Frk Johansen Skrevet 2. november 2006 #1 Skrevet 2. november 2006 Er det best med rødvin eller hvitvin til? Serverer suppa med godt brød av bacon og basilikum til.
Gjest Gjesta Skrevet 2. november 2006 #3 Skrevet 2. november 2006 definitivt enig med piaf *lyst på løksuppe*
Gjest Gjest Skrevet 2. november 2006 #4 Skrevet 2. november 2006 Jeg synes også rød. Tror jeg ville likt den med en litt krydret rødvin til, for eksempel Casillero del Diablo.
onyx Skrevet 2. november 2006 #5 Skrevet 2. november 2006 Jeg er faktisk helt uenig! Jeg ville servert tørr sherry eller en frisk, tørr hvitvin til.
pulverheksa Skrevet 2. november 2006 #6 Skrevet 2. november 2006 (endret) Jeg tenkte automatisk øl og kanskje en skarp en Endret 2. november 2006 av pulverheksa
Gjest piaf Skrevet 2. november 2006 #7 Skrevet 2. november 2006 Jeg er faktisk helt uenig! Jeg ville servert tørr sherry eller en frisk, tørr hvitvin til. ← Det kommer vel også an på hvordan man lager suppen, kanskje? Hvis man bruker kyllingkraft og hvitvin i selve suppen, er jeg enig i at hvitvin også passer best å drikke til (jeg har feks en løksuppeoppskrift med kyllingkraft og Sancerre). Men hvis man går for den kraftige varianten med mørk kjøttkraft og karamellisert løk, da er det bare rødvin som duger! *står på mitt*
Gjest Elfrida Skrevet 2. november 2006 #9 Skrevet 2. november 2006 (endret) Jeg er faktisk helt uenig! Jeg ville servert tørr sherry eller en frisk, tørr hvitvin til.←Enig, jeg syns det trengs for å bryte smaken av den retten, som er ganske fettete og kraftig. Endret 2. november 2006 av Elfrida
LilleLy Skrevet 3. november 2006 #10 Skrevet 3. november 2006 Oppskriften på løksuppe da? Hørtes nam nam ut
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå