole Henriksen. Men huden min er ikke så tørr nå, det er bare det at den nærmest aldri produserer fettstoffer, så da må jeg bruke masse krem. Tingen er jo å bruke en mild rensekrem og hudkurer. Huden blir så flassete når jeg bruker slike sterke geleer og lignende.
Gjest Deception Skrevet 20. desember 2006 #18 Skrevet 20. desember 2006 Ja, jeg har Vitalumiere Cream Makeup og den flytende foundationen. Jeg elsker de! Begge er bra. Men jeg er en product junkie. Alltid ute etter å teste nye produkter. Jeg har også den fra La Prairie, den er muligens litt oppskrytt, men tror det er fordi fargen jeg kjøpte egentlig ikke var så fin til meg, den gir grå og gusten hud rett og slett. En venninne har prøvd den og, og hun så også gusten ut med den. Har lest at Charlize Theron visstnok elsker Ole Henriksen. Men huden min er ikke så tørr nå, det er bare det at den nærmest aldri produserer fettstoffer, så da må jeg bruke masse krem. Tingen er jo å bruke en mild rensekrem og hudkurer. Huden blir så flassete når jeg bruker slike sterke geleer og lignende. ← Velkommen i produkt-junkie-klubben La Prairie er nok for dekkende for meg, egentlig takk og pris. Jeg liker foundationer som dekker minimalt, stort sett. Har du prøvd Cream Finish fra Kanebo? Ganske dekkende, men også fuktighetsgivende. Men hvis huden din trenger en knallkrem, har jeg faktisk en helt super anbefaling (om enn dyr +/- 600?), nemlig Shiseido Bio-Performance Advanced Super Revitalizer N. Egentlig en anti-age-krem, men sånt tror jeg ikke på. Derimot inneholder den hyaluronsyre og fett, og fungerer som en super fuktighetsbinder for virkelig tørr hud. Du burde forsøke å få tak i en prøve. Jeg har også nylig oppdaget rensekrem og ansiktsvann fra Elizabeth Arden, i den rosa serien. Begge to er helt nydelige og roer tørr hud, samtidig som de ikke er overparfymerte. Prismessig helt OK, tror de ligger på rundt 200 kr/stk. Og Exuviance Evening Restorative Complex er også en fantastisk krem, både til dag og nattbruk. Nå har jeg sporet av min egen tråd fullstendig.
Gulphild Skrevet 20. desember 2006 #19 Skrevet 20. desember 2006 Cream Finish har moren min, den er kjempefin på henne, kan ikke se at hun har noe på seg. Jeg vil titte på den kremen, har en hud"kur" (har glemt hva det ordet er nå igjen) fra Shiseido og den er elsk. :blunke:
Gjest Deception Skrevet 20. desember 2006 #20 Skrevet 20. desember 2006 Cream Finish har moren min, den er kjempefin på henne, kan ikke se at hun har noe på seg. Jeg vil titte på den kremen, har en hud"kur" (har glemt hva det ordet er nå igjen) fra Shiseido og den er elsk. :blunke: ← Av "parfymerimerker" er vel Shiseido ett av de få jeg virkelig liker. Forresten, de rikeste kremene jeg vet om, kommer fra Decleor, i Nutri-délice-serien. Den aller rikeste er for mye for meg, til og med. Den har konsistens som smeltet smør.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå