Drua Skrevet 16. desember 2006 #1 Skrevet 16. desember 2006 Har kjøpt en bok på Norli (i butikken, ikke nett) som jeg fant ut at mottaker har fra før, ergo trenger jeg den ikke. Har fått byttekort på den. Kan jeg få tilbake pengene da? Finner ikke noe på internettsidene, og det står ingenting på kvitteringen. Prøvde å ringe, men kom ikke igjennom på telefon. Så, er det noen som vet?
Gjest Maxagaze Skrevet 16. desember 2006 #2 Skrevet 16. desember 2006 Har kjøpt en bok på Norli (i butikken, ikke nett) som jeg fant ut at mottaker har fra før, ergo trenger jeg den ikke. Har fått byttekort på den. Kan jeg få tilbake pengene da? Finner ikke noe på internettsidene, og det står ingenting på kvitteringen. Prøvde å ringe, men kom ikke igjennom på telefon. Så, er det noen som vet? ← Siden de ikke reklamerer med det, tyder det vel på at de ikke har. Angreretten gjelder ikke i vanlige butikker, så.. jeg tviler på at du får igjen pengene uten at butikken viser litt goodwill.
Gjest mata Skrevet 16. desember 2006 #3 Skrevet 16. desember 2006 Det er bare å gå innom og bytte boka. Enkelt og greit.
Drua Skrevet 16. desember 2006 Forfatter #4 Skrevet 16. desember 2006 Jada, jeg kan sikkert bytte, men jeg trenger ikke en annen bok og det går nok penger på denne tiden av året fra før. Det var derfor jeg lurte
Pasha Skrevet 16. desember 2006 #5 Skrevet 16. desember 2006 Dersom du har kvitteringen kan det godt hende at du får pengene tilbake. Mange butikker har åpent kjøp i 7/30 dager
Gjest Ballerina Skrevet 16. desember 2006 #6 Skrevet 16. desember 2006 Jeg mener de gjør det, men man vet jo aldri... Du må rett og slett bare gå og spørre... de gjør nok det hvis det ikke er lenge siden du kjøpte boken.
Ciara Skrevet 16. desember 2006 #7 Skrevet 16. desember 2006 Jeg tror ikke de gir penger tilbake. Jeg jobber i bokhandel, og tror de fleste kun gir tilbake tilgodeseddel. Dersom du ville hatt pengene tilbake måtte du ha deponert i utgangspunktet.
Claire Skrevet 17. desember 2006 #8 Skrevet 17. desember 2006 Har du ikke kvitteringen, får du ikke pengene tilbake, dessverre. Men du får helt sikkert tilgodelapp. Bedre enn ingenting.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå