Supraspinatus Skrevet 26. november 2006 #1 Skrevet 26. november 2006 Jeg har en del ullgensere o.l. jeg har fått med meg at de må vaskes på sånn spesial ullprogram i vaskemaskinen. Men jeg har også hørt at man ikke bør vaske ull for ofte da det ødelegger det. I tillegg så er det bare å lufte dem, så er de "rene" igjen og lukter godt. Hva gjør dere hvis klærne ikke lukter godt og dere har prøvd å fryse dem ned og lufte dem? Alle ulltips er velkommen;)
Gjest Bjørnsdatter Skrevet 26. november 2006 #2 Skrevet 26. november 2006 Det er bedre å vaske innimellom enn å henge opp skittent tøy. Da får du møll.
Lola83 Skrevet 26. november 2006 #3 Skrevet 26. november 2006 Håndvask den forsiktig med milo og trykk forsiktig av overflødig vann med et håndkle..før du henger den opp..
prescella Skrevet 26. november 2006 #4 Skrevet 26. november 2006 Bruker ullprogram og milo. Har hatt gensere/sokker etc som holder seg like fine år etter år.
Lourdes Skrevet 26. november 2006 #5 Skrevet 26. november 2006 Vasker på ullprogram med milo eller biotex ullvask. Det er viktigere for meg å vite at klærne mine er rene enn at de holder seg "pene" lengst mulig. Flere av Benetton genserne mine som er forholdsvis mye brukte og vasket etter hvert bruk er faktisk like fine som nye. (Jeg klarer ikke å gå med en genser som jeg har brukt tidligere uten å ha vasket den. )
Catzy Skrevet 26. november 2006 #6 Skrevet 26. november 2006 Når det gjelder ull, så blir det mindre effektivt mot kulde etc hvis det blir møkkete. Så hvis det lukter av plagget, ville jeg vasket det. Hvis lukt blir borte av å lufte det, så holder nok det, men når det fortsetter å lukte eller får flekker, så er det bare å vaske det. Jeg pleier å vaske ull og silke med Milo vaskemiddel + parfymefri tøymykner. Vasker når jeg føler at det trengs (lukt / flekk), ikke oftere.
Fashion.Faux.Pas Skrevet 26. november 2006 #7 Skrevet 26. november 2006 Jeg vasker ull så sjeldent som mulig. Henger ofte jakker etc til lufting. Bruk alltid undertøy, helst med lange armer under, slik at du slipper unna med minst muli BO... Jeg vasker faktisk ull på kaldt vann med mild dusjsåpe/shampo.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå