Dronning Basse Skrevet 3. november 2006 #1 Skrevet 3. november 2006 Kjøpte for noen uker siden en rød umbro collagegenser. Har brukt den en gang og vasket den tre ganger, men problemet er innsiden av genseren.. Den nupper så forferdelig og har jeg en hvit t-sjorte under, blir den rosa i fargen. Har prøvd både med klesrulle, og nuppefjerner for å få vekk det verste av nuppene. Men det er nok ikke godt nok. Utsiden er helt fin, ikke en nupp eller noe avfarging. Noen som har opplevd det samme, og som har noen tips på hvordan jeg kan få innsiden bedre? Genseren kan vaskes på 40 grader, og består av polyester og bomull.
Gjest gjesta Skrevet 3. november 2006 #2 Skrevet 3. november 2006 Har dessverre ingen råd til deg annet enn at du får skaffe deg en rød t-skjorte/trøye slik at det ikke synes så godt. Forresten. Har du prøvd å vaske den på vranga etter at du har brukt nuppefjerner? Edikkvann er ypperlig når det gjelder å stabilisere fargen. La den ligge litt før du sentrifugerer den.
Gjest Gjest Skrevet 3. november 2006 #3 Skrevet 3. november 2006 Det er noe dritt med klær som har blandingsfibre (både naturfiber og kunstfiber), de nupper som et lite helvete. Det samme skjer hvis du vasker bomull sammen med f.eks polyester. En eller begge begynner å nuppe. Eddik funker bra som stabilisator av fargen, men nuppinga kan jeg ikke hjelpe deg med.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå