Gjest gjesta Skrevet 27. oktober 2006 #1 Skrevet 27. oktober 2006 Nå er det dekkskiftetid igjen. I dag voknet jeg til julesnø, og måtte ut å skifte dekk. Hvem gjør det hjemme hos dere?
Gjest Gjesta Skrevet 27. oktober 2006 #3 Skrevet 27. oktober 2006 Jeg er selvfølgelig i stand til å skifte dekk selv, men jeg gjør det IKKE. På akkurat det omerådet lar jeg urinstinktene råde og ber om beskyttelse
Gjest regine Skrevet 27. oktober 2006 #4 Skrevet 27. oktober 2006 Svarer selv om jeg ikke kan stemme Det gjør nærmeste verksted.... Jeg har ingen planer om å bruke flere timer på en jobb jeg kan betale 150 kr. for at noen andre får den unnagjort på en halvtime. Da er jeg også sikret at luft og balanse er ok. og jada - jeg vet at mange nok mener at også damer skal kunne skifte dekk - men det er en av tingene her i verden jeg ikke har planer om å lære meg
hjertesukka Skrevet 27. oktober 2006 #5 Skrevet 27. oktober 2006 Skal kjøpe nye vinterdekk, og regner med at butikken/verkstedet setter de på. Ellers pleier jeg å få en bensinstasjon til å skifte. Synes dekk er tunge å behandle. -Men hvis jeg stod alene på høyfjellet så skulle jeg nok greidd å skifte.
Gjest Gjest med sko Skrevet 27. oktober 2006 #6 Skrevet 27. oktober 2006 Jeg gjør det selv. Jeg bruker vel en time, inkludert litt kåling. Det er greit nok.
Gjest Jente_81 Skrevet 27. oktober 2006 #7 Skrevet 27. oktober 2006 Jeg gjør det selv............... men prøver å være i nærheten av noen sterke never i tilfelle jeg ikke klarer å få løs boltene... Men nå har jeg tilgang på hobbykveld på jobb og kommer nok til å benytte meg av bukkene og trykkluft der
Gjest Eir Skrevet 27. oktober 2006 #8 Skrevet 27. oktober 2006 Han gjør det, mest pga at han har jobbet med det, og har tilgang på maskiner, og dermed får gjort det mye kjappere enn meg.
Malama Skrevet 27. oktober 2006 #10 Skrevet 27. oktober 2006 Ingen av svarene stemmer for meg: Vi gjør det sammen. Det er kosligere, og går litt fortere (men slett ikke dobbelt så fort, da bilen bare jekkes opp ett hjul om gangen...) Jeg synes boltene sitter GODT, så det er greit å ha noen sterkere never til å hjelpe, men jeg vil gjerne kunne klare det selv, ettersom det er jeg som kjører, så jeg deltar. Når vi gjør det sammen så er det jo litt sosialt, og gjør et litt trivligere enn om en av oss måtte slite med det alene.
Gjest Fruktfat Skrevet 27. oktober 2006 #11 Skrevet 27. oktober 2006 sambo tar med seg bilen min på jobb og gjør det der.
Gjest Cosmic Girl Skrevet 27. oktober 2006 #13 Skrevet 27. oktober 2006 Jeg gjør det gjerne selv hvis jeg har tid (og det pleier jeg å ha), men skiftet til vinterdekk i år ble nok gjort på verksted. Synes generelt det er verre å skifte fra sommerdekk til vinterdekk, for da er det gjerne så kaldt i tillegg til at det gjerne plutselig MÅ gjøres fordi det spås snø, enn fra vinterdekk til sommerdekk, når det er varmere og mer fleksibelt mtp når det kan gjøres Naturlig at det er jeg som skifter dekk, i og med at det er min bil. Har skiftet dekk siden lenge før jeg fikk lappen, så det er like greit å gjøre det selv. men det er kjedelig
Gjest Bellatrix Skrevet 27. oktober 2006 #14 Skrevet 27. oktober 2006 Det gjør mannen min. Han er større og sterkere enn meg, dessuten liker han å styre med bilen.
Trampe Skrevet 27. oktober 2006 #15 Skrevet 27. oktober 2006 Mannen gjør det. Han liker å gjøre det, han står som eier av bilen og han er den som bruker bilen mest. Ergo er det naturlig at han gjør det.
LilleMy Skrevet 27. oktober 2006 #16 Skrevet 27. oktober 2006 Jeg har aldri skiftet dekk selv, og kommer aldri til å gjøre det heller.... Jeg bruker verksted og har også dekk-oppbevaring der. Det får heller koste.....
Gjest Miloine Skrevet 27. oktober 2006 #17 Skrevet 27. oktober 2006 Gidder ikke å gjøre det selv, mye mer behagelig når noen andre kan gjøre det - samboer for eksempel
Gjest Gjest Skrevet 27. oktober 2006 #18 Skrevet 27. oktober 2006 Jeg, eller verkstedet, det varierer med økonomien.
Bobeline Skrevet 27. oktober 2006 #19 Skrevet 27. oktober 2006 Jeg skifter dekk selv. Dette fordi jeg ville lære å skifte dekk slik at jeg slipper å bli en av disse tåpelige kvinnene jeg har sett som står langs veien og må rigne NAF, Vikning eller Falken eller andre når de pungterer. Men i år måtte jeg kjøpe nye dekk, og siden jeg bestemte å bruke de samme felgene til vinter- og sommerdekkene ble skiftet foretatt av de ansatte hos dekkforhandleren. Men samme hvor kaldt det er, og med det rette utstyret til å løsne godt skrudde bolter, så får jeg til dekkskifte alene.
Gjest Miloine Skrevet 27. oktober 2006 #20 Skrevet 27. oktober 2006 (endret) Jeg skifter dekk selv. Dette fordi jeg ville lære å skifte dekk slik at jeg slipper å bli en av disse tåpelige kvinnene jeg har sett som står langs veien og må rigne NAF, Vikning eller Falken eller andre når de pungterer. ← Er enig, men som jeg skrev tidligere så gidder jeg ikke så lenge samboer gjør det! Jeg har skiftet dekk mang en gang (pappas pekefinger ser jeg for meg enda) så dersom jeg blir stående et eller annet sted med flatt dekk, så vet jeg hvordan jeg setter på nytt! (dersom reservedekket ligger i bilen da, og ikke blitt brukt ved en tidligere anledning) Endret 27. oktober 2006 av Miloine
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå