Gjest Grønn Frosk Skrevet 30. oktober 2006 #1 Skrevet 30. oktober 2006 Hei. Prøver å kjøpe Epsom-salt, helst noen kilo, men vet ikke hvor de selger dette i Bergen? Er det noen som kan hjelpe meg?
Gjest Flo Skrevet 7. juni 2007 #2 Skrevet 7. juni 2007 Hei. Prøver å kjøpe Epsom-salt, helst noen kilo, men vet ikke hvor de selger dette i Bergen? Er det noen som kan hjelpe meg? Hei Jeg vet ikke hvis du har finne det nå men jeg har fått same problem i Oslo hvor jeg bor. Jeg har søkt overalt uten suksess. Jeg tro det vil vare vanskelig for deg å finne det med en god pris. På apotek koster det 1000kr per kilo (!!!!!!!). Men du kan prøve, kansje lit bedre i Bergen. Ellers du må spørre noe som reise utland (England, USA). Til slut har jeg kjøpt det på internet i England. Det har kostet meg omkring 50 kr per kilo MEN jeg har kjøpt 25 Kilo (Inkludert toll + post) ! Jeg har funnet noe i Oslo som var interessert a dele pake med meg. Håper det hjelper deg litt. Lykke til. En grønn frosk også (Jeg har fransk and veldig opptat med økologi og alternativ måte).
Gjest hallekalle Skrevet 8. juni 2007 #4 Skrevet 8. juni 2007 Hei. Prøver å kjøpe Epsom-salt, helst noen kilo, men vet ikke hvor de selger dette i Bergen? Er det noen som kan hjelpe meg? Epsomsalt kan kjøpes på apoteket til ca kr 300 pr kilo. Dersom en kjøper de minste boksene koster det over 1000 kr pr kilo. Blir ikke epsomsalt regnet som et legemiddel ? Det er jo magnesiumsulfat og helsekosten opplyste meg at de ikke hadde lov å selge dette. Kunne godt tenke meg å bestille fra utlandet, men har ikke gjort det enda siden jeg tenkte at det kom til å bli problemer i tollen. Har du en lenke til hvor du har bestilt fra?
Gjest Gjest_Samba_* Skrevet 30. juni 2007 #5 Skrevet 30. juni 2007 Hei. Prøver å kjøpe Epsom-salt, helst noen kilo, men vet ikke hvor de selger dette i Bergen? Er det noen som kan hjelpe meg? Magnesiumsulfat kan kjøpes hos FK (felles kjøpet). Koster kr 185 for 25 kilo. Sålenge dette skal benyttes til badesalt er det helt supert. Det er tross alt bare salt og vanvittig at apoteket tar 1000 kr per kilo.
Gjest Gulgrønn Skrevet 31. mai 2008 #6 Skrevet 31. mai 2008 Magnesiumsulfat kan kjøpes hos FK (felles kjøpet). Koster kr 185 for 25 kilo. Sålenge dette skal benyttes til badesalt er det helt supert. Det er tross alt bare salt og vanvittig at apoteket tar 1000 kr per kilo. Ringte felleskjøpet for å høre om de hadde inne/bestille. De skjønte ikke hva jeg snakket om, enda jeg også nevnte Magnesii Sulfas og Epsom salt som mulige betegnelser. Er der noen som kan hjelpe med direktelink, bestillingsnummer eller produktnummer?
Kitsune Skrevet 31. mai 2008 #7 Skrevet 31. mai 2008 Dette ble jeg interessert i. Kan noen forklare meg hva det er og hva det brukes til. Googlet litt, men fant ikke det jeg trengte for å stille nyskjerrigheten..
LadyInRed Skrevet 6. januar 2009 #8 Skrevet 6. januar 2009 hva er det som er så spesielt med dette saltet da?
Nolia Skrevet 7. januar 2009 #9 Skrevet 7. januar 2009 Ble veldig nysgjerrig jeg og på hva dette epsomsaltet var for noe... men etter litt google-virksomhet fant jeg dette: (fra en side med oppskrift for å lage eget badesalt) "Dersom du virkelig vil slå på stortromma, går du på apoteket eller stikker innom en akvariebutikk (!) og kjøper med deg magnesiumsulfat (også kjent som engelsk salt eller epsom salt) også, og blander med havsaltet. Dette tilfører visstnok kroppen din ekstra magnesium, som dermed bidrar til å øke energien, redusere stress og senke blodtrykk" Kunne ønske jeg hadde badekar... sukk
Gjest Gjest_Michael_* Skrevet 15. mars 2009 #10 Skrevet 15. mars 2009 (endret) hos dette firmaet får dere det dere leter etter. Magnesium sulfat Synonymer: Epson salt Forpakning: 25 kg sekk, 1000 kg Big Bags Kontaktperson Erik Karstensen Daglig leder Telefon: +47 67 81 93 13 Fax: +47 67 81 93 11 E-post: [email protected] Innlegget er endret iht KGs regler. Kari, mod Endret 16. mars 2009 av Kari
Gjest Gjest_Maria_* Skrevet 11. mai 2009 #11 Skrevet 11. mai 2009 Magnesiumsulfat kan kjøpes hos FK (felles kjøpet). Koster kr 185 for 25 kilo. Sålenge dette skal benyttes til badesalt er det helt supert. Det er tross alt bare salt og vanvittig at apoteket tar 1000 kr per kilo. Hei, hva spør man etter på Felleskjøpet om man skal ha tak i ditt tips? Bare rett og slett magnesiumsylfat? Mvh Maria
Gjest Gjest_astrid_* Skrevet 11. oktober 2009 #12 Skrevet 11. oktober 2009 Hei Jeg vet ikke hvis du har finne det nå men jeg har fått same problem i Oslo hvor jeg bor. Jeg har søkt overalt uten suksess. Jeg tro det vil vare vanskelig for deg å finne det med en god pris. På apotek koster det 1000kr per kilo (!!!!!!!). Men du kan prøve, kansje lit bedre i Bergen. Ellers du må spørre noe som reise utland (England, USA). Til slut har jeg kjøpt det på internet i England. Det har kostet meg omkring 50 kr per kilo MEN jeg har kjøpt 25 Kilo (Inkludert toll + post) ! Jeg har funnet noe i Oslo som var interessert a dele pake med meg. Håper det hjelper deg litt. Lykke til. En grønn frosk også (Jeg har fransk and veldig opptat med økologi og alternativ måte).
Gjest Fugl Fønix Skrevet 11. oktober 2009 #13 Skrevet 11. oktober 2009 Nå er det en god stund siden jeg la inn dette (som Grønn Frosk), men jeg kan forklare hva det er godt for, siden noen har spurt om det i trpden. Epsomsalt skal være ett ganske flott badesalt, og godt til såre bein etc. Har en i familien som fikk prøve det når han hadde store diabetessår på føttene, og det fungerte veldig godt til å dempe smerten/delvis helbrede disse. Var derfor jeg i min tid var ute etter det Nå har jeg funnet noen gode kremer til personen i stedet som gjør samme nytta, så jeg trenger ikke å kjøpe rådyr salt lenger
Gjest Gjest Skrevet 24. januar 2010 #14 Skrevet 24. januar 2010 Hjelle kjemi i bergen selger dette i 25 kg sekker. De er en del rimeligere enn apotek.
AnonymBruker Skrevet 11. februar 2011 #15 Skrevet 11. februar 2011 Fant dette om epsom salt: Dere har sikkert hørt om Victoria Beckhams hemmelig slanketips, Epsom Salt. Hun avslører at kvelden før en stor fest, tar hun et Epsom salt bad. Dette virker fordi det drar ut det ekstra vannet fra kroppen. En gang gikk hun ned så mye som 2-3 kg på en natt!!!! Så nå er det bare løpe ut og kjøpe Epsom salt og teste dette Epsom Salt har mange bruksområder og er veldig populært i England og USA. Som skjønnhetspleie kan Epsom salt brukes som en peeler på huden. Badesalt absorberes Epsom Salt gjennom hunden og tilfører kroppen magnesium. Studier viser at magnesium kan redusere stress ved å øke serotonin nivået og redusere adrenalin nivået i kroppen samtidig som det senker blodtrykket. Eksperter har også funnet at magnesium øker energinivået i kroppen og anbefaler å bruke Epsom Salt i badekaret tre ganger i uken for å se og føle deg bedre og få mer energi. Studier viser at komponentene i Epsom Salt har disse fordelene: Magnesium: Forbedrer søvn og konsentrasjon hjelper muskler og nerver å fungere bedre hjelper til å forhindre blodpropp gjør insulin mer effektiv reduserer inflammasjon og er smertedempende reduserer muskel kramper og forbedrer opptak av oksygen Sulfater: Renser ut slagstoffer Forbedrer opptak av næringsstoffer og lindrer hodepine og migrene http://www.tv2underholdning.no/gkn/victoria-beckhams-slankehemmelighet-avsloert-2934200.html Er det noe i det????
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå