celice Skrevet 12. desember 2006 #1 Skrevet 12. desember 2006 Har tenkt å gi bort et par kurver med spiselige ting i julegave, og har lyst til å bake noe selv og putte oppi. Er det noen kaker som kan ligge i romtemperatur i flere uker, som jeg da kan pakke inn allerede nå?
Gjest gjesta Skrevet 12. desember 2006 #2 Skrevet 12. desember 2006 Formkaker med masse i som sukat, rosiner, mandler, fiken osv pleier bare å bli bedre når de får ligge litt. Har en sånn kake som jeg iallfall bør bake ei uke før jul.
Belit Skrevet 12. desember 2006 #3 Skrevet 12. desember 2006 Engelsk fruktkake er stinn av tørket frukt og alkohol og har kjempelang holdbarhet. Har dessverre ingen oppskrift, men du finner sikkert mye ved å google. Tørre småkaker holder også lenge.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå