Gjest Ferskvannsblekksprut Skrevet 30. oktober 2006 #1 Skrevet 30. oktober 2006 Jeg vet dere blir sinte på slike spørsmål som "er jeg gravid" "hva er på ræva mi" osv, men lurte bare på om dette var gjenkjennelig; En rød sirkel, ser ut som sugemerke. Helt perfekt rund er den, men det er ikke et sugemerke for hvem suger lår? Når jeg tar på den er det sårt og tørt. Hva har skjedd, har noe sprengt inni beinet mitt eller?
Gjest Virvel Skrevet 30. oktober 2006 #2 Skrevet 30. oktober 2006 Ringorm? (Det er ikke orm, altså, men sopp.)
Gjest Ferskvannsblekksprut Skrevet 30. oktober 2006 #3 Skrevet 30. oktober 2006 Fysj, tror du det? Hvordan går den vekk da? Det synes nesten ikke, ikek så mye som jeg så på google, men det sekke ut for det!
Gjest Virvel Skrevet 30. oktober 2006 #4 Skrevet 30. oktober 2006 Nei, jeg bare gjetter vilt, men den lager veldig karakteristiske sirkelrunde merker. Kommer ikke på noe annet som gjør det i farten, med mindre det faktisk er et sugemerke, da. Sikker på at ingen har lekt seg med støvsugeren mens du sov?
Gjest Ferskvannsblekksprut Skrevet 30. oktober 2006 #5 Skrevet 30. oktober 2006 Haha tror ikke det Det ser iallfall ikke slik ut http://storfehelse.tine.no/dok/ringorm_mennesker.jpg men jeg sjekket litt om det, og det sto det var sirkulært med hudfarge inni og denne skorpete overflaten. Alt stemmer unntatt huden inni, pluss at det ikke ser sånn ut, men jeg smørte på med cannesten jeg hadde >:---D
Gjest Kitten Skrevet 30. oktober 2006 #6 Skrevet 30. oktober 2006 (endret) Det høres ut som ringorm.. Bikkja mi har hatt det en gang, da sårene nesten ut som dette http://index.glaxowellcome.se/gwn/images/hud/numm5.jpg, bortsett fra at det ikke var like tydelig rødt. Her har du en side om det fra apoteket hvertfall: http://www.apotek1.no/modules/module_123/p...&I=0&tabmid=249 Endret 30. oktober 2006 av Kitten
Gjest Ferskvannsblekksprut Skrevet 30. oktober 2006 #7 Skrevet 30. oktober 2006 mitt ser ikke i nærheten av sånt ut... heldigvis? Det er mer fadet ut mot kantene og sterkere inni (for der har jeg klort, jeg skal ha det VEKK)
Gjest roxy Skrevet 30. oktober 2006 #8 Skrevet 30. oktober 2006 Kan det være pityrisasis rosea? forekommer ofte om høsten og dukker ofte opp på lår/ mage området.. Helt ufarlig og forsvinner av seg selv. smør med vaselin intensive care du..
Gjest roxy Skrevet 30. oktober 2006 #9 Skrevet 30. oktober 2006 http://www.lommelegen.no/php/art.php?id=321262
Gjest Ferskvannsblekksprut Skrevet 31. oktober 2006 #10 Skrevet 31. oktober 2006 Aha! Tusen takk, roxy, dette så nesten ut som et screenshot av vemmeligheten min! http://www.lib.uiowa.edu/hardin/md/picture.../5506_lores.jpg Da slipper jeg å smøre på mer cannesten iallfall, noe jeg leste jeg måtte ha gjort i 3-4 uker eller noe, hadde det vært ringorm. Du reddet en dag med flere dårlige nerver
Gjest gjesta Skrevet 31. oktober 2006 #12 Skrevet 31. oktober 2006 Kan det være pityrisasis rosea? forekommer ofte om høsten og dukker ofte opp på lår/ mage området.. Helt ufarlig og forsvinner av seg selv. smør med vaselin intensive care du.. ← Det hadde jeg tidligere i år. Var helt full av kløende flekker. Irriterende.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå