Gå til innhold

Kjøtt utgått på dato


Anbefalte innlegg

Gjest Gjest_Maren_*
Skrevet

I kjøleskapet har jeg vakuumpakket indrefilet, det står siste forbruksdato 12/11. Bør jeg kaste de?

Skrevet

Har selv spist kjøttdeig som var 2 dager over tiden og det smakte godt det. Men, ta å LUKT på kjøttet du. Lukter det "surt", hiv det. Det skal jo uansett ligge på benken å få litt romtemperatur. Indrefilet skal ikke legges i steikepanna rett fra kjøleskapet.

Skrevet

Indrefilet er ofte best når den har gått ut på dato siden kjøttet blir mørere og får mer smak når det har ligget en stund. Så lenge den ikke har noen form for belegg eller lukter av noe annet enn rått kjøtt, ville jeg ha spist den selv om holdbarhetsdatoen gikk ut for noen dager siden.

Skrevet

Biff er en av de få tingene som nesten bør ligge et par dager over dato.. :)

Skrevet
I kjøleskapet har jeg vakuumpakket indrefilet, det står siste forbruksdato 12/11. Bør jeg kaste de?

Massivt kjøtt klarer seg bedre enn oppskåret (eks kjøttdeig). Lukt først og spis den idag.

Skrevet

Hva med kjøttdeig da? Den gikk ut 13.11. Har stekt den opp idag, og skal bruke den til middag imorgen.. Er det dumt kanskje? (Luktet ikke dårlig)

Skrevet

:) Så lenge kjøttet ikke lukter rart/vondt er det ikke noe galt med det. Kjøttdeig skal jo gjennomstekes, og da dreper du jo alt av bakterier uansett :)

Når det gjelder kjøtt i hele stykker, støtter jeg meg til de ovenfor her, er selv kokk, og vet at jo lengre kjøttet får mørne, jo bedre blir det. :)

God middag!

Skrevet

Biff bør ligge over dato for å bli god. Så legg den på benken. Lukter den ille etter ti minutt så vurder om du vil spise den ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...