miss Skrevet 26. november 2006 #1 Skrevet 26. november 2006 (endret) Hvordan er denne maskina og pris? Har lyst på bærbar pc, Hva skal jeg kjøpe?? Brukes til nett surfing,bilder og bilde redigering,evnt.spill http://www.coop.no/ncms.aspx?id=B2EAC5B1-4..._id=DB_board_08 Endret 26. november 2006 av miss
emondak Skrevet 26. november 2006 #2 Skrevet 26. november 2006 Skriver dette med litt "blandede" følelser.. Jeg har lenge flagga at man ikke skal kjøpe slikt på type prix eller rema. Men så fikk søstrenen mine hvert sitt digital kamera, til å ha med på fest osv.. Disse har holdt utrolig bra og er generelt helt ok til sitt bruk. Klart det er endel ting som man ikke kan gjøre, men til sånn ta med på fest og ut på tur tar de perfekte bilder. Det ene kameraet døde etter en tur ned i et ølglass, mens det andre lever i beste velgående enda.. Prisen husker jeg ikke, men under en tusenlapp var det i allefall. Så til moralen, Coop har blit vanvittig store og profesjonelle på forbrueker elektronik, og selv om de på butikken ikke har den fjerneste anelse om hva de selger har jeg forstått at de har et bra system med kunderservice. Det må de jo ha, ellers hadde ikke dette gått i lengden. Den pc'n du viser til der vil fungere perfekt til din bruk, kanske med unntak av spill, det spørs litt hva slag spill du tenker på. Om vi snakker om WOW eller noe sånt, vil jeg tro du kan glemme det, til det er det for lite RAM og et for dårlig skjermkort. Selv om det har imponerende 128 minne, selv om jeg er litt usiker på om det er faktisk 128 mb RAM. Uansett, det skjermkortet vil klare seg fint til å e på små filmsnutter på youtube. Det står at du skal kunne se film på denne pc'n, litt usikker på om det vil bli en kvalitetsmessig opplevelse, men det spørs akkurat hvor kresen du er.. Ellers har den det du trenger av forskjellige innganger og utganger, du vil sansynligvis ha alt du trenger i denne pc'en i flere år. Det eneste store drawbacket ellers er at den ikke kommer med office pakken installert.. Men om du absolutt ikke vil ha office finner du et bra alternativ i OpenOffice som er en gratisprogram som har alle de samm funksjonene som MS Office. På sikkerhetssiden er kommer den med en 3 månders Bullgard sikkerhetspakke, som sikkert koster skjorta etter tre måneder. I tilegg har den lagt inn en greie fra symantec som jeg ikke vet hva er, men sansynligvis er det et tilbud pået virus program. (leser ietterkant her at det er en greie som gjør at du kan stille pc'n tilbake til start, om det har skjedd noe krøll.. Snedig funksjon..) Når det gjeldet virusprogram skal man lete litt rundt, de vanligste er Symantes, Norton og F-secure. De aller fleste av oss kan få slike gratis igjennom studiested, arbeid, arbeidstakerorganisasjon eller banken. Jeg tror Dnb-Nor gir Norton til sine nettbankkunder. phu. dette ble langt da gitt.. Men jeg tror jeg har fått med det viktigste!! Men sjekk ut Dell, Elkjøp', Komplett og MPX. De har innimellom gode tilbud på mere kjente merker.. Har selv veldig gode erfaringer med Dell.. Ikke på bærbare pc, men printere, skjermer og litt anna utstyr. Og de har gitt god service hver gang jer har lurt på noe. Nå skal jeg gi meg!! Lykke til med pc, kjøpet!! kekker
Gjest Maxagaze Skrevet 26. november 2006 #3 Skrevet 26. november 2006 [...] De aller fleste av oss kan få slike gratis igjennom studiested, arbeid, arbeidstakerorganisasjon eller banken. Jeg tror Dnb-Nor gir Norton til sine nettbankkunder. [....] ← Det er nok Norman, ja, ikke Norton. http://www.norman.com/News/Press_releaseslocal/2004/19632/no Hadde jeg vært kunde i dnb, og de hadde tilbudt Norton, hadde jeg nok funnet meg noe annet prog, ja.. Men, Norman er fint, det er mange banker som tilbyr akkurat dette, så da er jo saken grei.. ?
Gjest gjesta Skrevet 26. november 2006 #4 Skrevet 26. november 2006 Det står da 512 ram ikke 128 ram?
Gjest Maxagaze Skrevet 26. november 2006 #5 Skrevet 26. november 2006 Det står da 512 ram ikke 128 ram? ← 512MB på hovedkortet (arbeidsminne), 128MB på skjermkortet ! Det fint flust av maskiner som har "delt minne" dvs skjermkortet bruker arbeidsminnet som skjermkortminne, det gir mye dårligere ytelse på spill. Greit nok på generell windowsbruk, dog.
Gjest Maxagaze Skrevet 26. november 2006 #6 Skrevet 26. november 2006 Hvordan er denne maskina og pris? Har lyst på bærbar pc, Hva skal jeg kjøpe?? Brukes til nett surfing,bilder og bilde redigering,evnt.spill http://www.coop.no/ncms.aspx?id=B2EAC5B1-4..._id=DB_board_08 ← Ikke at jeg har så enorm peil på bærbare, men, jeg ville møtt opp i butikken og prøvd den litt, hvordan er skjermen, føles tastaturet greit etc. Jeg vil tro dette er en maskin som ikke klarer å kjøre så lenge på en lading (stor skjerm, eget skjermkort som trekker endel strøm, mulig prosessoren er rimelig strømgjerrig, men..) Du skal kanskje ikke bruke den så mye på "tur" så da har du vel strømpluggen i for det meste.. ? Skal du ha en virkelig strømgjerrig en bør du gå for en med 12", men det blir kanskje litt stusselig.. ?
emondak Skrevet 26. november 2006 #7 Skrevet 26. november 2006 Ikke at jeg har så enorm peil på bærbare, men, jeg ville møtt opp i butikken og prøvd den litt, hvordan er skjermen, føles tastaturet greit etc. Helt enig med MAX på det der.. Det med bærbar er veldig individuellt og man må like den selv.. Det er veldig individuellt hva man liker. JEg har en Fujitsu Siemens E Series selv, som jeg liker tastaturet og skjermen godt på. Men skal du skrive mye er det absolutt verdt pengene å invistere i et skikkelig tastatur og mus. Selv har jeg dette tastaturet og musa, som jeg er veldig godt fornøyd med.. Batterikappasitet har endel å si, men der kan man gjøre endel systeminstillinger som gjør at pc'n blir veldig gjerrig på strømmen. Men de fleste bærbare pc'er holder to til tre timer..
lillesky Skrevet 27. november 2006 #8 Skrevet 27. november 2006 Så til moralen, Coop har blit vanvittig store og profesjonelle på forbrueker elektronik, og selv om de på butikken ikke har den fjerneste anelse om hva de selger har jeg forstått at de har et bra system med kunderservice. ← Det er nok de som sitter på innkjøp som harpeiling på hva de kjøper inn. Coop har veldig mange gode tilbud på ting som ville blitt mye dyrere i andre butikker, siden Coop kjøper inn stort (hele Norden), ikke rart de får gode avtale da...
miss Skrevet 27. november 2006 Forfatter #9 Skrevet 27. november 2006 Takk skal dere for gode svar Jeg "kikker" meg fortsatt litt rundt,har pc stasjonær foreløpig. men det er lov å tenke og ønske seg
lillesky Skrevet 28. november 2006 #10 Skrevet 28. november 2006 Ønske bør man, ellers dør man. Jeg tror den bærbare hos Coop er et kupp, men du kan jo sammenligne den litt hos andre kjeder.
emondak Skrevet 29. november 2006 #11 Skrevet 29. november 2006 Tenkte på deg miss, da jeg leste dette i dag.. Denne pc'n tror jeg at jeg ville gått for om jeg var deg.. Thosiba lager bra produkter, og du får et annerkjent merke!! Den har litt mindre utganger å velge i og litt dårlige skjermkort også her mangler office, men du vil nok få en maskin av langt bedre kvalitet.. kekker
Dru Skrevet 29. november 2006 #12 Skrevet 29. november 2006 Skal jeg være helt ærlig, så var ikke det der en spesielt billig maskin. En 17" er i tillegg veldig lite portabel hvis man har tenkt å ta den med seg utenfor husets fire vegger. Til sammenligning betalte jeg en tusenlapp mer for en maskin av bedre kaliber, og den er i tillegg mye mindre med sin skjerm på 14,1". Eneste som er bedre på den fra Coop er diskstørrelsen, min er "bare" 100 GB.
Gjest -eline- Skrevet 29. november 2006 #13 Skrevet 29. november 2006 Skal jeg være helt ærlig, så var ikke det der en spesielt billig maskin. En 17" er i tillegg veldig lite portabel hvis man har tenkt å ta den med seg utenfor husets fire vegger. ← Slepbar kalles det! Ville aldri kjøpt en bærbar med så stor skjerm, hele poenget forsvinner. Jeg elsker min 12", liten og lett og passer ned i en hver veske. Trenger jeg større skjerm så kan den kobles opp mot ekstern skjerm.
Gjest Maxagaze Skrevet 29. november 2006 #14 Skrevet 29. november 2006 Slepbar kalles det! Ville aldri kjøpt en bærbar med så stor skjerm, hele poenget forsvinner. Jeg elsker min 12", liten og lett og passer ned i en hver veske. Trenger jeg større skjerm så kan den kobles opp mot ekstern skjerm. ← Hvor lenge kan du kjøre den på en oppladning, med normalt lett bruk, surfing på nett/lese email, via trådløst.. ? - Meg:Nysgjerrig pirat..
lillesky Skrevet 29. november 2006 #15 Skrevet 29. november 2006 Litt off-topic... Jeg elsker min 12", liten og lett og passer ned i en hver veske.← Min samboer vil ikke ha mindre enn 17" bærbar Apple. Men jeg vil ha en liten en! Ei lita jente kan ikke drasse rundt med en maskin som er større enn henne selv... Smører litt tjukt på.
Gjest DapperBloke Skrevet 1. desember 2006 #16 Skrevet 1. desember 2006 Har ikke sett annonsen, men 512 MB minne er i underkant av hva man skal kunne vente når det gjelder mengden internminne på en ny datamaskin i dag. Skal du kjøre Windows XP eller en eller annen av de vanlige Linux-distroene, så holder det; Selv om spesifikasjonene nok ikke er spesielt gode med tanke på det griseartige vindussystemet XGL ( ). En fremtidsrettet PC bør imidlertid i det minste kunne kjøre Windows Vista uten nevneverdige problemer, men med denne maskinen vil slite med akkurat det. Som kjent er lanseringen av Vista like om hjørnet, og jeg er overbevist om at du vil irritere deg grønn over at du ikke kan bruke denne versjonen på den helt nye maskinen din.
Sola^ Skrevet 7. desember 2006 #17 Skrevet 7. desember 2006 512 MB ram/minne fungerer flott til surfing, film, tekstbehandling o.l. Ofte kan ein oppgradere dette i ettertid om ein trenger meir. 12" er søte, lette og alt slikt, men dei er ofte dyre i forhold til større pcer. 8500kr er jo "billig" når ein snakker om 12". Og viss det er snakk om at ein ønsker bærbar fordi det er koselig...vel da er kanskje det litt mykje penger å kaste ut av vindauget. Personleg ville eg gått for ein 14"-15,4". Kan finne dei billig, ikkje så tunge som 17". Kan ikkje finne vekta til den nevnte 17"... noko å tenke over, kanskje? Sidan du har stasjonær pc så ville eg vurdert ein lettare bærbar enn ein 17". Viss du lar vere å legge vekt på at den skal klare kraftig spel så kan du finne ein billig og bra bærbar. Følg med på netshop, komplett, psdata, mpx og liknande sider. Dei har "ukens tilbod" som i blant kan verdt å halde eit auge med. Les tester på www.hardware.no og sjekk forumet (eventuelt legg inn egen post).
Ut i det fri Skrevet 9. desember 2006 #18 Skrevet 9. desember 2006 Det er nok Norman, ja, ikke Norton. Hadde jeg vært kunde i dnb, og de hadde tilbudt Norton, hadde jeg nok funnet meg noe annet prog, ja.. Men, Norman er fint, det er mange banker som tilbyr akkurat dette, så da er jo saken grei.. ? ← Er ikke Norton antivirus et bra program?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå