Gjest Gjest Skrevet 26. oktober 2006 #1 Skrevet 26. oktober 2006 At samboer spiser middag hos søsteren sin flere dager, fordi han hjelper henne med huset? Han er mye borte og jeg lager størstedelen av tiden middag til meg og barnet alene. Jeg vil at han skal spise sammen med oss. I går skulle han på fotball med barnet. Så han spiste der og vi spiste her, så hentet han barnet og dro på fotball. Det hadde jo tatt like lang tid å spise her som der. Jeg vil at han skal spise hjemme.
Gjest Gjest Skrevet 26. oktober 2006 #2 Skrevet 26. oktober 2006 Kan hende søsteren synes det er hyggelig å tilby middag som takk for hjelpen? Og (sier jeg som lillesøster selv..) det er veldigkoselig å få ha broren sin litt i fred av og til , uansett om man liker svigerinnen aldri så godt. Om det er snakk om noen ganger er det kanskje ikke så mye å bry seg om? Blir det hver dag i ukesvis hadde jeg nok reagert....
Elinn Skrevet 26. oktober 2006 #3 Skrevet 26. oktober 2006 Dere har muligvis ulike oppfatninger av hva det vil si å innta et måltid. Spør deg selv hva du egentlig legger i middagen. Er det fordi du har stått og laget maten, lagt arbeid og tid (om aldri så lite, så betyr det jo noe) i den at det betyr mye for deg at han kommer hjem og spiser? Eller er du oppvokst med at familien samles rundt middagen, at det er en nesten “hellig” stund for familien? Er det bare selve måltidet du føler at han forsømmer, eller er det deg (og barnet)? Uansett, så tror jeg—utfra beskrivelsen—at han ikke legger den samme betydningen i dette måltidet som deg. For ham er det “bare” mat, og den kan spises hvor som helst. Kanskje han hadde følt det annerledes om det var han som sto og tilberedte middagen hver dag? Uansett, så tror jeg bare dette skyldes ulike oppfatninger, og ikke at han ikke bryr seg.
Gjest Gjest Skrevet 26. oktober 2006 #4 Skrevet 26. oktober 2006 Ja, begge svar er nok rette. Men hun spiser ikke alene med han der, hennes mann og barn er der også. Kanskje jeg egentlig skulle ønske de kunne invitere oss også. Tullete kjerring er jeg.
Imax Skrevet 26. oktober 2006 #5 Skrevet 26. oktober 2006 Det er lov til å si at det hadde vært hyggelig om han kom hjem og var litt sammen med dere også (eller at dere også ble invitert til søsteren hans). Snakk med ham!
Gjest Gjesta Skrevet 26. oktober 2006 #6 Skrevet 26. oktober 2006 Ja, begge svar er nok rette. Men hun spiser ikke alene med han der, hennes mann og barn er der også. Kanskje jeg egentlig skulle ønske de kunne invitere oss også. Tullete kjerring er jeg. ← Menneskelig kjerring er du!
Gjest Gjest Skrevet 27. oktober 2006 #7 Skrevet 27. oktober 2006 Hvis det er snakk om en uke eller to hvor han ikke spier hjemme, synes jeg ikke det er noe å ta på vei for. Han synes vel kanskje det er hyggelig å tilbringe litt tid med søsteren sin også innimellom? Og hun vil vel gjerne si takk for hjelpen med en middag, kanskje diskutere arbeidet mens de spiser? At hun ikke inviterer dere andre på middag er vel kanskje fordi da blir det mer "besøk" ut av det, du blir en gjest som hun må underholde og ta hensyn til, altså er dere til hinder for arbeidet. Her i gården blir det iallefall straks mer "formelt" og "stivt" når inngifte og slikt kommer på besøk enn når det er bror eller søster. Når det bare er broren hennes er det vel kanskje mer som at de hiver nedpå maten, og ikke trenger bruke så mye tid til høflig konversasjon.
Susannah Skrevet 27. oktober 2006 #8 Skrevet 27. oktober 2006 Jeg vil tro at han ikke tenker noe følelsesmessig omkring det, han spiser der han synes det er praktisk, menn tenderer ikke mot å legge så mye følelser i et måltid
Gjest Gjest_dragoline_* Skrevet 27. oktober 2006 #9 Skrevet 27. oktober 2006 Det spørs nok litt om varigheten på det. Jeg hadde ikke likt det jeg. Dette ikke bare for deg, men for barnet også. Vi spiser heller ikke middag sammen hver dag. Min jobber skift og heller ikke alltid i uka han jobber dag. Men hvis han hadde foretrukket å spise middag hos søster sin, så hadde jeg blitt snurt. Er tross alt dere som skal ha et familieforhold. Fortell han hva du tenker, så får du vite hans tanker om det også.
Gjest Gjest Skrevet 28. oktober 2006 #10 Skrevet 28. oktober 2006 Kanskje det er noe mellom han og søstera?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå