Gjest Gjest Skrevet 10. november 2006 #1 Skrevet 10. november 2006 Ofte når jeg går inn på nettsider så vises ikke bildene der. Det eneste jeg får opp er en hvit firkant der bildet er, med et lite rødt kryss øverst i hjørnet. Hvorfor skjer dette? Er det noe jeg kan gjøre for at bildene skal vises som normalt?
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2006 #2 Skrevet 11. november 2006 Fordi linken til bildet er feil (f.eks. at bildet er flyttet) eller at bildet er slettet.
skrue Skrevet 11. november 2006 #3 Skrevet 11. november 2006 Ofte når jeg går inn på nettsider så vises ikke bildene der. Det eneste jeg får opp er en hvit firkant der bildet er, med et lite rødt kryss øverst i hjørnet. Hvorfor skjer dette? Er det noe jeg kan gjøre for at bildene skal vises som normalt? ← Som sagt i forrige innlegg er det fordi nettleseren ikke er istand til å laste ned bildet som det hevises til på siden. Når dette skjer vil nettleseren vise en erstatning og det er den hvite firkanten med krysset du ser. Normalt er det lite du kan gjøre med dette da feilen ikke er på din maskin.
Gjest Fjellsippa Skrevet 11. november 2006 #4 Skrevet 11. november 2006 (endret) Jeg har samme problem med bilder i mailer jeg får. For eksempel fra www.rei.com. Får masse mailer med tilbud fra dem, men ingen bilder vises. Bare rødt kryss i hvit rute. Er det samme problem? Trodde det var min brandmur som stoppet bildene. Endret 11. november 2006 av Fjellsippa
skrue Skrevet 12. november 2006 #5 Skrevet 12. november 2006 Jeg har samme problem med bilder i mailer jeg får. For eksempel fra www.rei.com. Får masse mailer med tilbud fra dem, men ingen bilder vises. Bare rødt kryss i hvit rute. Er det samme problem? Trodde det var min brandmur som stoppet bildene. ← Kan godt være at du har konfigurert epost-programmet ditt til ikke å hente ting fra nettet når den skal vise innholdet av en epost (det er bra i så fall). Årsaken til at du bør gjøre dette et at dersom noen sender spam til deg kan de utforme teksten slik at epost-programmet henter data (eks bilder) på en slik måte at de vet du og bare du har lest meldingen. Da vet de at epost-addressen er gyldig og kan brukes til å sende mer spam.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå