Donpedro Skrevet 17. desember 2006 #1 Skrevet 17. desember 2006 (endret) At moten går i ring vet man jo. En del av dagens hippe 20-åringer ser jo ut slik min genereasjon gjorde på 80-tallet, og som vi gremmer oss over i dag. Det slipper jeg heldigvis nå, siden jeg ikke liker lilla stripete genser med hoftebelte, bleket hår og snowjog. Det jeg synes er rarere, er at det er en del som synes det er fint å bli mørkebrun i fjeset av diverse remedier. Trodde liksom at de var opplest og vedtatt at mørkebrune solariumsfolk evt brunkremsfolk ikke så ut. Men nei, i visse hippe kretser er visst også det mote nå. Forstå det den som kan. Endret 17. desember 2006 av Donpedro
Arkana Skrevet 17. desember 2006 #2 Skrevet 17. desember 2006 Det har jeg også lagt merke til. Og det ser rett og slett forferdelig ut.
Sukkersøta Skrevet 17. desember 2006 #3 Skrevet 17. desember 2006 Enig! Enkelte er jo helt gule i trynet
Moselure Skrevet 17. desember 2006 #4 Skrevet 17. desember 2006 Jeg synes det ser fake ut å være dritbrun midt på vinteren. I hvert fall hvis man får sånne lekre brunkremskjolder
Gjest Fruktfat Skrevet 17. desember 2006 #5 Skrevet 17. desember 2006 og ikke bare brune, men ORANGE! og MASSE, MASSE rød rouge og solpudder. ser jo ut som om de har 42 i feber hele gjengen.
Gjest gjesta Skrevet 17. desember 2006 #6 Skrevet 17. desember 2006 (endret) Også er det mange som glemmer å brune halsen tilsvarende Må si at jeg ikke helt skjønner meg på joggebuksene og det overtuperte håret med liten "levegg" heller... Tror jeg begynner å bli godt voksen nå Endret 17. desember 2006 av Sprilla
Wildy Skrevet 17. desember 2006 #7 Skrevet 17. desember 2006 Jeg er jo bare sjeleglad jeg overlevde 80-tallet uten varig skader, og aldri i verden om jeg har tenkt å hverken kle meg slik mer eller bruke så mye lakk og diverse i håret som man en gang gjorde for å få skikkelig levegg. Farge er også en greie,så absolutt. Mørkebrun midt på vinteren ser jo helt håpløst ut. Spesielt kombinert med ihjelbleket hår, knallrosa leppestift og lysblå eyeliner ( hvilket burde vært forbudt ved lov...)
Arkana Skrevet 17. desember 2006 #8 Skrevet 17. desember 2006 Må si at jeg ikke helt skjønner meg på joggebuksene og det overtuperte håret med liten "levegg" heller... Tror jeg begynner å bli godt voksen nå ← Å, jeg er så enig! Folk går utendørs i klær jeg ikke engang ville dasset rundt i hjemme. Hullete, slitne og tre størrelser for store-joggebukser som gjerne henger så langt ned at halve trusa synes.
Donpedro Skrevet 17. desember 2006 Forfatter #9 Skrevet 17. desember 2006 (endret) Her inne var de fleste (som meg) ganske negative. Men leser man på velværeforumet, ser man at det stadig spørres om selvbruning, spraytan og div typer foundation. Jeg vedder med meg selv at en del av disse (selvsagt ikke alle) er akkurat slike som jeg ler av på gaten, bare at de ikke ser det selv. Har selv en bekjent som er bitt av brunhetsbassillen, og hun blir bare mørkere og mørkere i fjeset av det hun smører på seg, og alle ler av henne. Men hun ser det sikkert ikke selv. Endret 17. desember 2006 av Donpedro
Gjest -eline- Skrevet 17. desember 2006 #10 Skrevet 17. desember 2006 Også er det mange som glemmer å brune halsen tilsvarende Må si at jeg ikke helt skjønner meg på joggebuksene og det overtuperte håret med liten "levegg" heller... Tror jeg begynner å bli godt voksen nå ← Pulesveis som man kaller det på godt nordnorsk ...og nei, jeg fatter det heller ikke, er knapt at jeg vil gå rundt sånn hjemme i stua på søndag
Gjest Ferskvannsblekksprut Skrevet 17. desember 2006 #11 Skrevet 17. desember 2006 Blir helt satt ut når jeg ser overbrunerte kvinnfolk at jeg blir stående og måpe. Ser sikkert like dum ut jeg som bare står der og glor, men farsken heller da! Når en får gratis sirkus...
Gjest Ferskvannsblekksprut Skrevet 17. desember 2006 #12 Skrevet 17. desember 2006 joggebukser sa dere? Kom på at mange jeg ser på bussen om morran (ungdomsskolen er rett ved busstoppet) ser ut som de skal på ball fra halsen og opp, kjempepent sminket og frisøroppsatt hår. Nedenfor har de en stram collegegenser, stramme litt for små joggebukser (gjerne litt uttytende fett imellom de to) og nå kommer det vakre; pumps og tennissokker, og joggebuksene oppi dem! MANGE går sånn! jeg blir fysisk uvel og trodde jeg var en eneste stor mismatch der jeg stod. Huff og fyse.
Gjest gjesta Skrevet 17. desember 2006 #13 Skrevet 17. desember 2006 Håret er kult, joggebuksen undervurdert (dog hjemme i stuen ) men brunfargen kan de få beholde.
Gjest synseren Skrevet 17. desember 2006 #14 Skrevet 17. desember 2006 Synes mangfold er spennende jeg .
Gjest Vidvandre Skrevet 17. desember 2006 #15 Skrevet 17. desember 2006 Her er den in med herrepysjbukser for unge jenter. Seriøst alle går med det. Pysjbukser som de stapper oppi sokkene. Jeg liker godt å gå i herrepysjbukser selv, men ikke på skolen og i byen...
Donpedro Skrevet 17. desember 2006 Forfatter #16 Skrevet 17. desember 2006 Synes mangfold er spennende jeg . ← Kaller du en hel generasjon kloninger for mangfold?
Gjest Ferskvannsblekksprut Skrevet 17. desember 2006 #17 Skrevet 17. desember 2006 mangfolt stilt opp mot å være naturlig.. nei jeg vet ikke HELT ALTSÅ!
Gjest StockDama Skrevet 18. desember 2006 #18 Skrevet 18. desember 2006 det er ikke selvbruningskrem...det er aliens! som prøver så godt de kan å se ut som mennesker, men de er litt gule i huden. faktisk!!
Gjest Tweek Skrevet 18. desember 2006 #19 Skrevet 18. desember 2006 Dette har ikke jeg sett enda. Ikke at alle er blir neger i ansiktet. Moderate mengder er jo som regel fint. En del jeg har sett er når de går med litt tykke tights og genser som så vidt rekker over rumpa med belte. Det ser ikke fint ut, det ser bare3 ut som de mangler et plagg
Gjest Deception Skrevet 18. desember 2006 #20 Skrevet 18. desember 2006 (endret) Jeg skjønner godt fenomenet, og i min utenlandstilværelse observerer jeg det daglig, siden jeg bor vis-a-vis en videregående skole. Ihjelbleket hår, brunoransje ansikt av selvbruner, digre perleøredobber, for trang topp, diger gråmelert joggebukse med store knær, og helst pumps eller ballerinasko på beina. Ja, jeg bruker selvbruner selv, også. Men IKKE av den typen man blir så mørk av, bare en som gir litt glød til gulblek vinterhud. Blek er fint, men ikke når man har gultonet hud i utgangspunktet. Men egentlig trodde jeg store mengder selvbruner var ut, men det henger kanskje igjen i visse miljøer? Endret 18. desember 2006 av Deception
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå