Gjest Huldali Skrevet 21. november 2006 #1 Skrevet 21. november 2006 Er det noen som abonnerer på bladet ”Dine penger” her? Hva syns dere om dette bladet? Gir det deg en god innsikt i din personlige økonomi og mer kunnskap eller kan man godt være foruten det?
Gjest gjesta Skrevet 21. november 2006 #2 Skrevet 21. november 2006 Jeg abonnerer og har gjort det i mange år. Synes jeg får mange gode og nyttige tips. Hvert nummer har gjerne et hovedtema. Selvfølgelig er ikke alt av interesse, men jeg sparer på blader som jeg aner kan komme til nytt. Nå har jeg en generell interesse for økonomi da. Hvorfor ikke kjøpe bladet i løssalg noen ganger og vurdere selv?
Leeloo Skrevet 21. november 2006 #3 Skrevet 21. november 2006 Sjekk først om de har bladet på biblioteket (det har de i min kommune), helt gratis Jeg hadde abonert hadde jeg hatt råd, er generelt interessert i privatøkonomi, og synes de tar opp mye relevant stoff på en forståelig måte.
Gjest KATTAstrofe Skrevet 22. november 2006 #4 Skrevet 22. november 2006 Vi abonnerer på det og får mange gode tips der.
Gjest gjesta Skrevet 23. november 2006 #5 Skrevet 23. november 2006 Det er et av bladene jeg leser når jeg er innom på biblioteket. "Unngå unødige, faste abonnementsutgifter" er et godt råd som ikke fremgår av dette bladet.
abelille Skrevet 24. november 2006 #6 Skrevet 24. november 2006 Jeg kjøper det i løssalg nå og da når det er overskrifter som interesserer meg. En del råd er greie, andre artikler er fryktelig tynne (mye av stoffet kan du også finne på nettet). Dersom du har penger du skal plassere er du kanskje mest i målgruppen (selv om de også tar opp andre tema). Kjøp et par blader i løssalg eller les det på biblioteket, så ser du om det er noe for deg.
Laban75 Skrevet 24. november 2006 #7 Skrevet 24. november 2006 Vi abonnerer og er veldig fornøyd. Har god bruk for en del av tipsene der (og vi er ikke i gruppen som har penger å plassere..)
Gjest gjesta Skrevet 24. november 2006 #8 Skrevet 24. november 2006 Jeg kjøper det i løssalg nå og da når det er overskrifter som interesserer meg. En del råd er greie, andre artikler er fryktelig tynne (mye av stoffet kan du også finne på nettet). Dersom du har penger du skal plassere er du kanskje mest i målgruppen (selv om de også tar opp andre tema). Kjøp et par blader i løssalg eller les det på biblioteket, så ser du om det er noe for deg. ← Helt enig. Og så er det faktisk noen disposisjoner man som privatperson ikke bør begi seg utpå uten å få nødvendig assistanse av fagfolk, og da holder det ikke å ha lest en kort artikkel i et blad. Jeg vet at det er bedre å oppsøke advokat en gang for mye enn for lite, så derfor håper jeg ikke det gir en falsk trygghet å tro at man skjønner seg på feks skatteregler fullt ut ved å lese bladet (selv ekspertene er jo uenig i mye, og artiklene er sjelden så grundige at de dekker så mange ulike syn på et tema). Tror man kan komme langt ved å være normalt oppegående og lete rundt på nettet nåt man lurer på noe.
caroprins Skrevet 2. desember 2006 #9 Skrevet 2. desember 2006 Ja. abonnerer på dine penger. Synes det er ett nyttig blad. Det blir billigere også å abonnere enn å kjøpe det i løssalg. Greit å lese det på bilioteket også men endel av artiklene er greie å kunne slå opp i senere og da er det greit å ha bladene liggende hjemme. En ting til er at når du abonnerer så får du tilgang til mye nyttig på dine pengers internettsider som du ikke får ellers.
Cata Skrevet 2. desember 2006 #10 Skrevet 2. desember 2006 (endret) Jeg abonnerer ikke, men kjøper det dersom temaet på forsiden fanger interessen. Hender også jeg blar gjennom det når jeg er på biblioteket. Synes bladet presenterer økonomiske nyheter og tips på en måte som selv jeg begriper. Endret 2. desember 2006 av Cata
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå