Hobgoblin Skrevet 26. oktober 2006 #1 Skrevet 26. oktober 2006 Har noen erfaring med å rive innvendige vegger og bygge nye? Hvor mye koster det, og er det noe man kan gjøre på egenhånd? Forusetter altså at det er lettvegger som skal rives og bygges nye. Jeg og min samboer er på husjakt, og har sett at ikke alle leiligheter har like god planløsning... Men siden vi ikke kommer til å ha mye penger til å bruke på oppussing, så lurer jeg litt på hvordan slike ting ligger an prismessig.
Gjest Gjest Skrevet 30. oktober 2006 #2 Skrevet 30. oktober 2006 Har noen erfaring med å rive innvendige vegger og bygge nye? Hvor mye koster det, og er det noe man kan gjøre på egenhånd? Forusetter altså at det er lettvegger som skal rives og bygges nye. Jeg og min samboer er på husjakt, og har sett at ikke alle leiligheter har like god planløsning... Men siden vi ikke kommer til å ha mye penger til å bruke på oppussing, så lurer jeg litt på hvordan slike ting ligger an prismessig. ← Dette lurer jeg også på. Noen som vet?
Twigi Skrevet 30. oktober 2006 #3 Skrevet 30. oktober 2006 Det er vel nesten umulig å svare på, det blir så avhengig av type vegg, størrelse, alder etc. Jeg ser for meg at det fort blir kostbart å flytte vegger. Akkurat det å ta ned den gamle veggen, og så sette opp igjen en ny, behøver forsåvidt ikke ta så lang tid. Er en fordel om det ikke er bærevegg, da Skal du rive bærevegg må du inn med drager etc, det koster mer, og er mer omfattende tidsmessig. Men det jeg ville bekymret meg for, det er hvordan denne veggen står i forhold til himling på hver sin side, og hvordan den eksisterende veggen blir påvirket. Hva med strøm? Selvfølgelig avhengig av alderen på leiligheten, men i gamle hus kan du fort oppdage mye rart, som gjør at du like gjerne kan ta hele taket, og gulvet, når du først er igang. Og når du først åpner, så kan du jo legge nytt elektrisk samtidige? Og hva med listverk - det bør jo fortsette videre..... og kanskje man like gjerne kler om hele den veggen som tidligere var i hvert sitt rom... da må du ha nye taklister også Bare for at dere skal tenke grundig gjennom, både timeforbruk, behov for fagfolk, og ikke minst; materialkosten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå